Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Am revenit Sunt rupta de oboseala ,nu mai fac febra musculara ,in schimb ma dor f. tare picioarele de la genunchi in jos.Cred ca trebuie sa imi cumpar o crema ceva ,sa imi dau seara pe picioare.Delia ,eu am intrebat pt. ca am slabit 300 gr si am primit omuletul care da din picioare Meniul de azi:MD - 1 rosie+1 castravete + branza telemea + unt + 3 felii paine grahamP - ciorba de legume + 2 lg smantana (12%) + 2 felii de paine graham - 1 felie de paine graham cu unt (felul 2 )C - 1 iaurt (2 %)+ musli si cereale fitnessFetelor ,va rog sa ma trageti de urechi ,daca vi se pare ca mananc prea mult sau ce nu trebuie Eu mai mananc si alimente cu multe calorii ,dar nu in fiecare zi si in ziua in care mananc ,ori sar peste cina ,ori fac mai mult sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Si ca tot povestim de portion control, va pun cateva linkuri despre asta:
http://weightloss.about.com/cs/moretips/a/aa062700a.htm
http://weightloss.about.com/od/eatsmart/tp/aa030405a.htm
http://www.mamashealth.com/diets/portion.asp
http://nutrition.suite101.com/article.cfm/10_portion_control_tips


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Yubi, la 500 de grame in minus primesti floricica, la fel, pentru 500 de grame in plus primesti porcul.
Ai slabit 300 de grame (felicitari!), dar primesti omuletul care stagneaza.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor, am intrat rapid sa va salut si sa vad ce ati mai facut, vad ca ati fost cuminti, mai putin Rolo police e cu okii pe tine, coana mare e in actiune ha ah era sa zic ce noroc ai cu ea, dar ce bine ca nu-mi face mie gombotzii [:))]

La mine azi a fost ziua de carbohidrati. Meniul meu a fost asa:

D: cafea, 1 kiwi si 1 mango
P: taietei de orez de la kinezii din coltz cu 2 linguri de sos de ceva aiureli de-ale lor
C: in loc de 2 felii de cozonac si 3 cotzci de cioco neagra am bagat 1 canita de cafea cu cereale nesquik

Acum m-am intors de la sport si tre sa-mi spal freza ...
va pup si pe curand,
Roxa boxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salutare-salutare!
Am venit si eu de la sala unde n-am facut mare lucru pentru ca erau niste handbalisti care se antrenau pentru nu stiu ce meci important.Dar, am compensat plecand pe jos spre casa desi afara ploua
Nu va spun ce mananc pentru ca sunt intr-o pasa proasta si am dat iama in interzise
Cred ca in weekend-ul asta o sa reflectez asupra situatiei, ca nu se mai poate.Am ceva timp de cand fac si sport si sunt atenta la ce si cum pap si DEGEABA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

LA MULTI ANI, Sofia!
Sabina, sa-ti traiasca copilasii si sa fie sanatosi Mephala legat de raport, sa stii ca nu m-am suparat.Ba chiar cred ca pentru 15 min trecute peste ora 24 nu am depasit ziua de miercuri (Sfertul academic, nu )
Faci cum crezi.Din pacate eu nu pot intra intotdeauna la ziua de raport, dar incerc sa recuperez cat de des pot.Multam pentru intelegere
Cris imi cer scuze pentru absenta, dar stau tare prost cu timpul liber si intru din ce in ce mai rar pe DC
Ce servici ti-ai gasit?Eu am sarit detaliile si sunt tare curioasa.
Si pentru ca maine nu sunt sigura ca voi avea timp sa intru, tin sa fac de azi urari sarbatoritului zilei:
LA MULTI ANI, Mark!Sa cresti mare si frumos si sa asculti de ai p[arte numai de bucurii!Claudia, sa-ti traiasca feciorasul!
Fug sa vad un nou episod din Prison Break, ca eu is fan mare
Va salut si pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

No buna seara,
Hai ca dusurile reci mi-or taiat pofta de mancare. La propriu. Bine, o ajutat putin faptul ca am ajuns tarziu acasa si ca am fost la stoma.
In afara de cei 2 gombotzi si cafeaua cu juma de lgt de zahar si lapte de dimi am mai mancat un sandwich cu file de peste dupa amiaza si 3 lingurite de salata de vinete cu doua feliute de rosii acuma seara. Sunt relativ multumita pentru azi.
Meph, zi-mi te rog daca vrei sa raportez maine seara ca marti nu cred ca o sa am unde sa ma cantaresc si nici nu cred ca imi iau laptocu dupa mine. Desi....in cel mai fericit caz nu m-am ingrasat deloc
Noapte buna gagici, ne vedem maine...la cafeaua cu lapte si miere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Seara buna! Am avut o dupa-amiaza frumoasa petrecuta alaturi de prieteni si copii, am facut si miscare...multa miscare

CarmenE voi face mai multe...un pic de secretariat, contabilitate si ma voi ocupa de partea de personal....asta pana imi termin cursul, dau examen si voi deveni cu acte ispector resurse umane. Este altceva fata de ce am facut 12 ani, unde ma ocupam de partea de productie( incaltaminte). Vizionare placuta
Rolo cand pleci?
Lou ai terminat referatul?
Zuzi ce vrednicuta ai fost Eu nu am pus nimik ptr. iarna, de vreo 2 ani cumpar. Este adevarat ca iese mai bun acasa, dar nu prea se mai merita. Isa ce face?




Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Merg la ...noapte buna!



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30
Yubi, la 500 de grame in minus primesti floricica, la fel, pentru 500 de grame in plus primesti porcul.Ai slabit 300 de grame (felicitari!), dar primesti omuletul care stagneaza.
Ok , am priceput Nu stiam cum sta treaba si vroiam sa ma lamuresc Acum va spun -noapte buna - am plecat la

Mergi la inceput