Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Fetelor, va pup cu drag din Chicago. E super fain! AM mancat cat o vaca, da' sunt fericita c-am ajuns aici. Ma intorc in tara pe 17. Am facut o tona de poze....

Cu drag,
Tzuni


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog


Tzuni,te cred si io ca e super fain.Ai grija la ce maninci pe acolo,mincarea in US e mult mai bogata in calorii ca cea din Europa, portiile sint imense... Moamaaaa...la micul dejun de ex. ni se dadea omleta cu cascaval,ciuperci, cirnaciori,salata plus cartofi.Pe urma muffins,suc de fructe si cafea. Ne umflam de nu ne mai trebuia sa mancam nimic pina seara tirziu.
Have fun si munca placuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Am nenorocit 2 computere intr-o seara, asa o treaba numai eu puteam sa fac. Unul e la butonat la sot care pufaie pe nas, ah barbatii astia cu tehnica lor, chestii sfinte dom'le la ei. Laptopul vad ca a nimerit calea pina aici, dar urmeaza sa-l preia in service si pe asta. Cica are noapte lunga sa curete dupa nevasta.Nu mai e de stat pe net in asa atmosfera incarcata, asa ca spor la slabit si sa fiti cuminti! Deli, Tzuni is cu ochii pe voi.Nu am ajuns la spinning ca am avut chef de facut treaba in gradina. Dar in rest am fost cuminte, ma rog s-ar fi putut si mai bine.Noapte buna!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

BUna dimineatza frumoaselor....

Eu...nu am somn...adica am adormit imediat dupa ce am culcat baietii...pe canapea in sufragerie...si m-am trezit la 4.00 de l-am pus pe Stefan la olita. Am scapat de pampersi dar tb pus la olita o data pe noapte...pe la 2.00 de obicei. Dar m-am trezit la 4 si nu facuse pe el. Apoi am constatat ca am biberoanele murdare...si le-am pusla fiert....so....am timp de forum.

Am incercat sa ma tin de treaba dar e f. greu...si imi vine sa rontai mereu. Am probleme la mansarda...si tb sa mi le rezolv. Sapt asta am mai sarit calul...recunosc...cu cate o eugenie...sau cu o bucatica de paine...dar imi revin pe zi ce trece.

Zuzilici.... de la o intariata....dar nu am mai avut timp deloc...so ...da fii iubita si fericita!
Sofia si MArc...sa fiti sanatosi si la punga grosi!

Tzuni...super...dar abia astept pozele!

Sor'meo...ai fost la concert si mie nu mi-ai zis nik? Rusinica...dar vb azi la tel.

Gata ca s-au fiert biberoanele...si ma duc la nani!




Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Mik, mai vino pe la noi.

Vik, e buna si treaba prin gradina, cica si asta e consumatoare de calorii. Cu ce ai "pacatuit", zi repede.

Tzuni, te astept sa vii cu pozele.
De mincat nu mai zic nimic...

Carina, cum a fost la petrecere?

Yubi, asa e, o salata seara nu tine de foame si mai ales daca o maninci in jur de 17.00-18.00. De aceea e bine sa mai pui un ou sau niste carnita in ea.

Azi voi avea o zi plina.
V-am pupat si weekend placut!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata,
Doza tripla de cafea tare va rog
Delia: fain a fost, ca in studentie....Doar ca m-am culcat la 4 si ceva iar acum imi dau cafeaua pe gat ca la 9 tre sa fiu la firma sa monitorizez mutarea (v-am zis eu ca ne mutam sediul).
Asa, ca va las si eu cafea, va urez o zi minunata si sar pe cai imediat,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

'neatza, va spune o somnoroasa distrusa, of, si numai la 1 m-am culcat ast' noapte.

azi n-avem sarbatoriti, asa-i?

Delia, mult spor in tot ce faci astazi. Cand pleci?

Tzuni, si bucura-te de fiecare moment petrecut acolo. Ne e dor de tine....deja!

Lou, uitasem: am vazut ceai alb in carrefour si-mi pare rau ca n-am cumparat. In schimb am luat un www.vavianpharma.ro/teekane_produse.php?id_cat=48" target="_blank">ceai negru cu irish cream, .

va doresc o sambatata placuta si ne mai auzim. Acum plec la cumparaturi, deh, luni incepe cu adevarat scoala. :)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

anda, ce sa zic...ai o viata asa...plinaa! Eu am senzatia ca tu nu dormi niciodata!

