Topic - concediul pt. ingrijirea copilului (CIC)

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Azi am depus cererea pentru cei 85% in Hambarului. De primit au primit-o, sa vedem ce se mai intampla, mi-au cerut numarul de telefon sa ma contacteze, chiar sunt curioasa sa vad ce se mai intampla dupa 1 ianuarie. Sa avem un an bun, succes.

Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)

Are mama o fetitza cat un ghemotoc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Leditia, iti poti lua toate cele 126 de zile de pre plus postnatal si apoi CIC sau, daca te avantajeaza mai mult, iti poti lua doar cele 42 de zile de postnatal si apoi CIC. Depinde de tine.

Mami de fetita si de baietel 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Leditia, iti poti lua toate cele 126 de zile de pre plus postnatal si apoi CIC sau, daca te avantajeaza mai mult, iti poti lua doar cele 42 de zile de postnatal si apoi CIC. Depinde de tine.

Mami de fetita si de baietel 27+



Multumesc frumos.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui varuna

Azi am depus cererea pentru cei 85% in Hambarului. De primit au primit-o, sa vedem ce se mai intampla, mi-au cerut numarul de telefon sa ma contacteze, chiar sunt curioasa sa vad ce se mai intampla dupa 1 ianuarie. Sa avem un an bun, succes.

Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)

Are mama o fetitza cat un ghemotoc...



varuna,, am cateva intrebari pt tine:
1. doar cerere ai depus sau si o adeverinta de venit pe 12 luni inainte de nashtere? ce format ai depus cerrea/adeverintsa? ca m-ash duce si io.
2. In hambarului, la ce ghiseu, ai stat jos, la dewmisol, la coada clasica?
3. e OBLIGATOriu pt tot bucureshtiu in hambarului,sau putem depune si la asistenta sociala de sector? (e aproape de mine,,.,,)


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Pentru cele care au depus deja dosarul, adeverintele se duc numai in str. Hambarului. Adeverinta nu e tipizat in norme.

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/vrem_85_pentru_ingrijirea_copilului-p04052042.html?msg_ok=1" target="_blank">PETITIA MAMICILOR
lucdavi2004@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Eu am fost ieri sa intreb ce sa aduc si nu mi-a primit nimic. Nu a zis ce sa aduc.

Varuna, as vrea si eu sa stiu cum arata adeverinta de venit.

Din norme eu am inteles ca pentru cele deja in plata se depune o cerere si adeverinta cu veniturile nete pe ultimele 12 luni anterioare nasterii.
E corect?
Sau daca stie cineva mai mult sa ma lumineze si pe mine.
Si oare in cat timp trebuie sa ducem, avand in vedere sarbatorile si deci cel mai repede pot duce pe 5 ianuarie, asta in cazul in care primesc si de la munca adeverinta repede.

***Am corectat si eu ca pusesem brute in loc de nete. Scuze.

Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Salut,
Eu nu prea mai intru pe forum dar m-am gandit ca o sa fie ceva intrebari asa ca iata-ma:
Eu am depus cerere scrisa de mana adresata dlui. director cu bla, bla, bla unde ceri sa treci la 85%. Am anexat cererii adeverinta de la munca in original in care erau trecute veniturile nete pe ultimele 12 luni inaintea nasterii fetitei. Ultima luna din adeverinta este anterioara nasterii, adica eu am nascut pe 17 martie 2008 si ultima luna trecuta pe adeverinta a fost februarie 2008. Inainte de a merge sa depun cererea am sunat la biroul din sectorul meu unde am depus initial dosarul pentru CIC si mi-au spus ca toate cererile pentru cele aflate deja in plata se depun in Hambarului. Cam asta e, sper ca v-am lamurit...
Sarbatori fericite!!!

Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)

Are mama o fetitza cat un ghemotoc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Mai era ceva, mi-a mai cerut o copie dupa carte identitate si am mai pus eu de la mine copie dupa certificatul de nastere al fetitei.
Cleo in Hambarului am depus la camera 2, a inregistrat cererea o tanti si mi-a dat o hartiuta cu numarul cererii. Oricum la intrare te preia un gardian si te intreaba de sanatate . Gata cred ca acum am terminat...succes.

Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)

Are mama o fetitza cat un ghemotoc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Am inteles ca si mamicile care au fost in somaj primesc indemnizatie de crestere a copilului pana la 2 ani .Totusi intrucat va aparea o intrerupere intre momentul desfacerii contractului de munca si momentul intrarii in somaj ( caci dureaza ceva timp procedura de depunere a dosarului de somaj ) cum se solutioneaza?


Mergi la inceput