Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (101)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

'na seara si de la noi. abia am reusit sa-l adorm pe andrei si profit sa va citesc un pic. am trecut cu bine de vaccin(sa traiasca Thuja), si cu intzarcatu ne-am revenit aproape complet.
de mancat,andrei mananca iaurt la greu(si cate 400 gr pe zi) dar deloc lapte dulce. in rest, piure de legume cu branza de vaci, cate putina omleta de dimineata, azi i-am facut la pranz ciorba de perishoare.
andraZ, ma bucur ca merge cresa bine.....
alina.a felicitari pt bona.....
de emigrat eu n-am de gand.pur si simplu nu as putea sa-mi las familia(sora, mama....) aici si sa plec. o viata are omu' si pe aia n-am de gand sa mi-o petrec departe de cei dragi. asta e parerea mea, nu dati cu roshii
din ianuarie cred ca ma intorc la servici. soacra intra la pensie si daca o sa stea acasa, fara sa-si obseasca neuronu la serviciu, cine stie ce monstrii ii mai coace mintea, asa ca o pun la treaba. o sa stoarca andrei toata vlaga din ea si poate asa nu o sa mai aiba timp sa ma "perieze" pe mine!!!gandesc bine, nu?????

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Eu sunt la serv, incerc sa citesc din urma, in paralel capitolul acesta si cel anterior, asa ca sunt complet ametita si nu mai stiu nimic.

Corina, felicitari pt mutat, sa fie intr-un ceas bun, sigur va fi bine.

Alina, felicitari pt bona, e mare lucru sa gasesti pe cineva de incredere.

Am vazut cateva poze de la intalneala, ce frumoase sunteti si ce copii superbi aveti, sa va traiasca.

In ultima sapt din oct/prima din nov venim si noi in Rom, daca o fi vreme buna, poate mai faceti o intalneala si pt noi.

De la intalneala cu Cristina aveti poze? Ca nu mai stiu, am pierdut sirul.

Lunitzo, te tot plimbi si ma faci sa ma repet, dar la Brux nu veniti?

Timi, daca emigrati la Blegia, va asteptam cu drag.

Ioana, ce ma bucur ca Sma e bine, mi-a placut faza cu privirea inteligenta, esti mortala.

Diana- Arhdy, visele se pot implini si mai tarziu un pic, gandeste-te ca e o amanare, nu o anulare, nu se stie niciodata.

Pupaturi si o seara buna,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns surubika spune:


mychydutza, ma bucur ca ati trecut cu bine peste vaccin si peste intarcat si bine zici tu in legatura cu soacra
as vrea si eu sa o pun pe a mea la treaba, dar saraca, de abia respira cand face putin efort ca e putin mai grasa(e bolnava) si nu cred ca ii face fata lui Deni.........sa ii dea sa pape nici atat
cred ca ar slabi daca l-as lasa la ea ca e vegetariana si zice ca si el ar trebui sa pape sanatos, dar nu pot sa tin copilul numai cu ierburi
l-am culcat si eu........nu m-am chinuit prea mult ca era foarte obosit
nu a dormit decat o ora la pranz........dar, din nou, nu a vrut sa bea laptele
a trebuit sa ii pun iaurt de capsuni de la zuzu in el ca sa il bea
offff....sper sa bea maine, ca altfel, ma gandesc sa trecem la formula din nou
vad ca vb de al doilea copil
eu mi-as dori sa am multi copii pt ca imi plac la nebunie
inainte sa il am pe Denis, daca vedeam un copilas pe strada ma opream sa vb cu el sau pe cei mai mici ii luam in brate daca nu se uitau urat parintii la mine
cu toate astea, am nascut atat de greu si mi-am revenit la fel de greu ca nu o sa mai fac bebe.....m-am oprit la unul si pe langa asta, sotul nici nu mai vrea sa auda de alt copil
zice ca ne-am chinuit prea mult cu Denis, cel putin in primele trei luni........mie nu mi s-a parut chiar asa de greu, dar nah....asta e parerea lui
iar am scris un roman....offf
somnic pufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Of fetelor aveti un spor, eu cand mai recuperez? Nu am reusit sa citesc din urma
Nu intruu 2 zile si e capitol nou. Pitici meu s-a imbolnavit, evident de la cel mare si 2 nopti nu prea a dormit. Si nici eu. Ieri i-au curs mucii de numa, azi a fost ceva mai bine.

Sper sa recuperez o data si o data si sa apuc si eu sa va scriu ceva mai mult.

Cu drag Flavia

PS-Pt Timi noi locuim in D24- Sper sa reusim cumva sa ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mai fetelor cati ati putut scrie!

Raspund pe la cap trecut.

Karliguto mersi de comentarii la poze. Cu carnaciorii mi-a venit ca am luat o carte de bucate de la biblioteca a unei tipe f apreciate aici si are multe retete bune inclusiv aia. O sa mai scriu.

Fianna vorbim si sambata dar sa stii ca eu sustin mediocritatea in toate. Noi ca si familie mancam sanatos in genereal de aceea nu ma tem daca pune copilul mana pe cartofi prajiti o data pe luna. Bine ca sa fiu corecta noi nu prajim cartofi, luam din cei la cuptor care ies exact ca cei prajiti. Dar ca idee nu m-a speriat reteta cu rumenit putin in ulei (am folosit de masline ca sa fiu impacata cu mine), ii dau cam price mancam noi in afara de momentul cand mancam picant insa repet, nu prea mancam prajeli multe iar daca mananca o data pe luna nu disper. Lis a gustat in vacanta fructe de mare (caracatita) si nu stiu daca e ok insa a gustat, cola intr-o seara ca tot tragea de pahar, si ciocolata, asta nu inseamna ca ii dau mereu. Ah si McNuggets dar la fel, doar a gustat o data.

Multumesc tuturor fetelor care mi-au admirat comorile, va pup

Andra succes Marei la gradi, suna bine ce zici tu acolo de cresa.

Referitor la joaca in bile noi ne-am cumparat piscinuta si am umplut-o cu bile. Aia ne mai lipsea dar e frumos.

Timi ii iau bilet mamei sa vina aici si apoi vb cand pot veni in Irlanda exact. si pe samburel sa o lase pe mami in pace sa nu o mai chinuie.

Alina succes cu noua bona.

Arhdy Nu renunta la vise usor, niciodata nu poti sti ce urmeaza.

Mychydutza gandesti bine cu ocupatul soacrei.
Anto Promit ca data viitoare cand mergem in Franta la tara la socrii ii mituiesc pe al meu sa ia directia Brussel pt o zi-doua.

Flavia sanatate piticilor tai.



Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

squirrel lasa ca doar s-o nimeri sa veniti intr-o vinere mai pe centru si sa ne intalnim la o mica barfa. Zic vineri ca atunci sunt acasa cu fata.

Luna vezi tu cum le aranjezi sa ajungi si-n Dublin

Anto si daca nu ne mutam da in vizita tot venim ca doar am mangaiat gagica aia care cica de-o atingi sigur te mai intorci in Brux. si unde mai pui ca suntem nebuni amandoi dupa delicatesele belgiene. Ooooo ca nu mai stiu unde era restaurantul ala cu 48 sau 50 de feluri de scoici Sonia si Victor dorm in aceeasi camera? Ca sa vezi io mai am 7 luni pana nasc si pe mine ma framnta grija cand o sa pot sa-i pun pe prunci in aceeasi camera, hihihi.

Sotul meu a plecat catre aeroport sa-i astepte pe ai mei asa ca eu bantui pe aici. Sper sa ne accepte SOph la ea in camera si sa ne putem odihni si noi in astea doua sapt. jumate cat stau ai mei aici.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Luna cred ca poti sa stai linistita cu caracatita, matei a mancat deja de 2 pro seafood chowder(supa de chestii marine). I-a placut foarte mult :-)

Ne vedem sambata

fianna cu printisorul Matei


http://www.blurb.com/bookstore/detail/295731

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna dimineata fetelor. Multumesc mult pentru incurajari. Va pup . Sunt o fire foarte optimista si lupt indiferent ce se intampla. Asa ca niciodata nu spun niciodata.
Acum de exemplu caut sa-mi gasesc un loc al meu, chiar daca este cu chirie. Desi sunt niste preturi uriase, nu dezarmez. Sper ca prin cunostinte si prin "spus in stanga si dreapta" sa reusesc sa gasesc ceva mai convenabil si pe termen lung. Trebuie sa gasesc eu o ocazie, ceva.





Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Am vazut-o pozele cu Alessia la 13 luni. Vai Clau ce fetita dulce ai. Sa-ti traiasca!

La pranz am fost acasa la masa. Sophie tocmai papase dar cand ne-a vazut pe noi ca mancam tot ma bazaia sa-i dau si ei de la mine si i-am dat un castravete murat. S-a strambat de mama focului cand a pus limba pe el dar tot venea sa-mi ceara de mancare. Eu tot castravete ii dadeam ca doar -doar pleaca si ne lasa sa mancam linistiti. WRONG!!!!!! A patra oara a muscat zdravan din el si l-a mancat, strambandu-se …normal. Tot asa am facut cu lamaia i-am dat in speranta ca-i acra si gata ma lasa in pace, da de unde a mancat lamaie de-ar fi indesat-o cu amndoua minile. Pe cat de rtare se stramba pe atat de mult mai cerea.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe


Multumesc Timi, si voi sunteti niste dulci.

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Buna dimineata, si va doresc o zi minunata...


greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput