Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne dragi!

Carmen, multam de urari! Am iar un deadline la sfarsitul saptamanii, stau aproape bine (maine vedem daca am facut treaba buna ).

Lou, tu ti-ai scris proiectul in daneza si iti faci griji pentru rezumatul in engleza ? Io mi-as fi facut probleme cu daneza! Iti urez sa termini la timp si bine!

Zuzi, ce de pregatiri de iarna ai facut... Sfatul meu e sa nu te cantaresti zilnic, te demoralizezi mai mult daca vezi ca nu se misca acul. (Iti aduc aminte ca si eu am patit sa "urc" cu un kg la distanta de cateva zile, chiar daca am mancat relativ ok. La cantarirea de la sfarsitul saptamanii ma intorsesem inapoi, la aceeasi greutate ca la inceput. Sunt fluctuatii normale.).

Yubi, eu in loc de painea cu unt de la pranz as fi mancat o salata. E doar o sugestie. Oricum, n-ai mancat mult.

Roxa, eu am aflat ce e o "cotzca" la un client din secuime . Imi zicea: "si in forma asta sa imi faceti o cotzca in care sa vad informatia respectiva". Si io nu pricepeam ce e cotzca, pana am inteles ca e o patratica. Clientul meu vroia un camp intr-o forma. Stiu ca tu scriai la un moment dat ca nu poti renunta la ciocolata zilnica. Cum esti acum? Vad ca nu mai apare in meniul tau . Si eu eram in aceeasi situatie si am hotarit sa ma las. Acum sunt in a patra saptamana de dezintoxicare de dulciuri si in toata perioada asta am mancat dulciuri doar de 4 ori (de doua ori la restaurant). Si n-am mancat deloc patiserii.

Carmen E., nu te demoraliza! Daca dai iama in interzise nu rezolvi problema . Te simti mai bine pe moment, probabil, dar dupa... Hai, gandeste pe termen lung!

Meniul meu de azi:
- omleta cu putina telemea
- 1 cutie de branza fagaras + 2 felii de Finn Crisp cu zacusca
- pui la teflon cu mazare si carote + cateva linguri de orez
Gustare: stafide.

Va pup pe toate si va urez o zi frumoasa maine!

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Saliu,am mincat de simt ca explodez,ptiu....si acuma mor de
ciuda.
Roxa,fain meniu si... haios detaliat .Ei, ca tot nu l-am vazut pe Serbanica,statea cu spatele in poza pusa de Rolo.By the way,tu areti excelent,asa cum stiam dealtfel.
Zuzi,nu am sarbatorit sf.Ana ci sf.Marie... si pentru tine.S-au mai atenuat poftele ?.Hai ca eu am facut-o lata azi si de ciuda beau niste ceai antiadipos.
Rolo,m-ai inebunit cu gombotii aia....Nu am mai mincat de muuuult...dar sint traznet de buni.
Vik,reteta de paella o gasesti aici.
Tu cum o faci?


Noapte buna,va pup pe toate








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Marc (Claudia), multa sanatate, fericire si impliniri! Petrecere frumoasa!
Citi ani implineste nazdravanul?

Citat:
citat din mesajul lui Eftimie C.

Nu va spun ce mananc pentru ca sunt intr-o pasa proasta si am dat iama in interzise
Cred ca in weekend-ul asta o sa reflectez asupra situatiei, ca nu se mai poate. Am ceva timp de cand fac si sport si sunt atenta la ce si cum pap si DEGEABA

POZE
Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)


Afirmatiile tale se bat cap in cap, eu n-am inteles care-i treaba. Daca ai dat iama in interzise nu vad ce rost are a doua afirmatie, cum ca faci sport si esti atenta la ce maninci. Sau ai dat iama in interzise doar in weekendul asta si in rest ai fost cuminte? Din proprie experienta iti spun ca trebuie sa "muncesti" cel putin 2 luni la sala (cel putin 3 ori/saptamina) si sa maninci corect ca sa vezi rezultate.

Vik, unde eeeeeesti? M-ai lasat singura.

Uite asa mai invata omu' limbi straine , n-am auzit in viata mea cuvintul "cotzca".

Anda, mersi pentru linkuri, le voi studia indeaproape.

Yubi, eu n-as minca cereale seara (eu le maninc intotdeauna dimineata) - ele sint o sursa de energie (carbohidrati) de care corpul nu prea mai are nevoie inainte de culcare. Doar asa, daca dupa cina ai treaba fizica.

Zuzi, spor la pus conserve. Cind te mai eliberezi mai gindeste-te la banda aceea de alergat...n-o sa-ti para rau (atita timp cit o folosesti, bineinteles).

Lou, Rolo, Anky, Daniela, Carmen, Gabi, Roxa, Crys, Vio,

Va pup, am plecat la sala.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Neatza,
Dau io cafeaua in dimineata asta ca am fostr harnica si la 6.45 am ajuns la servici. Azi sunt super bizi ca maine dimineata plec.
Mi-e cam groaza de zborul cu avionul, nu cred ca o sa ma obisnuiesc niciodata sa zbor. Intotdeauna am zis ca daca Dumnezeu voia sa zbor ma facea pasare. Sper sa aterizez cu bine acasa.

