Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Floric, eu am nascut cu unul dintre doctorii care lucreaza acum la Eva, dar inainte de a se deschide clinica. Cu dr. Baiulescu, cel care asista nasterile in apa. Daca te intereseaza despre clinica in sine, nu stiu, dar despre dr si nastere in apa iti pot spune (am mai scris dar nu mai tin minte la ce capitol...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Maria K, Dodo-pui eu zic ca ar trebui sa stim cit mai multe contul comun si parola, nu numai 2-3 persoane. Sa ne spuna viitoarele mamici de ghiocei daca stiu sa deschida un capitol si apoi sa le transmiteti si lor parola. Mie asa mi se pare corect pe de o parte iar pe de alta se poate intimpla ca niciuna dintre cele 2-3 persoane sa nu fie pe faza intr-o zi, iar un nou-venit sa-si spuna datele de citeva ori in zadar.

Iar o persoana care stie sa deschida un capitol nou va sti sa se uite si daca a mai fost deschis inca o data, deci nu va aparea de 2 ori acelasi capitol. O spun din experienta, de la prima mea odisee. Uite eu una stiu sa deschid capitol nou si daca nu va deranjeaza propunerea mea puteti sa-mi trimiteti contul si parola noua, pentru a face modificari cind e cazul.



m(8+) & m - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele mele!!! Azi sunt bine dispusa pt ca m-am trezit de la 4jum de-am fost la marfa si cand ma trezesc devreme am mai multa energie. Astept sa se deschida mini=pietisoara de jos sa-mi iau legume sa fac zacusca(moartea mea de mic copil)

In leg cu bb-ul meu , nu stiu daca-i de bine sau de rau, da nu ma mai simt speriata, sunt chiar linistita, astept doar cu nerabdare ziua de marti. Mama mea spune ca dc sunt asa linistita inseamna ca simte corpul meu ca-i bb ok.....Sa de-a Domnu!!!
Pana una alta incep munca de luni, ne-am fixat si nunta, in noiembrie, si trebuie sa incepem alergaturile , asa ca ocupatii am.
Am vazut ca se inmultesc aici...

vroiam sa mai scriu ceva pt anumite fete da am uitat numele....revin dupa ce citesc iar...
Referitor la imbracaminte , nu cred ca mag online sunt o sol buna referitor la marimi, cred ca cel mai bine nimerim cu proba. Eu nu o sa ma strofoc prea tare , nu-mi trebuiesc haine pt munca decat 3 luni , asa ca 2 pantaloni , si cateva bluzite cu vreo 2 marimi mai mari, imi ajung, in rest eu ma imbrac sport , si training-uri am , iar la iarna cred ca imprumut de la sotu o geaca, provizoriu , si gata...
Buna venit noilor burtici!!!
Multa bafta si rabdare celor care-si duc prichindeii la gradinita de luni!!!(eu abia astept sa-i vad pe ai mei?)

14#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza fetele!

Petra, revin cu intrebarea despre dry test. Unde l-ai facut, in cat timp ai primit rezultatele, in ce saptamana erai si daca iese bine, mai faci vreun alt test? Scuze ca e asa o avalansa, dar maine ma duc la doctor si am luat un formular de dry test de la Medsana, ma gandeam sa il fac pe asta, chiar daca e mai scump, dar nu mai fac si altele si stiu sigur ca verifica mai multe chestii.
O sa vad ce zice si dr.

Pupici pe burtici

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna dimineata
va multumesc de primire fetelor, ma bucur ca am cu cine povesti una alta.cum spuneam eu sunt insarcinata cu gemeni in 12 saptamani..e a doua sarcina, mai am un baietel Andrei Luca nascut in 15.12.2006.
Momentan sarcina decurge bine, in 18 ajung iar la dr.speram sa fie totul ok.

Sarcini usoare in continuare va doresc la toate si bebei sanatosi

bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

neata fetele
eu sunt tare fericita
am fost ieri la eco si bb meu e bine, creste , are deja 4,4 cm
nu s-a vaz inca ce e dar peste 2 saptam ma duc din nou pt masuratori si sper ca atunxci sa se vada si ce e

10+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
dmc eu zic sa nu te impancientezi cu privire la rez DT mergi si la TT si daca si acolo iese un risc crescut mergi la amnio..stiu atatea fete care le-a iesit prost DT sau TT supa acre au facut amnio si s-au linsitit ..ah si inca ceva mai scrie repede cateva mesaje ca pana la 15 esti moderata si fetele nu te pot vedea in timp real
Mariak sa nu fi supi ca bb nu a aratata ce are acolo...lasa e surpriza mai mare..bucurate ca e sanatos si tu si el asta conteaza cel mai mult
madyn nush ce sa spun cu spusul parolei la mai multe persoane noi am avut aceasta prob la noi la odisee si cineva sa gandit sa ne faca un 'serviciu ' a schimbat parola si sufletul...deci ramane varianta 2-3 persoane de incredere...gravide gravide, dar mai sunt si suflete rele ...sper ca sa inteles substratul msj
mihaelacg felicitair pt baietel sa fiti sanatosi si sa va vedeti cu bine la termen
simina felicitari si tie pentru baietel acelasi urari de bine se indreapta spre tine...am auzit de mute cazuri ca ale tale si cand au fost la urmatorul echo totul a fost ok...bb inca nu a terminat procesul de miniformare al organelor care se incheie undeva pe la 19 sapt...deci roagate la bunul Dumnezeu si el va avea grija de tine
petrean felicitari pentru dubla minune..ahh ce frumos ma bucur enorm pentru tine si sa iti traisca si baiatul cel mare si sa fiti cu toti sanatosi..o familie mare si fericita
bun venit noilor fete, si celor cu rez bune de la echo sau analize la mai mare dragi ghiocele
31+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

am actualizat si semnatura ca doara crestem nu?

11+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Buna dimineata burtici,

Bogdana imi doresc asa de mult sa am si eu doi gemeni!

Mihaelacg ,sa va traiasca baietelul!!

Eu m-am trezit la 7am ,nu am cum altfel ,trebuie sa fac " Le bib avec ciocolata",fiimea e un amestec de frantuzoaica cu romanca si scoate iste mixaje de mori.
Parca are ceas in burta,la 7am vrea biberon cu lapte si ciocolata, nu stiu cum sa o dezvat de biberon.

Nu stiu ce am avut asta noapte,pe le 3 am m-am trezit plangand cu suspine doar pentru ca l-am visat pe ex-ul meu de vreo 15 ani in urma,de la hormonii astia o iau razna.
Chiar nu a fost marea mea dragoste,dar imi facuse tipul o declaratie de urlam prin somn,a crezut barbatul ca am pierdut sarcina.

Bon, imi termin cana cu ceai si intru in priza,am o gramada cat un munte de calcat,cred ca mai trimit si la nufarul.

O zi buna burtici,mai intru sa va citesc,



http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2e24f4e077ae85fcc02ed7&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Ma intorc si eu ......

am vazut toate discutiile....felicitari mamicilor care s-au 'intalnit' cu puii lor. Felicitari mamicilor de baietei (vad ca nu e nicio fetita deocamdata). Bun venit noilor mamici. Petrean suntem aproape in aceeasi situatie ...

Nu mai am probleme (sper cel putin), analizele mi-au iesit bine, nu tu sangerari nu tu greturi...numai burta care creste...foarte tare (am 10 saptamani si am inceput sa nu mai intru in pantalonii care imi erau lejeri inainte)

Va pup!

http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput