Mihaela Radulescu divorteaza

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu nu am facut comparatie intre ele...am spus doar ca ce diferenta e intre copilul mihaelei ca.si vede mama in chiloti sau copiii angelinei ca o vad fara chiloti sau ai altora care.si vad mamele la fel de goale si in mai multe orase din lume
mie oricum putin imi pasa de cate ori divorteaza ea, nici macar frumoasa n.o vad



ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Citat:





Lol, , da' vad ca unele aveti ceva personalcu femeia.




E persoana publica.Si-a asumat riscul.Lol.In viata "vedetelor" nu curge numai lapte si miere.Vrei scandal? Ai scandal.Nu vrei...dispari de pe firmament.Desi,cred,ei nu o sa i se intimple niciodata.Pe linga multe calitati sufera si de narcisism.Lol!

Am ajuns sa o indragesc pe AM.Acum ani de zile nu ii suportam nici glasul,sa nu mai vb de risul fortat((:.




Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

eu nu am facut comparatie intre ele...am spus doar ca ce diferenta e intre copilul mihaelei ca.si vede mama in chiloti sau copiii angelinei ca o vad fara chiloti sau ai altora care.si vad mamele la fel de goale si in mai multe orase din lume
mie oricum putin imi pasa de cate ori divorteaza ea, nici macar frumoasa n.o vad



ivan si dayanara



Diferenta e mentalitatea.Noi traim in Rominia.AJ e tocata de presa si opinia publica de peste ocean.D-na noastra e tocata de noi.Sintem la "birfe si cancanuri",discutam la o cafea de plictiseala .Nu uitam asta,da?

Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Da, XIO, tocmai relatia de prietenie dupa divort e atitudinea civilizata si moderata si nu se manifesta prin gesturi ostentative de tandrete. Ostentative pentru ca in timpul casniciei nu le aveau; cel putin nu in public. Iar pentru un copil astfel de gesturi sunt derutante, pt ca ii alimenteaza ideea ca mami si tati se vor impaca. Crede-ma ca am cel putin 2 exemple in jurul meu. O oarecare distanta intre doi soti divortati nu exclude nici prietenia, nici bunul simt si nici nu presupune sa-si dea in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:


si eu care credeam ca se potriveste cu mazare ea se intalneste cu baietelu de la neatza.
si da, ma deranjeaza oricine face afaceri cu statul pt ca ai mei platesc taxe din salariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:


Mihaela, despre sot si familie

Am selectat cateva declaratii in care Mihaela a vorbit, de-a lungul anilor, despre sotul ei si despre viata lor de familie...

• „Pe 1 august (n.r., 2004) am nascut, la Tel Aviv, in Israel, un baietel care se numeste Ayan si care e cea mai importanta fapta de viata a mea si a sotului meu, Elan Schwartzenberg. Sotul meu, al carui nume il port in acte, e medic stomatolog de profesie, dar traieste facand afaceri. Si traieste bine, ceea ce va doresc si voua! E nascut in Romania, la Iasi, are 37 de ani si familia lui traieste in Israel de peste 25 de ani. Suntem impreuna de 6 ani si jumatate si suntem dovada sanatoasa ca o Leoaica si un Taur pot trai pasional, cu folos si cu multa iubire.” Acest text era postat la profilul de vedeta al Mihaelei pe site-ul oficial al Antenei 1. Recent, prezentatoarea emisiunii „Duminica in familie” a modificat textul. In prezent, nu mai apare nici o mentiune despre Elan.

• „Sotul meu e cel mai bun partener de viata pe care mi-l puteam dori si care ma face sa ma simt fericita si implinita, dar si libera sa muncesc cat vreau.”

• „Nu as accepta niciodata ca eu si sotul meu sa dormim in paturi separate. El ma mai cearta cateodata cand nu ma trezesc dimineata sa-i pregatesc micul dejun. Cand ne-am cunoscut, el sarea tot timpul peste aceasta masa. Iar acum, dupa ce l-am scapat de ulcer, daca nu ma trezesc o data pe luna sa-i pregatesc masa, ma cearta. Nu pot si eu sa dorm intr-o zi putin mai mult, ca se supara pe mine.”

• Despre actorul ei preferat, Gabriel Byrne: „Sunt la fel de topita dupa el, chiar cu stirea sotului, care râde de mine si de reactiile mele când vedem împreuna filme cu acest actor!...” („Gardianul“)

• Cum ar reactiona la infidelitatile partenerului de viata: „Nu-mi place sa discut public chestiunea asta, e atat de greu sa judeci situatii de viata care privesc strict doi oameni”.

