Mihaela Radulescu divorteaza

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

mai ia nu mai barfiti atata! 100 de mesaje deja ca a divortat o pitipoanca? mai bine facem schimb de bancuri!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Xio mai las-o incolo...eu te inteleg ca tie iti place de ea,dar trebuie sa ne placa si noua?Te roooooog sa nu mai gandesti pt nimeni care nu-ti impartaseste parerea.Eu am inteles mesajul tau,dar nu e nimeni la judecata si nici tu nu esti avocata ei...in schimb suntem useri ca si tine si cred ca respectul ar trebui sa fie valabil si din partea ta pt noi.A ne atribui intentii/ganduri urate(si am o varsta ca sa pot face diferenta intre bine si rau cu toate ca o invatam de la primele carti pt copii citite cat sa intelegi ca MR nu face parte dintre Cosanzene Si da, nimeni nu este perfect bun sau perfect rau dar tindem prin faptele noastre spre una dintre ele,"nu-i asa?"ca sa-i citez rivala la fel de far de cap)este ...=
Daca tie iti pare ca la un divort este ca mersul la nunta...si copilul nu trebuie sa priceapa clar diferenta intre ele,ca da mami cu tati sunt parintii lui pt toata viata si vor coopera la cresterea lui,dar nu -nu mai formeaza un cuplu...Uite,eu desi o displac profund si crede-ma ca am avut ocazia sa vaz ce spune personagiul cu gura ei la tv si semnalizeaza la greu...pot sa cred ca poate totusi s-au tinut de mana,POATE!!! deoarece erau jurnalisti pozari si interevari imprejurul lor ca la un linsaj.Si atunci omul recte dl ren aaa Elan-uite ca are ceva in comun cu fostul al doilea, giuniorul daca ne gandim la animalul caruia ultimul i-a dat glas intr-o serie de reclame...COARNELE!!!Revin,probabil omul a tinut-o de mana in graba in care a inteles ca trebuie sa strapunga armata de pradatori care le statea in cale.Adeca o forma de protectie poate pt ea(mai ales de o fi impiedicata ca mine ) dar si de asigurare ca dna lui fosta nu se va simti datoare sa declare ca o colega de breasla ce se crede.Poate una,poate alta,poate amandoua...poate aiurea-n tramvai cum spuneam in postarile de mai sus.Dar pe mine m-a ofuscat Balbuta,care a facut un comment la fel de jenibil sau poate chiar el a hiperbolizat gestul.Sunt curioasa daca ar fi avut ocazia sa vaza o stire de gen dar cu protagonisti fiind sotia lui si fostul ei,oare mai era la fel de plin de zel si de bune intentii sau ar fi gustat la un alt stirist asemenea caracteristici?
Vin-o cu argumente corecte,obiective si atunci e ok,adeca nu te lua de noi altfel...las-o asa.Parerea mea
Lorenza degeaba, degeaba...
Eu m-am saturat de moda asta media,adeca nevoia tuturor papangioacelor sa ne deie lectii/sfaturi cat is ele de destepte,de carieriste,de sotii devotate si perfecte-gospodine sexi far de miros de ceapa,mereu aranjate perfect chiar si cand duc gunoiul...retusate/siliconate pt ca e "o forma de respect pt toti si toate",supermame care alapteaaza chiar si cand sunt pe luna plecate cu cupilu'ramas la Bucale,profesioniste ce sa mai!...universale ca strungul si daca isi pun in cap pot sa fie astronauti de maine la Nasa nu orisiunde...iar faptul ca gigeii prin patul carora au trecut sunt dotati finaciar nu are nici o relevanta este chiar normal ca doar se invart in cercuri puternic dezv economic doar nu pot cunoaste fermieri cu toate ca unele sunt plecate chia de la codita Balanei ori dintr-o uzina moncitoreasca-uite ce departe or ajuns!ehhee super femei sau inelul Arabelei o fi la ele?,iar daca au fost cam multi nu e din cauza ca sunt ele prea focoase ci pentru ca nu au avut noroc in dragoste si tre sa le planga fanele de mila...ori le-au fost legate cununiileCe mesaj transmit si cine este prima victima credula?Aaa si la sfarsit propavaduiesc cum ca munca nu este rusinoasa,adeca meri si fii menajara daca trebuie sa fii independenta financiar!??Cum poti fii independenta ca menajera?Eventual doar iti cumperi consumabile stringente pt femei...Si astea le-o spun celor care o copii multi legati de poala,primesc 3 feluri de bataie/zi de la soti...Dar culmea!ele sunt vedeate,ca deh!asa le-o fost lor scris in stele...
Ultima fitza la cele doua caprite?-caprioare? era sa zica ele ce fonctii aveau in calitate de pioneri ai Patriei,ce coloare de snurulet si ce note mari aveau

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...





