Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata dragelor,
Claudia: La multi ani pentru Marc si 2 pupici pe obrajori!
Caro: distractie placuta la munte.
Zuzulina: imi place cum ai inceput sa mananci si sa scrii meniul zilnic. Asta cu scrisul meniului te ajuta pe tine in primul rand pentru ca asa reusesti sa ai o imagine de ansamblu a intregii zile.
Carmen: o zi frumoasa iti doresc.
Tumpi: am mai postat o reteta de muffins: http://andaoana.blogspot.com/2008/09/banana-chocolate-muffins.html
Are 280 cal/ 100 g. Cele mici ale mele au 25 g --> 70 cal/ bucata.

Rolo: ai grija la vinete (depinde cat ulei/ maioneza au in ele) pot fi destul de calorice si telemeaua are cam 300 cal/100g, iar 100 g nu pare mult cand iti pui in farfurie.
Delia: spor la studiat
Eu am avut un inceput de zi minunat - a facut pana si la 10 aveam conferinta. Noroc ca era liber la vulcanizare si s-au miscat repejor baietii. In schimb, sunt happy ca exudatul Carinei e negativ.
Meniul de azi:
cherios cu iaurt
piept de pui la cuptor cu legume la wok (zuchini, ardei, ciuperci) si salata de castraveti
n-am inca idee, ca nu stiu cand ajung acasa si in plus in seara/ noaptea asta am girls night out, cu fetele din echipa mea.
Va pupic si revin,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Anky, n-am ametit la sala, am fost cam ametita saptamana asta de la raceala. La sala m-a durut, cu capul am fost ok

Caro


Baga fructe,sucuri fresh de fructe si lamiie.Sanatate !!

P.S Bine ca nu te-a durut 'in' ,trece mai greu ...just kidding

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Anda,sa ai o seara faina cu fetele.
Zuzi,iesi dintre borcane si spune cum merge slabitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare scumpelor si va multumesc din suflet pt urari! si fiindca nu va pot da o felie de tort, va dau cate un si multe multe !

Delia, Marc a implinit 5 anisori!

Si eu ii doresc La multi ani puiului meu iubit, sa creasca mare si sanatos si sa duca o viata lipsita de griji, iar mie sa am putere sa-l cresc si sa-l vad fericit!

El e la gradi acum, eu gatesc intr-o veselie ca vin socrii la masa! Afara ploua, dupa-masa ii ducem la bazin!
Va pun poze data viitoare cand intru,sa-mi vedeti parul asta oribil ca o matura, e aspru, parca nu e al meu, desi il tot balsamez si imi fac cate o cura, parca tot degeaba!

pupici inca odata si numai bine si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

La multi ani! Marc, sa cresti mare si voinic si sa ai parte de o viata frumosa, numai cu urcusuri , fara coborasuri.Claudia sa-ti traiasca flacaul, sa va bucure clipa de clipa zilele.
Delia, nu am sters, linkul, dar daca vrei considera ca l-am sters.
Anda, am sa ma uit si pe noua reteta , orcium si asta i-a placut sotului, chiar daca el nu se omoara cu coacazele rosii ca-s mai acrisoare, a zis ca e mai deosebita.
Eu azi am fost pe fuga, a tb sa plec dimineata devreme, asa ca micul meu dejun a constatin 4 muffin si o cafea.
Inca concep ce sa pap mai tarziu, probabil am sa bag niste legume la wok si sos de soia si niste taitei din orez(din cei sticlosi).Anda ai idee cate kalorii contin?Iar la cine cred ca am sa termin supa de legume ca am facut prostia sa fac 1 l, asta , data viitoare fac cat sa mananc doar 2 zile.
Problema la mine e ca nu pot sa beau 2 l de apa, abia daca beau 1 l.
Ma duc sa ma fatai pe aici si mai revin

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna ziua!

In primul rand La Multi Ani! Sofia si Marc! sa fiti sanatosi si norocosi. Sabina si Claudia sa va traiasca pruncii, sa va bucurati de ei si ei de voi!

Fetelor va multumesc, intr-adevar a fost super la concertul cu Al Di Meola. Nu am cuvinte sa va descriu. A fost insotit de trupa lui ( un acordeonist care m-a imbolnavit ce a putut sa scoata dintr-un acordeon, inca un chitarist si unul cu un fel de tobe- scuze dar nu stiu cum se numesc). Inca odata nu am cuvinte sa va descriu atmosfera: sala a fost arhiplina si ce mi-a placut majoritatea ii cunosteau piesele.

Meniul de ieri:
- fructe (3 mere)
- un iaurt (400 g) cu 2 % grasime
- seara am mancat o salata bulgareasca.

