Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Neata fetele!
Ia uite ce multe mamici suntem! Deja 60...Pana la sfarsit poate aflam ca nastem sin prin aceleasi spitale. Ce frumosss
Eu m-am cantarit iar si cantarul se incapataneaza sa arate ca nu am luat mare lucru, nici macar un kg...Toata lumea zice ca trebuia sa ma ingras pana acum, dar ce sa-i fac...Noroc ca imi creste burtica, are cu vreo 15 cum mai mult

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineata burticute!
Timpul nu-mi permite sa mai postez asa de des, dar va citesc si va scriu cu drag de cate ori pot.
Felicitari mamicilor care au vazut bebe, ma bucur ca sunt bine si sanatosi.
Sunt si eu mami12+, si luni merg la eco.(deja am emotii foarte mari.....pana luni mi se pare tare mult), sper sa vad si eu daca-i bebe sau bebita.

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu sunt multumita de cate kg am luat pana acum..adik 2..adevarul e ca mi-a fost si foarte rau..pana acum vreo sapt...la Andrei la 3 luni luasem 7 kgin schimb..acum am burtica pe care o aveam cu andrei la 5 luni..doar sunt 2 nu??

bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

grace asa sunt si eu cu pantalonii- la prima sarcina la 3 luni abia aveam un pic de burtica iar acum parca as fi la 5 luni
si nu imi incap clar in o groaza de pantaloni, numai in cele ce imi erau largi bine
na da asta e mai bine sa ma ingras si sa fie bb ok decat sa fiu prea slaba si sa fie probleme
las ca voi slabi eu cumva dupa

11+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

fetelor cititi pe aceasta pagina http://www.petitieonline.ro/petitie-p40800039.html
poate vreti si voi sa semnati petitia pt majorarea indemnizatiei de crestere copil

11+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Neata . Ce mai fac burticile ?
Mihaela felicitari pt baietel.
Asteptam sa vedem cand apare si prima fetita...Eu ( nu stiu de ce ) dar de mult timp zic ca eu o sa am o fetitza. I-am zis sotului de ani de zile (cand nici nu ne gandeam noi la casatorie) ca o sa am o fata si o sa o cheme Maria. Deci daca o sa avem o fetita e clar care-i va fi numele Fara comentarii din partea nimanui...ca doar stiau de atata timp
Gata...ma apuc de treaba ca doar sunt la munca

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Si eu zic ca am fetita si tot Maria Dar abia peste vreo 3 sapt ma mai duc la o echo, poate vedem atunci ceva-ceva

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

Neata dragele mele!

Felicitari si multi pupici pentru fetele care si-au vazut puiutii la eco.

Simina - ma bucur tare mult ca esti linistita....sunt sigura ca o sa ne aduci vesti bune de la eco sapt. viitoare si ca puiul tau e bine si sanatos.

Noi suntem ok, putine greturi suportabile, si in rest mai nimic.......

Azi am schimbat semnatura.....Doamne Ajuta in continuare!

tuturor burticilor.

Alina 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ha, ha, fetelor, mi-ati inveselit dimineata!

Nota 10 pt Ionica - ai fost tare simpatica Si eu mai am noaptea cate un vis "de-ala" si ma strang si ma intind atat de tare ca ma trezesc. Sper ca pe bb nu-l deranjeaza.

Maria_K, ai un bb cu personalitate! Ha ha! pt bb ca el e sefu!

Fetelor, voua vi se intampla sa va apuce foamea si noaptea? Eu de vreo saptamana mananc de parca as fi fost la inchisoare pana acum... Si noaptea cand ma duc la pipi imi chioraie matele. Ce-i cu atata pofta de mancare?

si o zi usoara!

14+

Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Daaaa.Mie pe la 5 dimineata mi se face foameee. Si trebuie sa mananc ca altfel nu msi pot sa dorm. Imi pastrez langa pat macar o eugenie

15+

Mergi la inceput