Azi mananc:
o piersica si o cafea cu lapte si miere
salata cu ton
telemea cu vinete si rosii

Sofia (Sabina) Marc (Claudia) sanatate, fericire si intelepciune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neata, va salut pe fuga, plec indata la servici.

La multi ani cu sanatate si intelepciune, Marc!
Claudia, sa-ti traiasca flacaul frumos!


Rolo, drum bun si sa nu ne porti pica pentru dusurile reci. Erau necesare, tocmai pentru a te trezi, . Raportul poti sa-l dai cand vii....chiar, cand te intorci?

Delia, te salut si eu si sa ai spor la sala.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


'Neata! Si eu tot pe fuga, am ceva treburi azi.

La multi ani, Marc! Sa fii sanatos si norocos si sa-ti asculti parintii!
Claudia acum am inteles ce era cu blatul Sa-ti traiasca baietii...petrecere frumoasa

Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai buna



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, frumoase doamne!

Multumesc din nou de grija si intrebari. Am reusit intr-adevar sa ma odihnesc si evident ca ma simt mult mai bine. Am insa un somn... as dormi frate pana la pranz, daca as putea. Dar cum Maricica mea e matinala rau, no chance!

La multi ani sarbatoritorilor - Sofia de Sabina si Marc de Claudia! Sa fiti sanatosi si norocosi!

Cum spuneam, cat am fost plecata am mancat destul de aiurea. M-am intors insa acasa si am revenit la normal. Meniurile ar arata cam asa:

Ieri - din cauza ca am umblat toata ziua dupa gresii, faiante, tapeturi si alte distractii de genul asta, am mancat cam dezorganizat; dar nu mult.

D: prin magazine, un croissant + un cappucino
P: un sandwich minuscul + 1 mar
C: o lingura de varza calita (foarte light) + 1 ardei copt + 1 pahar cu lapte

Azi:

D: un sanwich cu crema de branza + 1 felie de sunca; un cappucino
P: salata cu ceva carne
C: nu stiu inca

Cum spuneam, am fost ieri sa ma uit (din nou...) dupa gresie, faianta si alte cele; am vazut niste lucruri absolut superbe... bani sa fie. Cazi si chiuvete de toate culorile, pictate, fel si fel de modele. Tare frumoase erau. Bineinteles ca n-am luat nimic... si nu m-am decis la nimic. Uf!

Zuzi, multumesc de intrebare, Mara creste, e nazdravana, e la grupa mare si e tare mandra ca ea este foooaaarte mare de acum (desi este cea mai mica din grupa...) si are o gramada de personalitate!

Oare ce face Tzuni a noastra? Acum ar trebui sa doarma, dar ma gandeam ce face asa in general...

Delia, spor la sport si drum bun sper casa! Gata bagajele?

Crisscosty, trebuie ca esti tare nerabdatoare! Iti tin pumnii sa fie totul bine chiar de luni!

Mephala, si tie iti tin pumnii, caci de luni incepe si pentru tine treaba serios. Ce faceti cu puiul mic, il duceti la cresa?

Rolo, nici eu nu cred ca ma voi obisnui vreodata cu avionul, asa incat sa fiu super relaxata si sa o iau ca pe o chestie normala. Succes si sa ajungi si sa te intorci cu bine!

Violeta, cum a fost la concert? Cred ca super...

Vik, Yubi, Daniela (multumesc pentru cuvantul nou invatat), Carmen.E, Larissa, Claudia, Ioana, Roxana, Anda, Caro si toate celelate fete pe care poate le-am sarit din greseala,

Gusta, ce mai faci? Cum merg pregatirile?

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata, ladies,

intru pe fuga sa va salut si sa va spun ca sunt cuminte. Azi ma duc din nou la sala la cardio sculpt, ca am fost racita rau si nu m-am mai dus saptamana asta. Efortul e f mare si mi-a fost teama sa nu ametesc din nou.

Problema e ca maine plecam pt o saptamana in concediu si acolo nu pot controla asa de strict ce mananc si nu am nici sala de sport. Fireste ca eu ma voi stradui in continuare sa mananc corect, suntem la munte si facem drumetii gramada, asa ca sper sa fie OK.

Nu dau raport marti, ca ma intorc numai vineri. Va pup si sa fiti cuminti cat nu sunt cu ochii pe voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Delia,ai dreptate in legatura cu afirmatia asta:
"Din proprie experienta iti spun ca trebuie sa "muncesti" cel putin 2 luni la sala (cel putin 3 ori/saptamina) si sa maninci corect ca sa vezi rezultate. "
Spor la sala.
Rolo,hai ca nu e asa nasol cu avionul.Zbor placut iti doresc.Merci de cafeaaa...
Claudia,LA MULTI ANI! pentru Mark,sa fie sanatos,sa creasca mare si sa aibe parte numai de bucurii in viata.
Carolina,spor si tie la sala,ia-o mai incet cu cardio daca simti ca ametesti.Maninca ceva inainte de a merge la sala,cereale cu lapte de exemplu,sau o felie de piine integrala si un ou fiert,sau cu o felie de sunca de curcan.Trebuie sa bagi "benzina" ca sa rezisti,altfel nu merge "motorul"

Weekend placut,va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anky, n-am ametit la sala, am fost cam ametita saptamana asta de la raceala. La sala m-a durut, cu capul am fost ok

Mergi la inceput