• „Suntem niste oameni obisnuiti, care iau foarte in serios viata in doi, deci si joaca inofensiva. Suntem impreuna de noua ani, asa ca am avut timp suficient sa ne cunoastem si chiar sa ne mai jucam de-a gelozia.”

• Intrebata cand este cel mai sexy sotul ei: „Când suntem doar noi doi. Si când merge cu motocicleta! Si când se joaca cu Ayan! Si când ma priveste într-un fel anume...”. („Gardianul“)

• „Ma trezesc in fiecare dimineata prima si fac micul dejun, imi alint sotul cu tot ce stiu ca-i place, am grija ca zilnic sa avem macar câteva minute impreuna, daca nu ore ale noastre. Poate ca am avut si norocul de a avea un sot caruia ii place ca muncesc, ca fac lucruri in folosul altora, ca ajut atâta lume. Am un sot cu un suflet de aur si cu o minte sclipitoare. Asta-i sigur.”

• „Ies cu prietenele mele, cand avem timp, la cafea, dar de Ziua Femeii imi petrec timpul cu sotul meu.“ („Gardianul“)

• Intrebata daca ar accepta sa apara goala intr-un film: „Cu siguranta, m-as consulta si cu sotul meu, pentru ca hotaram numai impreuna tot ce are legatura cu expunerea publica, a mea sau a noastra, nu vrem sa ne ranim reciproc in nici un fel”.

• „Nu cred ca exista pe lumea asta un barbat suta la suta fidel. Asta e natura barbatului, iar noi, femeile, trebuie sa trecem si peste aceste hopuri intr-o casnicie, sa le toleram.”

• Despre barbatii-gospodina: „Nu as putea trai niciodata cu un astfel de individ, pe care nu-l pot numi barbat. Mie îmi plac cei puternici, care impun respect, si nu molatecii care ma asteapta acasa cu sortul de bucatarie la brâu si cu masa pusa. Nu l-as lasa niciodata pe sotul meu sa calce, sa spele vase sau sa dea cu aspiratorul. Si-ar pierde automat din valoare în ochii mei.”

• „Fiecare zi din viata mea e milimetric organizata. Incepe cu Ayan, fiul meu, continua cu toate treburile mele (filmari, radio, actiuni caritabile, montaje, facultate, inregistrari, sedinte foto, articole de scris, scenarii, intalniri, spoturi publicitare etc.) si se incheie cu (macar) o ora pentru mine si pentru sotul meu”.

• Cand a publicat volumul „Despre lucrurile simple”: „Aceasta carte este cadoul pe care i-l fac sotului meu, Elan, care împlineste 40 de ani. Fara dragostea lui, inspiratia mea ar fi fost inexistenta. Fara ceea ce simt pentru el, n-as fi avut curajul sa-mi public gândurile. Fara copilul pe care l-am facut împreuna, n-am fi pus pret pe lucrurile simple care ne alcatuiesc viata…”.

• „Sunt fericita de cate ori mi se implineste un vis, o dorinta, de cate ori imi iese bine un proiect muncit pe branci, de cate ori imi spune fiul meu ca ma iubeste, de cate ori simt in privirea sotului meu ca sunt femeia vietii lui...”.

• „Cu Elan am dansat o singura data, la nunta, dupa ce si-a facut curaj cu cateva pahare”.

• Legat de campania antifumat, pentru a carei imagine a concurat si Andreea Marin: „Ar fi fost culmea sa o aleaga sotul meu pe ea, când el o are pe Raduleasca acasa! Iata ca eu si sotul meu facem si afaceri impreuna, nu numai sex!”

• „Ne plac la nebunie vacantele in doi, ne place sa ne facem atat programe comune, cat si total separate, in functie de placerile fiecaruia. Nu simtim nici o diferenta din pricina trecerii anilor in relatia noastra, ba dimpotriva, ne cunoastem mai bine, ne completam mai bine, ne raportam mereu la familia noastra, la viitorul nostru...Ne iubim mult, ori din acest punct poti construi orice, oricati ani ar trece pe langa tine. Si la noi au trecut opt...”. („Gardianul“)

• „Daca avem grija sa nu ne moara dragostea, daca tinem la familie si la binele comun, atunci reusim sa pastram o casnicie. Daca insa devenim mult prea acaparate de meserie, de performanta, de succes, e posibil sa platim un pret mult prea mare”.

