Topic - concediul pt. ingrijirea copilului (CIC)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Imi pare rau, nu se poate copia, nu stiu alta cale de a-l transmite, daca stiti voi, invatati-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

http://www.monitoruloficial.ro/RO/article--e-Monitor--297.html
la fishierul 872, apasati download.

io bag un cod, deschid pdf-u, la pajina 12, coloana din stanga pe la mijlos scrie despre normele si modificarile cu ordonanta etc. cu 85%




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Am reusit sa vad normele.
Daca s-au publicat este mai de bine? Avem mai multe sanse sa se aplice?

Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui cadina

Ma intristeaza si ma scarbeste vestea... Mai ales ca sunt proaspata mamica singura (nedivortata deocamdata).
Marius, te rog, stii cumva daca pentru parintii care isi cresc singuri copilul care este valoarea indemnizatiei...? Exista vreo diferenta...?


Indemnizatia se calculeaza in acelasi mod pentru toata lumea. Exista insa ajutoare pentru familiile monoparentale, daca indeplinesc nivelul de pauperitate prevazut de lege pentru acordarea alocatiilor.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Of, ele trebuiau oricum publicate, caci erau aprobate. Sa speram ca nu abroga legea!

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/vrem_85_pentru_ingrijirea_copilului-p04052042.html?msg_ok=1" target="_blank">PETITIA MAMICILOR
lucdavi2004@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Pfuu, acuma vad normele publicate!

Pt dl. Marius, daca se iau in calcul veniturile supuse impozitului de venit, dar eu fiind programator is scutita de acest impozit (e ceva lege pt firmele de IT din Romania) ... mi se ia salarul in calcul sau nu?

"Nu sunt incluse...

l) veniturile din salarii, ca urmare a activitatii de creare de programe pentru calculator; incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator se face prin ordin comun al ministrului muncii, solidaritatii sociale si familiei, al ministrului comunicatiilor si tehnologiei informatiei si al ministrului finantelor publice;"

Aici e linkul original: http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_13725/Modificarea-OUG-nr-148-2005-prin-Legea-nr-257-2008-Calculul-indemnizatiei-lunare-pentru-cresterea-copilului-consideratii.html

Eu as vedea altfel lucrurile, venitul este supus impozitului, doara nu-s bani negri, dar acel impozit este 0. Nici nu mai credeam ca se publica normele acelea!

Acuma sa vedem daca se si aplica!

Numai bine, va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

SFATUL MEU E SA MERGEM PE 5 IANUARIE. ACUM AU NORMELE, NU VOR PUTEA SA NE REFUZE. SA APUCAM SA DEPUNEM CATEVA DOSARE PANA NU FACE MINISTRUL CEVA SI APOI DACA ABROGA LEGEA, PUTEM DA IN JUDECATA PENTRU DISCTRIMINARE, CACI CINE APUCA PE LEGEA ASTA ASA RAMANE, DAR DACA O ABROGA DUPA, CELELALTE NU VOR MAI PRIMI!!!

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/vrem_85_pentru_ingrijirea_copilului-p04052042.html?msg_ok=1" target="_blank">PETITIA MAMICILOR
lucdavi2004@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy29 spune:

Zice bine Mitzi,dar oare cei de la primarie au primit dispozitiile..?
Ca pt a depune actele avem probabil nevoie de vreun tipizat de la ei cu adeverinta de venit.Adica tb sa fie si ei"complianti",sa ne ajute cu dosarul,sa ni-l primeasca...
Sa sunam maine la directiile de asistenta sociala sa intrebam ce si cum..


rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, eu am fost astazi sa-mi depun dosarul de cic si nu mi l-au primit, pe motiv ca eu vreau sa intru in cic cu 5 ianuarie si ei au dispozitie sa nu primeasca dosare de ianuarie. Daca intram cu 31 decembrie cica mi-l primeau . Mi-au zis sa vin pe 6 ianuarie si ca poate atunci vor avea si tipizate noi. Dar, a adaugat doamna de la ghiseu, ea crede ca tot tipizatele astea vor fi si ca vom primi 6 mil, nu 85%, cel putin deocamdata .

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Danicris, eu nu stiu de ce nu pot deschide fisierul . Dupa ce ii dau download, cand sa-l deschid imi da o eroare. Asa ca trebe sa gasesc alta sursa de unde sa le citesc, ca asta nu-mi e de folos.

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput