Campanie de responsabilizare a autoritatilor (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

elena: am senzatia ca tu ai scris ultimul mesaj , deci apar, doar ca nu mai scriem noi...
Pupici

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cristal pe prima pagina unde sunt subiectele stii ca iti apare cine a scris ultimul mesaj la subiect si scria felicia 05.10.2008 si cand am intrat pe subiect nu apare mesajul feliciei. de asta am zis ca nu le vad. Dar se pare ca felicia nu a scris nimic. tot ciudat e.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Am revenit la serviciu.. si din pacate nu prea am acces la net, doar cand apuc calculatorul sefei, deci nu prea ma pot ocupa de campanie acum, dar sper ca pe seara sa pot intra de acasa si sa trimit odata memoriul catre admin.
Ref la faptul ca aparea ca ultim mesaj cel al Feliciei ,este din cauza faptului ca ea a editat prima pagina.
O intrebare inainte de a trimite memoriul: mai trecem sau nu la sfarsit faptul ca a fost inaintat in 5 exemplare? Sau daca trecem, trebuie sa facem rost si de adresele sau nr de fax unde sa trimitem, ca atunci cand trimit memoriul catre admin sa stie si ea unde sa trimita mai departe.





Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ce se mai aude de campania de la Cotidianul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Si eu studiez "cotidianul" zilnic, poate-poate gasesc ceva, dar pana acum nimic. Am mai primit un raspuns de la un domn europarlamentar. A scris ca stie de problema noastra, mai multe persoane l-au informat, si la urmatoarea intalnire cu ministrul sanatatii va discuta despre o lege in acest sens
Cu presedintele casei de asigurari nu am stabilit o intalnire inca, sper sa reusesc peste 2 saptamani, sa am timp sa termin cu alergatura cu sosiorul meu, sincer acum nici nu-mi mai sta capul prea mult la o intalnire, mai ales cand ma gandesc ca e o totala pierdere de timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ralmar, poate nu e chiar totala pierdere de timp.. nu se stie niciodata de unde sare iepurele!
Marrina, nu mai stiu nimic despre campania din Cotidianul...
Ioana, eu zic sa cautam adrese, date de contact pt 'adrisanti' si poate le trimite adminul si lor memoriul.
Uite ce am gasit eu:
[b]Varujan Vosganian [/b]- Ministrul economiei si finantelor
Date de contact ministru:

Consilier de Imagine : Daniela Daraban
Telefon : 021 311 45 92
Fax: 021 319 96 67
e-mail : daniela.daraban@mfinante.ro

Cabinet Ministru Economie: Calea Victoriei nr. 152, sector 1, Bucuresti,
Telefon : 021 20 25 140 ; 021 20 25 141
Fax : 021 20 25 177
e-mail : varujan_vosganian@minind.ro

Cabinet Ministru Finante : Str. Apolodor nr.17, sector 5, Bucuresti,
Telefon: 021 319 97 43 ; 021 319 97 49
Fax: 021 312 16 30
e-mail: cabinet.ministru@mfinante.ro

Ministerul Justitiei
Bucuresti, Str. Apolodor, Nr.17, sector 5.

Serviciul pentru Relatii cu Publicul
Sef serviciu: Catalina Stanescu
Numar de telefon secretariat (021) 312.40.23
E-mail: relatiipublice@just.ro

Biroul audiente
Contact: (021)314.44.00/int. 1496
E-mail: relatiipublice@just.ro

Compartimentul Evidenta O.N.G.
Contact: (021)314.44.00/int. 2251
E-mail: relatiipublice@just.ro

Pentru relatii cu presa: Departament Comunicare
Telefon: (021) 311.40.12
Fax: (021) 310.16.64
E-mail: presa@just.ro

Directia pentru Resurse Umane si Relatia cu Consiliul Superior al Magistraturii
Telefon: (021) 314.44.00/1469
Persoana de contact: Cristina Visn
E-mail: cvisan@just.ro

Directia Cetatenie
Telefon: (021) 222.31.30
E-mail: cetatenie@just.ro

Ministerul Sanatatii Publice

Intr. Cristian Popisteanu, nr. 1-3, sector 1,
cod 010024, Bucuresti

telefoane
centrala: +4 021 3072 500 +4 021 3072 600

Relatii cu publicul
COMPARTIMENTUL RELATII PUBLICE
e-mail: dirrp@ms.ro
tel: 021 3072 524 fax: 021 3072 675

Mass-media poate adresa intrebari Biroului de Presaa la:
tel.: 021 3072514, 3072515, 3141912
fax: 021 3072 513
presams@ms.ro
presa_ms@yahoo.com
Ministerul Muncii
Adresa: str. Dem.I.Dobrescu nr.2-4 sectorul 1 Bucuresti
program de functionare: 8,30 - 16,30
Adresa electronica:
- pentru relatia cu publicul: relatiicupublicul@mmssf.ro
- pentru relatia cu massmedia: presa@mmssf.ro
Telefon: 021.313.62.67, 021.315.85.56

Habar n-am care ar fi adresa potrivita... n-as fi fost buna de detectiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalMar

...Am mai primit un raspuns de la un domn europarlamentar. A scris ca stie de problema noastra, mai multe persoane l-au informat, si la urmatoarea intalnire cu ministrul sanatatii va discuta despre o lege in acest sens ...
Poate chiar se intampla ceva, cine stie? Cand ai timp poti sa-i scrii mesajul si numele aici ca sa-l punem la "arhiva" campaniei. Pentru cand o sa facem panoul de onoare! Hai, fii optimista! Si tu esti deja la acel panou. Ai primit cele mai multe raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

...Marrina, nu mai stiu nimic despre campania din Cotidianul...
Dar mai stii cine le-a scris sau cine a primit raspuns de la ei? Oare LucaLuca? Poate ar trebui cineva sa le scrie sa-l intrebe. Eu mai scrisesem niste adrese de adrisanti si saptamana asta le voi trimite memoriul nostru. O sa-i mentionez si aici din nou, dupa ce le scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

I-am scris si Dr.Mihail Mihailide, director general la revista "Viata medicala" (saptamanal al personalului medico-sanitar). vmr.redactia@clicknet.ro

felicia_ Te rog sa-i scrii tu doamnei Cornelia Preda, reprezentanta ARPIM in cadrul Consiliului Stiintific al Agentiei Nationale a Medicamentului. Am motive intemeiate sa nu o pot face eu.
cornelia.preda@abbott.com
ARPIM=Asociatia Romana a Producatorilor Internationali de Medicamente




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Pot sa-i scriu eu cand ajung acasa, si tot atunci o sa copiez si mesajul de la domnul europarlamentar, asta in caz ca nu mi-a ros iepurica de tot cablul de retea. Cat despre panoul de onoare,
as fi preferat ceva "actiune" decat panoul (fara suparare )
eu sunt genul "fapte, nu vorbe"; ma deranjeaza ca mi-au raspuns
doar la primul mesaj, la al doilea nu au mai raspuns, si cred ca
era in interesul lor sa ne scrie, doar vin imediat alegeri. Am intrebat pe cineva daca pot discuta cu dl presedinte al CJAS
despre un proiect de lege abandonat de multi ani, si mi-a raspuns
ca daca e ceva "interesant" se poate, doar e campanie electorala si trebuie sa se faca remarcat cumva

Mergi la inceput