Eu am mancat moderat. Un pic mai mult decat chiar. Ma simt cam rau acum...stiti voi de ce..uf...da'trece. Sper ca marti sa gasesc la cantar macar stagnare la 62.

Meniul de azi:
D: 2 felii sunca de praga + 1 felie pastrama + 1 felie telemea de oi+ 2 ardei capia copti in sos de rosii ( yamiiii) + 2 biscuiti medii cu cioco + 1 capucino Nescafe

la amiaza inca nu stiu. Dupa ora 18 insa doar apa plata.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata si de la mine.Aseara nu am mai aparut,dar vin acum sa spun ca am calcat cam stramb si cer serifei sau chiar la toate fetele sa traga nisteca ieri inainte sa plec la munca nu stiu ce-mi veni si am papat o inghetata iar seara m-am asezat sa vad un film si cu castronul de floricele in brate.
Asadar ieri am mancat pe langa micul dejun pe care l-am scris deja, legume la wok cu sos de soia si taitei de orez.La munca 3 nectarine, o inghetata si floricelele de seara.
Carina, taiteii nu stiu daca erau low fett,fiinca nu mai am punga lor originala,dar oricum nu cred ca au fost mai mult de 30 gr.
Azi inca nu am stabilit meniul.
Micul dejun oricum a fost compus din o cafea(care o beau abia acum ca dimineata am plecat la cumparaturi fara sa mananc sau sa beau cafea) si 2 muffin.
Probabil ca la pranz am sa fac o friptura de vita la gratar,Dupa reteta ASTA.
Va urez o zi minunata, cu soare(ca la noi nu e, ploua marunt si obositor), la cumparaturi, la mutari , pregatiri de plecare sau cu copii.
Revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna ziua si de la mine!

Yubi imi pare rau, eu nu am stiut motivele ingrasarii tale. Oricum felicitari pentru masa de seara de la ora 17-18. Mie imi este ingrozitor de greu sa nu mananc seara. Bravo tie! Este cred cel mai important lucru intr-o dieta: sa nu mananci seara dupa ora 18.00. Dar este greu.

Sor-mio imi pare rau, dar a fost o hatarare in ultimul moment: marti am rugat o colega sa-mi ia bilet, nici nu stiam daca gaseste, si stiam ca tu oricum nu mergi, asa ca am fost singura. A fost superb!

Tzuni superrrr.... sa te distrezi bine (inafara de munca)!

Va las acum ca mai am treaba: spalat, calcat, dupa care voi merge pe la ai mei.

Pupici la toate fetele si un week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna ziua !Am intrat sa va salut ,pt. ca nu mai intru pana maine. La noapte sunt de servici si acum vreau sa stau in pat ,poate reusesc sa Acum sunt cu burta plina ,dar vad ca toata lumea a mai calcat stramb si nu ma mai simt chiar asa vinovata Meniul de azi :MD - carnita de pui cu putina paine grahamP - pateu vegetal + paine + cascaval + salata (rosii ,ardei ,castraveti si ceapa)C - probabil ciorbita de legume cu 1-2 lg smantana (12%)Louisea ,nu prea imi plac legumele fierte sau la gratar ,le mananc in general doar in mancarurile gatite (brocolii nu imi place deloc ,conopida -doar pane sau cu maioneza si usturoi ,dovlecel ,doar in ciorba sau chiftelute ,iar lintea......varza este singura care imi place )Violeta ,nu imi este greu deloc sa mananc asa devreme ,pt. ca m-am obisnuit.Din pacate ultima masa la ora 18 ma ajuta doar sa ma mentin.Eu am slabit in urma cu vreo 3 ani ,mancand normal ,dar nimic dupa ora 16 si 2L de apa cu lamaie .In 6 luni am slabit 10 kg.Eu nu pot sa tin o reteta stricta ,asa ca prefer sa mananc ce imi place si sa nu mananc seara deloc.Aseara am fost in vizita si nu am ciugulit nimic ,mi-am luat o guma si in loc de suc ,am baut apa cu lamaie.Seara sunt obisnuita sa refuz orice mancare sau desert ,dar ziua nu pot sa ma abtin Cred ca ai dreptate ,la cum mananc eu , nu prea se slabeste - ar trebui sa mananc mai putin, dar m-am gandit ca si prin sport mai ard din calorii.Maine am in plan sa pun niste acrituri pt. iarna ,asa ca o sa intru mai pe seara pe DC.Un pt. toate doamnele.

Mergi la inceput