A privi lucrurile intr-o maniera obiectiva si a fi fan cineva sunt 2 notiuni diferite.
Imi este indiferenta Mihaela Radulescu dar cand aud asemenea pareri, ca e penibil ce a facut la divort imi vine sa ma tavalesc pe jo de ras.
E penibil sa t intelegi bine cu sotul , mult mai normal este sa-l injuri printre dinti dupa divort.
Trist...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Xio mai las-o incolo...eu te inteleg ca tie iti place de ea,dar trebuie sa ne placa si noua?Te roooooog sa nu mai gandesti pt nimeni care nu-ti impartaseste parerea.Eu am inteles mesajul tau,dar nu e nimeni la judecata si nici tu nu esti avocata ei...in schimb suntem useri ca si tine si cred ca respectul ar trebui sa fie valabil si din partea ta pt noi.A ne atribui intentii/ganduri urate(si am o varsta ca sa pot face diferenta intre bine si rau cu toate ca o invatam de la primele carti pt copii citite cat sa intelegi ca MR nu face parte dintre Cosanzene Si da, nimeni nu este perfect bun sau perfect rau dar tindem prin faptele noastre spre una dintre ele,"nu-i asa?"ca sa-i citez rivala la fel de far de cap)este ...=
Daca tie iti pare ca la un divort este ca mersul la nunta...si copilul nu trebuie sa priceapa clar diferenta intre ele,ca da mami cu tati sunt parintii lui pt toata viata si vor coopera la cresterea lui,dar nu -nu mai formeaza un cuplu...Uite,eu desi o displac profund si crede-ma ca am avut ocazia sa vaz ce spune personagiul cu gura ei la tv si semnalizeaza la greu...pot sa cred ca poate totusi s-au tinut de mana,POATE!!! deoarece erau jurnalisti pozari si interevari imprejurul lor ca la un linsaj.Si atunci omul recte dl ren aaa Elan-uite ca are ceva in comun cu fostul al doilea, giuniorul daca ne gandim la animalul caruia ultimul i-a dat glas intr-o serie de reclame...COARNELE!!!Revin,probabil omul a tinut-o de mana in graba in care a inteles ca trebuie sa strapunga armata de pradatori care le statea in cale.Adeca o forma de protectie poate pt ea(mai ales de o fi impiedicata ca mine ) dar si de asigurare ca dna lui fosta nu se va simti datoare sa declare ca o colega de breasla ce se crede.Poate una,poate alta,poate amandoua...poate aiurea-n tramvai cum spuneam in postarile de mai sus.Dar pe mine m-a ofuscat Balbuta,care a facut un comment la fel de jenibil sau poate chiar el a hiperbolizat gestul.Sunt curioasa daca ar fi avut ocazia sa vaza o stire de gen dar cu protagonisti fiind sotia lui si fostul ei,oare mai era la fel de plin de zel si de bune intentii sau ar fi gustat la un alt stirist asemenea caracteristici?
Vin-o cu argumente corecte,obiective si atunci e ok,adeca nu te lua de noi altfel...las-o asa.Parerea mea
Lorenza degeaba, degeaba...
Eu m-am saturat de moda asta media,adeca nevoia tuturor papangioacelor sa ne deie lectii/sfaturi cat is ele de destepte,de carieriste,de sotii devotate si perfecte-gospodine sexi far de miros de ceapa,mereu aranjate perfect chiar si cand duc gunoiul...retusate/siliconate pt ca e "o forma de respect pt toti si toate",supermame care alapteaaza chiar si cand sunt pe luna plecate cu cupilu'ramas la Bucale,profesioniste ce sa mai!...universale ca strungul si daca isi pun in cap pot sa fie astronauti de maine la Nasa nu orisiunde...iar faptul ca gigeii prin patul carora au trecut sunt dotati finaciar nu are nici o relevanta este chiar normal ca doar se invart in cercuri puternic dezv economic doar nu pot cunoaste fermieri cu toate ca unele sunt plecate chia de la codita Balanei ori dintr-o uzina moncitoreasca-uite ce departe or ajuns!ehhee super femei sau inelul Arabelei o fi la ele?,iar daca au fost cam multi nu e din cauza ca sunt ele prea focoase ci pentru ca nu au avut noroc in dragoste si tre sa le planga fanele de mila...ori le-au fost legate cununiileCe mesaj transmit si cine este prima victima credula?Aaa si la sfarsit propavaduiesc cum ca munca nu este rusinoasa,adeca meri si fii menajara daca trebuie sa fii independenta financiar!??Cum poti fii independenta ca menajera?Eventual doar iti cumperi consumabile stringente pt femei...Si astea le-o spun celor care o copii multi legati de poala,primesc 3 feluri de bataie/zi de la soti...Dar culmea!ele sunt vedeate,ca deh!asa le-o fost lor scris in stele...
Ultima fitza la cele doua caprite?-caprioare? era sa zica ele ce fonctii aveau in calitate de pioneri ai Patriei,ce coloare de snurulet si ce note mari aveau

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...





A privi lucrurile intr-o maniera obiectiva si a fi fan cineva sunt 2 notiuni diferite.
Imi este indiferenta Mihaela Radulescu dar cand aud asemenea pareri, ca e penibil ce a facut la divort imi vine sa ma tavalesc pe jo de ras.
E penibil sa t intelegi bine cu sotul , mult mai normal este sa-l injuri printre dinti dupa divort.
Trist...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/



da' ce aveti iar cu Xio?Io -nteleg sa va luati de ea la subiectul cu doctorii,da' aici ce nu va convine?

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Voi ma cititi sau doar ma citati?Luati-o cum o spunem nu cum va place sa interpretati...hmmm incep sa-l inteleg pe al meutare incalcite avem mintileatentie am spus avem!Ca si eu mi-s femeieAoleu sa nu citeasca el ca imi scoate ochii:ai vazut cum e?
Xio tavalestete de ras,dar indiferenta nu ti-e...eu comentam niste gesturi,persoana nu-mi e indiferenta pt ca imi polueaza vederile,dar mai ales auzul si ea si altele ca ea.Si tine-o pe a ta...e penibil sa te tii de mana intr-o situatie de genul nu sa te intelegi cu exul de dragul copilului....amu ni daca ma gandesc bine tre sa fii extrem de intelept ca sa reusesti sa fii prieten-camarad cu fostul.Iar ea si intelepciunea sunt doua notiuni paralele.A se vedea show-ul cu actuala exului de muuuult timp incoace.A-mi da dreptate mie sau altora e mai putin imp sau deloc.A gandi in locul meu sau al altora si a face deductii de genul cum faci tu e aiurea rau.Daca nu vrei/poti intelege ce spun eu...te pot eu forta ori nu pot dormi noaptea?Nope.O las asa....
Karliguta bancuri nu putem sa spunem la topicul asta...aci se barfeste sau asa cred.Hai sa barfim reclamele eventual

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu nu pricep ce legatura are ca.si vede mama in chiloti pe afise?¿
majoritatea vedetelor au aparut cel putin in chiloti , iar angelina jolie chiar fara , de copiii ei nu va e mila?

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Am ajuns la comparatii cu A.Jollie .Mai e mult pina departe,sa fim serioase totusi((:

Mda,un trup se poate modela,dar un talent mai greu...cu toate sfortarile,in toate domeniile: literatura,actorie,TV.

Imi amintesc de "o duminica in familie",acum ceva ani.Cind MR a tinut neaparat sa aduca un junior fastacit la ea in emisiune,erau ca si divortati,sa prezinte publicului dragostea dintre ei...si printre altele un ceas facut cadou de sotz.Penibil.Iata ca dupa ani,tot nu s-a schimbat.Ce spera in a "salva aparentele".Nimic.E un teatru de doi lei facut pt publicitate.Nr 4,cine doreste,cine pofteste?