Azi (fiind vineri) mananc:
- fructe (mere, prune, struguri)
- legume (morcovi)
- supa de rosii cu zarzavaturi (rece de la frigider)

Stiu ca o sa spuneti ca mananc putin, dar cine ma cunoaste stie ca imi este suficient.
Yubi , pentru mine, cu felul in care mananci tu nu as reusi decat sa stagnez sau chiar sa pun pe mine. Problema este combinatia alimentelor. Incerc sa nu combin painea cu branzeturi, unt, margarina sau mancaruri gatite,; la fel carnea cu paine, cartofi sau orez, adica proteine cu carbohidrati. Este adevarat ca nu-mi reuseste intotdeauna, dar de cele mai multe ori, si sincer eu asa am slabit anul trecut atatea kilograme. Dar pentru tine este ok, ca nu trebuie sa slabesti multe kilograme si nici nu esti supraponderala. Cred ca ar fi suficient sa reduci anumite alimente, si in special dulciuri.

Apropo, sa nu ma certati dar nu am reusit saptamana asta sa merg la sala, asa ca voi incepe saptamana viitoare.

Acum va las , dar poate mai revin in cursul zilei, daca nu diseara.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Buna fetelor!Marc, Sofia LA MULTI ANI! Sa cresteti mari si sanatosi! mamicilor sa va traiasca puii!!Deli aici sunt am stat si ieri cu cohii pe tine:) dar de cind cu programul asta cu sport seara, dupa 10-11 nu mai am chef de nimic doar de leneveala. Eu de obicei seara stateam pe net.Anky merci de reteta, pare interesanta, ieri am facut si eu, am tras-o si in poze in diferite etape, acum is la birou la sot, o sa o pun de acasa.Ieri:Brunch: 2 felii de piine neagra cu somon tartar si biftektartarCina pe la 5,30: paella, desert: cantalup cu 3 linguri iaurt light cu cirese negre7.30-9,30 o ora step si o ora aerobic.Azi:MD: cereale integrale, cantalup, lapte lightP: ceva paella ramasa de ieriC: o sa vad de ce am chef mai pe la 5-6. La 8 merg la o ora de spinning.Merg sa-l iau pe Aldo cu inca un coleg de gradi si mergem pe undeva la un loc de joaca cred.Ne auzim mai pe seara.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Tumpi: 365cal/ 100g negatiti. Soia difera, exista mai multe variante: high fat sau low fat.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Vik,pune poze si scrie si reteta.Mai vreau sa incerc intr-un fel,cu oregano,busuioc,mazare,rosii,ardei,dovlecel,pui,peste(de doua feluri),creveti si kurkuma care ii da un gust aparte.Nu mai pun calamaris,chorizo si nici scoici,mi se pare prea incarcata.
Sa ai o zi faina cu copiii.Aici ploua cu galeata si m-a luat un somn oribil de nu am chef de nimic.
Violeta,da, ai dreptate cred ca parul tau mi s-a parut mult mai inchis la culoare din cauza bentitei.
Claudia,petrecere frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza dragelor! N-am apucat sa citesc dar am, realizat ca ieri am fost atat de ocupata ca nici meniul nu l-am scris. Asa ca purced acum:
Ieri:
MD - cafea + 1 pahar de cereale cu lapte + 1 pahar de protein shake
P - Un sandvis cu www.stonemillbakehouse.com/English/030~our_products/010~product_list/.Omega%203%20Family/Golden_Flax_Bread.html" target="_blank">paine + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=27" target="_blank">muschi de vita + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=44" target="_blank">ham + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=51" target="_blank">sunca de piept de pui . Si salata verde (cu rosii, almonds, branza feta) din belsug.
C - salata verde cu ridichi, ceapa verde si peste facut la cuptor in zeama de lamaie.

Meniul de azi:
MD - Cafea + 1 pahar de protein shake + Un sandvis cu www.stonemillbakehouse.com/English/030~our_products/010~product_list/.Omega%203%20Family/Golden_Flax_Bread.html" target="_blank">paine + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=27" target="_blank">muschi de vita + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=44" target="_blank">ham + 2 felii de www.pillers.com/product.php?pid=51" target="_blank">sunca de piept de pui

Pranzul si cina inca nu le stiu dar am sa le scriu imediat cum aflu.


Marc, La multi ani sanatosi si voiosi.. Petrecere frumoasa si cadouri pe masura iti doresc. Claudia sa-ti traiasca baiatul si sa te-asculte iti doresc.

Merg sa citesc din urma si poate revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput