Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Vad ca topate ati facut ecografii..si tot felul de analize.
Eu ma voi vede prima data cu ginecologul pe 22 septembrie(atunci vine din vacanta)voi fi 14.
Cred ca in saptamanile ce vor urma voi face analize...depinde ce imi va spune medicul.
Doresc sa nasc prin cezariana.....voi naste la Polizu, momentan merg la control la SANADOR.
Sper la serviciu sa nu fie pb. cu plecatul..pentru analize?!



fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

fetelor eu sper ca ma voi inscrie in clubul mamicilor de fetite ca eu am baiat deja
asta ca tot se discuta ca sunt baietei pana acum
si ma bazez pe asta ca sarcina de acum e total diferita de cea dinainte cand am avut baietelul
dar sper sa se adevereasca dorinta mea in 2 saptamani cand merg din nou la eco

11+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu imi doresc tare mult sa fie posibil sa nasc natural, sa speram ca o sa fiu si eu si ok copilul sanatoshi sa vina pe lume cat mai normal. probabil ca epidurala o sa fac, nu te mai lasa nimeni sa te chinui aiurea...sa speram ca o sa fie posibil, eu am o problema la coloana, nishte vertebre tasate in zona lombara

12+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

eu as vrea sa fac cezariana
asa am nascut si prima oara- atunci nu ca asa am vrut ci asa a fost sa fie
dar sincer acum vreau din nou ca nu am suferit asa de tare, doar prima zi cand am coborat din pat si atat
dar nu sunt sigur ca daca totul e ok o sa ma lase doctorul
el e tare hotarat ca nastem normal

11+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neatza fetelor... Eu recunosc: vreau un baiat. Dak e fata il omor pe tati (ca oricum am draci pe el). Intrebare: se mai confrunta cineva cu stari de nervozitate extrema? Cateodata am senzatia ca dak sta in fata mea inca un minut, il strang de gat, desi pana acum nu ne-am certat niciodata:-s. Am inteles ca ar fi ceva probleme din cauza schimbarilor hormonale...dar mi-e greu sa cred ca poate fi asa de rau. Saracutul de el e tare calm si intelegator si chiar ma simt prost dupa ce imi trece...
Astept cu interes trimestrul II in speranta ca senzatia de "killing mode" va trece:p

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Fetelor ,eu nu stiu ce sa mai mananc,imi este rau de la orisice,simt c mor de foame.

Voi ce mancati ???
Daca in prima sarcina am ajuns la 90kg (am pierdut 99%) acum nu am luat nici un kg ,am slabit dar imi creste burtica f repede.
am auzit ca ar creste mai repede la adoua sarcina.

Si eu am nascut tot cu cezariana acum doi ani,sper ca aici in germania sa am voie sa aleg cum doresc eu sa nasc,daca nu vin in romania.

Am gasit o sursa de Kefir delicios ,am baut deja doua pahare si sigur imi va fi rau.

Va pupic.

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2e24f4e077ae85fcc02ed7&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Da, Lysbeth si mie mi s-a pus pata pe el de mai multe ori. Ne-am certat de 2 ori de cand sunt insarcinata, o data chiar rau si nici noi inainte nu ne certam deloc. Cu hormonii mei si cu un pic de nervi de la el (avea maica-sa operatie de polipi) sa vezi spectacol...Acum tot ii mai zic cate ceva , ca ma mai enerveaza, mi se pare ca ar trebui sa fie si ei mai altfel uneori...Dar cum iau 2 pastile magneziu pe zi parca parca nu ma mai consum eu atata

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mamici si burtici,acum am ajuns acasa cu Bogdi de la recuperare si e ff fericit ca a inceput"teapia"=terapia.

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Fetelor ,eu nu stiu ce sa mai mananc,imi este rau de la orisice,simt c mor de foame.

Voi ce mancati ???
Daca in prima sarcina am ajuns la 90kg (am pierdut 99%) acum nu am luat nici un kg ,am slabit dar imi creste burtica f repede.
am auzit ca ar creste mai repede la adoua sarcina.

Si eu am nascut tot cu cezariana acum doi ani,sper ca aici in germania sa am voie sa aleg cum doresc eu sa nasc,daca nu vin in romania.

Am gasit o sursa de Kefir delicios ,am baut deja doua pahare si sigur imi va fi rau.

Va pupic.

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2e24f4e077ae85fcc02ed7&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Ionica imi pare rau ca nu stiu ce sfat sa-ti dau.Din fericire pentru mine eu pot manca orice si incerc sa ma limitez ca altfel ma fac cat "casa poporului".Tot la a doua sarcina sunt si eu dar aceasta creste nu gluma de la 2 luni a inceput sa se zareasca iar la Bogdi daca te uitai atent la 51/2 dadea semne...





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

eu nu ma las pana nu nasc prin cezariana. nu ca n-as fi in stare sa nasc natural sau ca mi-ar fi frica.......dar am eu asa o spaima vis a vis de chinurile lui bebe de a se naste. stiu, o sa spuneti ca sunt nebuna , dar eu am o fixatie si cu asta basta: vreau ca bebele meu sa fie scos ca din oala, fara sa depuna efort....

lysbeth - mi-ar placea si mie sa am stari de nervozitate, asa ca tine.....mi-as mai descarca si eu nervii pentru toate vremurile trecute si fara sa se supare nimeni pe mine ...deh, toate ne gravida.[:D.
Dar, eu....eu plang ca fraiera din orice si vad doar negru in fata ochilor de pesimista ce sunt[bang. Nu se mai intelege nimeni cu mine ....Hormonii astia

Alina 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Fetelor , stie cineva cand incepe exact si cand se termina luna a 4-a? Ca eu nu mai stiu in ce luna sunt, atatea variante am auzit...

15+

Mergi la inceput