Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Azi a fost ultima zi de mers la sala si am facut asa:
- 1 ora exercitii cu mici si minge
- 30 minute spinning
- 1 ora mers rapid pe banda (-450 calorii)

Meniul de azi:
MD: shake (1 banana, 1 mango, apa), cereale cu lapte de soia
P: 1/4 de bagheta cu aprox. 200g pui prajit la teflon, brinza feta + salata (ardei, rosie, castraveti cu 1/4 lime)
C: spanac la cuptor cu brinza + salata de vegetale fara ulei (al meu sot a avut pofta sa manince la Pizza Hut si asta e ce-am gasit si eu mai dietetic acolo ).
Gustare: 1 mar.
Azi am mincat mai mult, se vede ca am ramas cu foamea de ieri; din fericire ultima masa a fost la 18.00 si pina ma culc beau doar apa.

Carina, daca stiam ca brinza feta e atit de calorica, mincam mai putina. Ai cumva o lista cu caloriile alimentelor ca sa incerc sa-mi fac o idee cam cit maninc intr-o zi?

Zuzi, cam multa carne in sandvisul ala; 2-3 felii cred ca erau de-ajuns.

Caro, sa ai o vacanta frumoasa!

Gabi, inca nu m-am apucat de bagaje, sper ca miine s-o fac.

Vik, spor la spinning!

Carmen,


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Marc de Claudia, sa fii sanatos si fericit!

Eu sunt inca la birou, n-am terminat .

O seara frumoasa va doresc,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna seara, tuturor!
Gata cu munca.In sfarsit weekend, dupa o saptamana tare grea.
Cris bafta la noul job.Suna bine.Sper ca si salariul Pentru Delidana si fetele care n-au inteles nimic din postarea mea, incerc sa detaliez.In ultimele luni, merg la sala si incerc sa mananc mai sanatos (in special incerc sa nu combin anumite alimente, am renuntat la dulciuri, beau multa apa...); problema e ca la kg nu se cunoaste(in minus, ba din contra se vede ceva plus ); in schimb se vede la haine
Weekend-ul trecut in deplasare am mancatr ce ni s-a oferit, dar si acolo cu multa atentie.Apoi, zilele astea am avut o stare de blue accentuata de oboseala si am dat putin iama in interzise, se intampla oricui, nu?
In ultimul timp incerc sa ma ghidez dupa ideile/regulile Andei dar totusi sa nu-mi refuz anumite placeri.
In speranta ca am fost destul de explicita, va
Danielag multumesc pentru incurajari.Voi reflecta si cred ca se impune o dieta mai stricta....detaliez luni.Pana atunci va doresc un sfarsit de saptamana placut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna seara !Acum am venit de la sala ,unde imi este din ce in ce mai greu ,din cauza ca se apropie CM si obosesc foarte tare Daniela ,am mancat unt de pofta ,nu de foame (de salata nu aveam pofta )Delia ,eu cina o iau in jur de ora 17 ,foarte rar 18 - 18.30. Cerealele imi tin mai mult de foame ,pana a doua zi dimineata.Daca as manca o salata ,pana ma culc imi vine iar foame. Nici cu fructele nu ma impac,pt. ca pe moment imi umfla stomacul ,dar apoi imi vine o foame Louisea ,o sa incerc sa mai scot cerealele de la cina ,desi eu mananc musli ,care nu au zahar si mai amestec cu 1-2 lg de cereale fitness (sunt mai dulci)Violeta ,eu nu m-am ingrasat din cauza mancarii ,cred ca am mai spus .Eu am avut probleme (sarcina toxica) si m-au umflat de perfuzii cu glucoza ,de la care m-am ingrasat foarte mult. Eu nu am avut niciodata probleme cu greutatea. Pana la episodul cu perfuziile oscilam intre 45-48 kg. Faza cu perfuziile s-a repetat de 4 ori ,prima data dupa operatia de apendicita (pt. ca am ramas cu dureri de cap dupa anestezie) si apoi in toate cele 3 sarcini pe care le-am pierdut(slabeam 10 kg intr-o luna pt. ca nu mancam nimic ,apoi dupa ce pierdeam sarcinile ,ma ingrasam 10-12 kg ,de la glucoza)Eu la toate sarcinile am stat numai in spital cu perfuzii si din pacate m-am ales doar cu un metabolism facut varza Incerc si eu ,pe cat posibil ,sa nu amestec alimentele ,dar unt mananc foarte rar si nu pot sa il mananc cu lingurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Marc Claudia ,sa-ti traiasca feciorul si sa va bucurati de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Am uitat sa scriu meniul :MD - 2 mere acrisoare (nu imi plac cele dulci) si un pumn de covrigei integraliP - sa nu ma certati - ceva picant de la KFC cu putina paine grahamC - iaurt (0.1%) cu musli si cereale fitness (deja mancam la ele ,cand am citit ce mi-ati scris )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Nu stiu daca mai intru in seara asta ,pt. ca plec in vizita si nu stiu cand ma intorc. Asa ca ,va urez o seara linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fetelor, va pup cu drag din Chicago. E super fain! AM mancat cat o vaca, da' sunt fericita c-am ajuns aici. Ma intorc in tara pe 17. Am facut o tona de poze....

Cu drag,
Tzuni


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Delia: http://www.thedailyplate.com/ sau http://www.calorii.bonduelle.ro/ sau http://www.caloriesperhour.com/index_food.php
Zuzi: are dreptate Delia, cam multa sunca.
Va pupic ca merg sa ma pregatesc de party,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Salutare, dragelor. Faina abianta. Eu trec numai sa va salut, ca de apucat e treaba o s-o fac mai incolo. Ma mentin.

Pupat pe toate in grup.



Mergi la inceput