Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Felicitari inca odata gravidutzelor
Mi-am actualizat si eu acum lista de rugaciune de acasa (printata, pe care completam cu pixul numele noilor aspirante) si am taiat cu bucurie ... 6 foste aspirante! Nu-mi vine sa cred! E ca o lista de asteptare si se vede ca "merge randul". Parca n-a trecut mai mult de o luna de cand am printat aceasta lista.
Doamne ajuta la cat mai multe burtici si de acum incolo!


http://tt.lilypie.com/ttblp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Georgic, iti spun si aici bine ai revenit printre noi .
Meda, incearca sa iti pastrezi increderea, starea de spirit pozitiva si speranta ca toate se vor aranja asa cum trebuie .
Alexa, ai fost pacienta dr.T? Si de ce ti-a spus ca nu o sa reusesti natural? Ai facut laparo? Te intreb pentru ca si eu sunt pacienta aceluiasi medic si ma intereseaza detaliile. Sper ca nu te superi ca te intreb.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_ spune:

Madamaya multumesc de urari. Doamne ajuta si la tine sa iti poti face analizele mai repede si sa treci la treaba.

Magdita, nu ma supar deloc. Sunt in continuare pacienta doctorului Tutunaru. El mi-a facut laparo in vara anului trecut si mi-a gasit foarte multe aderente de la operatie clasica facuta cu 8 ani in urma pentru indepartarea unui chist endometriozic de 12 cm. Mi-a mai gasit si niste chistulete mai mici si binenteles endometrioza. Problema a fost la trompe pentru ca spunea el erau contorsionate de aderente si singura mea sansa de a avea copii ar fi fost, citat: "prin adoptie sau fertilizare. Si pentru ca esti inca tanara pentru adoptie, haide sa incercam niste fertilizari inainte."
Insa eu am continuat sa sper si sa ma rog si imediat dupa tratamentul clasic cu Diphereline, am ramas insarcinata. Din pacate acea sarcina s-a oprit din evolutie, defect genetic a fost conluzia lui Tutunaru. Acum insa sper sa fie bine.

Te pup si sper sa fie bine si la tine cat mai curand

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Alexa, multumesc mult pentru detalii . Intr-adevar, Maicuta Sfanta a fost alaturi de tine si sunt convinsa ca o sa ai o sarcina fara probleme. Daca vrei, poti intra si la subiectele "Pacientele optimiste ale dr.T" si la "Endometrioza". Povestea ta este un model pentru multe dintre noi. Tare mult mi-ar placea sa te trec pe listutza de gravidutze ale dr.T. Te pup si ai grija de burtica .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

ALEXA sa-ti traiasca bebelinutzu, sa creasca mare si sanatos, Dumnezeu sa-l aiba in paza Lui sa se nasca cu bine si sa te bucure!

fetelor, la mine e sigur un baitel mishcurel in burtica! la ecografia de 20 de sapt totul a fost foarte bine, e un grasunel de 302 grame...ii place sa se alinte si sa stea lipit cu nasu in uter, sa doarma cu fundu in sus si sa stea cu degetele de la picioare in gura! ...ce mai...este impresionanta aceasta minune mica daruita de Bunul Dumnezeu sa ne lumineze viata!

va doresc din tot sufletul meu sa traitit aceste clipe minunate si binecuvantate cat mai repede! va transmit la fiecare cate o imbratisare calda si un poopicutz dulce de tot!

ioana

20+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

gerogia_c bine ai revenit - asteptam detalii despre vecinii unguri si medicii lor... precum si impresiile de concediu, ca am inteles ca ai reusit putin sa te relaxezi
magdita- multumesc pt. atragerea atentiei cu privire la Iuca. Am trecut-o la ... sper sa se admire in aceasta ipostaza, sa-i placa si sa ne invite si pe noi langa dansa
medamaya1 - si acus trec toate si vei reusi sa ai toate analizele necesare. Pupicim fata de Constanta si asteptam in continuare vesti bune


Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
Eu, familia si pozele mele

CASUTA VERDE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Of fetelor, tare dragute sinteti, cite o si cite un la fiecare.Gata.Am reusit sa-mi fac analizele, in alta parte binenteles,nu m-a mai sunat nimeni cum era vb , am sunat eu din nou , nimic, asa ca am sunat la toate lab din cta , pina la urma am mai gasit unu.
Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FETELE

nu am mult timp....ieri am fost prin targul din mamaia de hainute si am luat pt cei 2 finuti pe care trebuie sa-i botez anul acesta....caci in afara de finutul nostru micut mai botezam fetita unei prietene f bune....si ne bucuram ca botezam si o fetita....asa ca nasa a mers la cumparaturi....si daca ati vedea ce lucrusoare frumusele sunt.....nici nu va vine sa credeti....

iar azi voi pleca iar sa ne uitam si sa mai cheltuim ceva bani caci de 4 ani de cand sunt aceste targuri nu mai iau nimic din oras....

va pup si revin maine cu stiri....
noce ma vooi gandi la analize....sa vad daca mai poti face ceva
meda incredere si rabdare si perseverenta


18+ANTONIA IOANA

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_ spune:

Magdita mutumesc de invitatia sa scriu si la celelalte subiecte: “tutunici” si “endo”. Eu ma simt de ceva timp ca facand parte din grupul vostru, numai ca pe "invisible" ca de, sunt aproape 2 ani de cand va citesc, asa ca va stiu pe fiecare in parte, insa am ezitat intotdeauna sa scriu si acolo pentru ca voi scrieti foarte mult si din pacate, eu cam duc lipsa de timp. Insa va citesc in fiecare zi si ma bucur de fiecare reusita a voastra si ma intristez de fiecare esec si, cine stie, poate intru si acolo.
Multumesc inca o data si sa ne ajute Dumnezeu sa ne tinem toate pruncii in brate cat mai repede.

Ioanara23 saru’ mana de urari. Sa te ajute bunul Dumnezeu sa iti duci sarcina pana la capat si sa ai o nastere usoara si un baietel sanatos.

Va pup pe toate

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragele mele,

In primul si in primul rand, FELICITARI!!! din toata inima noilor gravidute, ne-ati facut mare bucurie! Pt ca nu stiu daca in afara de Alexa si Iuca mai era cineva, va rog sa ma iertati, am citit in graba, am sa urez pentru TOATE noile gravidute SARCINA USOARA SI BUNA, BEBE SANATOS SI LA TERMEN SI MUUUULTA FERICIRE!!

De asemenea, FELICITARI lui Cami pt fetita (mare bucuriiiieeee!!!)

Sunteti absolut minunate, toate, fara nicio exceptie! Iuliana, te salut si ma bucur ca ai revenit!

Ma iertati, va rog, ca nu v-am mai scris de ceva vreme. Am sa va explic imediat de ce. Salut pe absolut toata lumea si in inima mea, la timp sau putin mai tarziu am dorit La Multi Ani Sarbatoritelor de saptamana asta, Maria si Ana....

Va multumesc TUTUROR ca existati, atat de frumos, si revin!
TUTUROR!!!!

Mergi la inceput