• „E din ce in ce mai greu sa fii nevasta”.

• „Da, e adevarat. Ne-am despartit de multa vreme, cu discretie si grija pentru copilul nostru”.

• „E si asta o lectie – sa stii sa spui stop intr-o casnicie, preferand socul de moment decat o condamnare pe viata la singuratatea aia stupida in doi, de dragul si de grija unor conventii sociale, de gura lumii sau mai stiu eu din ce motive”.

• „Cred ca a existat un moment in care am devenit un cuplu, n-am mai fost o pereche. E plina lumea de cupluri si vad din ce in ce mai putine perechi de oameni care se iubesc”.

• „Nu avem o versiune pentru public a povestii noastre, avem doar hotararea noastra si dorinta de a pastra totul sub semnul discretiei si al intelepciunii. Ayan ne obliga, cu dragalasenia lui, sa fim maturi si responsabili”.

• „Ani de zile, cel mai bun prieten al meu a fost sotul meu. Sper sa fim asa si mai departe, era una dintre marile noastre calitati”.

sursa:http://www.gardianul.ro/Mihaela-Radulescu-nu-vrea-nici-un-ban-de-la-Elan-s122084.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Am zis ca nu mai intervin la subiect...dar m-am razgindit.
Ar trebui schimbat titlul,, Mihaela Radulescu a divortat si a confirmat relatia cu Dani Otil"...


Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Se potrivesc. Cel putin la fizionomie, nu vi se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

iaaaaaaaaaaaac!
Nu stiam cine e personagiul dupe nume.Am dat un search sa vaz si eu mecla... mai ce gustiburiCategoric era mai buna mazarea!Danut e neintarcat si baaate campii ca unul neintarcat.Imi aduc aminte de gluma cu cuculetul lui cand s-o contrat cu una ca s-o legat de bustul mneaei
Eeee cum va pare ce am spus eu la inceputuri:sos baga divort si spune ca doar cupilul il mai razgandeste?
Apreciez comentariile!sunteti haioase rau!
Mda de mana o tinu' mnealui mai degraba pt ca sa treaca de ziaristi si de frica sa nu vorgheasca gura fara dansa.Cred ca doar Mandruta vazu altcevasi presa prelua asa.Am revazut o poza.El hotarat inainte si ea ca magarusul tras fara pohta.
Va place ce repede i-a crescut parul AM pt noua reclama?Si i s-a indesit la triplu.Si asta dupa nastere

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Mihaela R#259;dulescu a recunoscut într-un interviu acordat ziarului gratuit Ring c#259; are o rela#355;ie cu „matinalul” Dani O#355;il (28 ani).

De#351;i presa a f#259;cut specula#355;ii cu referire la presupusa poveste de dragoste dintre cei doi, niciunul dintre ei nu a confirmat pân#259; ast#259;zi.

Proasp#259;t divor#355;ata Mihaela a fost surprins#259; de paparazzii publica#355;iei amintite, ie#351;ind din blocul în care locuie#351;te Dani.

În momentul în care imaginile au fost mai mult decât gr#259;itoare, vedeta de televiziune a hot#259;rât s#259; recunoasc#259; public #351;i a afirmat chiar c#259; totul a fost la vedere #351;i c#259; nu dore#351;te sub nicio form#259; s#259; î#351;i ascund#259; iubirea.

„Nu încerc s#259; m#259; ascund. Am posibilitatea material#259; s#259; îmi iau 10 ma#351;ini, 200 de camere s#259; m#259; întâlnesc cu Dani unde vreau eu, f#259;r#259; s#259; am nicio problem#259; #351;i f#259;r#259; s#259; m#259; vad#259; cineva”, a explicat diva pentru Ring.

Mihaela R#259;dulescu (39 ani) a mai declarat c#259; pe ei îi une#351;te #351;i pasiunea pentru motociclete #351;i sporturile extreme, dar c#259; nu acestea sunt mobilele pe care se bazeaz#259; rela#355;ia lor.

În plus, ea nu se arat#259; deranjat#259; de diferen#355;a de vârst#259; de 11 ani dintre ei #351;i afirm#259; c#259; aceasta nu constituie o problem#259;.

„Când ne întâlnim, nu ne punem buletinele pe noptier#259;. Deci, este o rela#355;ie între un b#259;rbat #351;i o femeie”, a mai spus Mihaela.

Mergi la inceput