Vreun pustan probabil.E la moda,in primul rind,si-a facut suma in al 2-lea rind...deci poate sa faca totul de placere acum si nu stiu ce barbat matur s-ar incurca,nr.3,desi...cred ca pt publicitate s-ar gasi.



Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
[

Norma. Mai bine sa vada copilu' ca mami plange cu perna in brate , o injura pe noua prietena a lu tati , il injura pe el , isi sparg scrumiere in cap cand se vad sau se barfesc.
Daca e liniste si pace e bulversant rau , nu va intelege mai incolo ca mami si tati nu mai sunt impreuna , dar totul ramane la fel c ei 3 .
;)

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/


Intre cele doua extreme mai exista ceva. Si cam pe-acolo sta "civilizatia".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

hai ca m-am enervat.
1.pai angelina n-a luat bani de la ministerul sanatatii sa pozeze goala, da. si da sume fabuloase africanilor.
2. inainte, cu multi ani in urma, mi-era simpatica raduleasca acum ma scoate din sarite, e de o penibilitate iesita din comun, traieste pt imagine, a ajuns mai falsa decat "amica " ei andrea marin. si da acum au iesit pusoaice de 18-20 de ani carora le pui un microfon in mana si se descurca de minune- vezi andrea mantea etc. cred ca la ea asta-i marea problema- i-e frica sa nu se pensioneze prematur.desi ar face un bine multor privitori
3. spunea cineva mai sus ca e prostuta- nu e prostuta e f smechera si-n romania inca tine.
4. a avut dreptate cineva cand a spus ca nu merita atatea pagini- ma uitam pe net la happy hour si am vazut cateva scene cu daniela silivas. isi mai aduce cineva aminte de ea? ce modesta si tare draguta e. nu spun mai mult ca ma enervez si m tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui mathilda

hai ca m-am enervat.
1.pai angelina n-a luat bani de la ministerul sanatatii sa pozeze goala, da. si da sume fabuloase africanilor.
2. inainte, cu multi ani in urma, mi-era simpatica raduleasca acum ma scoate din sarite, e de o penibilitate iesita din comun, traieste pt imagine, a ajuns mai falsa decat "amica " ei andrea marin. si da acum au iesit pusoaice de 18-20 de ani carora le pui un microfon in mana si se descurca de minune- vezi andrea mantea etc. cred ca la ea asta-i marea problema- i-e frica sa nu se pensioneze prematur.desi ar face un bine multor privitori
3. spunea cineva mai sus ca e prostuta- nu e prostuta e f smechera si-n romania inca tine.
4. a avut dreptate cineva cand a spus ca nu merita atatea pagini- ma uitam pe net la happy hour si am vazut cateva scene cu daniela silivas. isi mai aduce cineva aminte de ea? ce modesta si tare draguta e. nu spun mai mult ca ma enervez si m tare.




Lol , da' vad ca unele aveti ceva personal cu femeia.

Lolita , rpobabil pt. tine , ca sunt multi pt. care relatia de prietenie de dupa divort este una foarte buna. ;)

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mathilda am avut si eu sansa sa o revad pe Daniela Silivas despre care nu mai stiam nimic.Eu nu ma uit la Maruta...e atat de indiscret si asa nu i se potriveste emisiunea Pro!Dar m-am dezgustat cand am realizat ca Danielei venita de atat de departe i-a fost acordat un spatiu mic-mic in favoarea Lenutei Udrea,ca era mai interesanta papangioaica lui Base si nasturele lui Maruta...la final Daniela a fost lasata sg pe canapeluta pt ca Mandruta tot cu Leana avea treaba.
Da avem treaba Xio cu ea...se pare mai multeNe-am saturat!Si oricum ce e mult strica...m-am saturat de toate seriile de emisiuni de la Adam si Eva incoace.Inclusiv Carcotasii parca nu mai au acelasi haz.Iar MR asemenea altor papangioaice din pacate formeaza niste mentalitati.Si asta nu e ridicol doar.E jaleeeeee!Ca mutileaza, nu te inalta spiritual.Si nu astia de 30 suntem in pericol...eu una deja apelez tot mai rar la TV,canalele romanesti.
Mda daca si noi facem comparatii cu AJ...ce mai ma mir de ale noastre VIPe ca isi rup gatu sa se creada de acolo,de la mericani...Saracele!Asta e drama lor!

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput