Mihaela Radulescu divorteaza

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Nu sunt deloc fan al MR, nu ma impresioneaza deloc (desi as vrea cracii ei, cel putin ) desi recunosc ca e tare de tot ca fizic, vointa, oricum o iei, este o femeie extrem de puternica.

DAR, am vazut si eu stirea cu prima infatisare pe Antena 1, si mi s-a parut extrem de DECENT felul in care s-au prezentat la tribunal. Sa fie de "poza", sa fie "real", sa fie "divort mascat publicitar", oricum mi s-a parut ca intre ei exista respect si comunicare, si cel putin, acel copil care isi va vedea mama in kuru semi-gol pe toate bannerele imense din Bucuresti, nu va mai fi traumtatizat si de un divort circ.

Sper ca tot asa decent se poarta si de fata cu el, in intimitate.
E un copil de VIP-uri, de bani gata, de conditii minunate, INSA ESTE DOAR UN COPIL DE 4 ANI care merita mai mult decat o balacareala publica. Isi respecta copilul, iar asta le da din partea mea .

Si ca barfa strict, privirile lor mi s-au parut semnificative, exprimau emotie, cumva nedumerire, dar si un sentiment profund. Nu s-or mai iubi, insa sunt legati cu adevarat sufleteste.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damam spune:



Din cate stiu eu este al treilea divort. Pe ea, inainte, o chema Mihaela Tiganu. Asa ca numele i-a fost predestinat, oricat a fugit de el.....mai mereu se tiganeste prin presa cu careva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote]citat din mesajul lui damam



Din cate stiu eu este al treilea divort. Pe ea, inainte, o chema Mihaela Tiganu. Asa ca numele i-a fost predestinat, oricat a fugit de el.....mai mereu se tiganeste prin presa cu careva!
[/quote]


Nu zauToata lumea se tiganeste in presa ;)[

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui damam



Din cate stiu eu este al treilea divort. Pe ea, inainte, o chema Mihaela Tiganu. Asa ca numele i-a fost predestinat, oricat a fugit de el.....mai mereu se tiganeste prin presa cu careva!

Sa-l fereasca sfantul pe cel care nu e de acord cu ea,isi pune mana in sold instant,ca o adevarata doamna ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

A te duce de mana la divort nu e semn de "occidentalizare" sau exemplu de dat romanilor care divorteaza cu scandal. Civilizat e sa-ti gasesti comportamentul adecvat pentru fiecare situatie. In cazul de fata mi se pare inca un mod de a da nastere la controverse, sa mai toarne putin gaz pe foc, ca si-asa e eveniment despartirea lor. Daca voiau sa faca pe pacifistii era suficient sa vina in aceeasi masina. Asta cu tinutul de mana mi se pare un artificiu, atata timp cat nici macar in pozele de cand erau casatoriti nu-i vezi de mana pe strada sau facand vreun gest tandru. Si daca sunt asa de buni la pastrat aparente, daca tandretea exista, de ce sa ma divortezi? Mai bulversant mi se pare pentru un copil sa vada un divort facut ca cel mai firesc lucru din lume, ca si cum nu s-ar schimba nimic eventual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mi tinutuol asta de mana mi s=-a parut ceva de genu: suntem totusi prieteni, facem asta impreuna.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cred ca nu poate sa divorteze din cauza noastra
bietii oameni....





Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

A te duce de mana la divort nu e semn de "occidentalizare" sau exemplu de dat romanilor care divorteaza cu scandal. Civilizat e sa-ti gasesti comportamentul adecvat pentru fiecare situatie. In cazul de fata mi se pare inca un mod de a da nastere la controverse, sa mai toarne putin gaz pe foc, ca si-asa e eveniment despartirea lor. Daca voiau sa faca pe pacifistii era suficient sa vina in aceeasi masina. Asta cu tinutul de mana mi se pare un artificiu, atata timp cat nici macar in pozele de cand erau casatoriti nu-i vezi de mana pe strada sau facand vreun gest tandru. Si daca sunt asa de buni la pastrat aparente, daca tandretea exista, de ce sa ma divortezi? Mai bulversant mi se pare pentru un copil sa vada un divort facut ca cel mai firesc lucru din lume, ca si cum nu s-ar schimba nimic eventual.



Norma. Mai bine sa vada copilu' ca mami plange cu perna in brate , o injura pe noua prietena a lu tati , il injura pe el , isi sparg scrumiere in cap cand se vad sau se barfesc.
Daca e liniste si pace e bulversant rau , nu va intelege mai incolo ca mami si tati nu mai sunt impreuna , dar totul ramane la fel c ei 3 .
;)

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

ca e frumoasa...este (desi are un nas ca de ciocarlan)- Elan al ei e urat de-a dreptul...ca e prostutza...este (desi tot incearca sa vopseasca gardul)...ca are copil frumos...are pentru ea (eu il gasesc obisnuit). Sunt curioasa cum ramane cu faza cu religia...parca devenise Judith...
Mi-e greu sa inteleg atat fanii MR cat si pe cei ai AM...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Xio mai las-o incolo...eu te inteleg ca tie iti place de ea,dar trebuie sa ne placa si noua?Te roooooog sa nu mai gandesti pt nimeni care nu-ti impartaseste parerea.Eu am inteles mesajul tau,dar nu e nimeni la judecata si nici tu nu esti avocata ei...in schimb suntem useri ca si tine si cred ca respectul ar trebui sa fie valabil si din partea ta pt noi.A ne atribui intentii/ganduri urate(si am o varsta ca sa pot face diferenta intre bine si rau cu toate ca o invatam de la primele carti pt copii citite cat sa intelegi ca MR nu face parte dintre Cosanzene Si da, nimeni nu este perfect bun sau perfect rau dar tindem prin faptele noastre spre una dintre ele,"nu-i asa?"ca sa-i citez rivala la fel de far de cap)este ...=
Daca tie iti pare ca la un divort este ca mersul la nunta...si copilul nu trebuie sa priceapa clar diferenta intre ele,ca da mami cu tati sunt parintii lui pt toata viata si vor coopera la cresterea lui,dar nu -nu mai formeaza un cuplu...Uite,eu desi o displac profund si crede-ma ca am avut ocazia sa vaz ce spune personagiul cu gura ei la tv si semnalizeaza la greu...pot sa cred ca poate totusi s-au tinut de mana,POATE!!! deoarece erau jurnalisti pozari si interevari imprejurul lor ca la un linsaj.Si atunci omul recte dl ren aaa Elan-uite ca are ceva in comun cu fostul al doilea, giuniorul daca ne gandim la animalul caruia ultimul i-a dat glas intr-o serie de reclame...COARNELE!!!Revin,probabil omul a tinut-o de mana in graba in care a inteles ca trebuie sa strapunga armata de pradatori care le statea in cale.Adeca o forma de protectie poate pt ea(mai ales de o fi impiedicata ca mine ) dar si de asigurare ca dna lui fosta nu se va simti datoare sa declare ca o colega de breasla ce se crede.Poate una,poate alta,poate amandoua...poate aiurea-n tramvai cum spuneam in postarile de mai sus.Dar pe mine m-a ofuscat Balbuta,care a facut un comment la fel de jenibil sau poate chiar el a hiperbolizat gestul.Sunt curioasa daca ar fi avut ocazia sa vaza o stire de gen dar cu protagonisti fiind sotia lui si fostul ei,oare mai era la fel de plin de zel si de bune intentii sau ar fi gustat la un alt stirist asemenea caracteristici?
Vin-o cu argumente corecte,obiective si atunci e ok,adeca nu te lua de noi altfel...las-o asa.Parerea mea
Lorenza degeaba, degeaba...
Eu m-am saturat de moda asta media,adeca nevoia tuturor papangioacelor sa ne deie lectii/sfaturi cat is ele de destepte,de carieriste,de sotii devotate si perfecte-gospodine sexi far de miros de ceapa,mereu aranjate perfect chiar si cand duc gunoiul...retusate/siliconate pt ca e "o forma de respect pt toti si toate",supermame care alapteaaza chiar si cand sunt pe luna plecate cu cupilu'ramas la Bucale,profesioniste ce sa mai!...universale ca strungul si daca isi pun in cap pot sa fie astronauti de maine la Nasa nu orisiunde...iar faptul ca gigeii prin patul carora au trecut sunt dotati finaciar nu are nici o relevanta este chiar normal ca doar se invart in cercuri puternic dezv economic doar nu pot cunoaste fermieri cu toate ca unele sunt plecate chia de la codita Balanei ori dintr-o uzina moncitoreasca-uite ce departe or ajuns!ehhee super femei sau inelul Arabelei o fi la ele?,iar daca au fost cam multi nu e din cauza ca sunt ele prea focoase ci pentru ca nu au avut noroc in dragoste si tre sa le planga fanele de mila...ori le-au fost legate cununiileCe mesaj transmit si cine este prima victima credula?Aaa si la sfarsit propavaduiesc cum ca munca nu este rusinoasa,adeca meri si fii menajara daca trebuie sa fii independenta financiar!??Cum poti fii independenta ca menajera?Eventual doar iti cumperi consumabile stringente pt femei...Si astea le-o spun celor care o copii multi legati de poala,primesc 3 feluri de bataie/zi de la soti...Dar culmea!ele sunt vedeate,ca deh!asa le-o fost lor scris in stele...
Ultima fitza la cele doua caprite?-caprioare? era sa zica ele ce fonctii aveau in calitate de pioneri ai Patriei,ce coloare de snurulet si ce note mari aveau

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput