Puiuti de Randunici 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

hai ca l-am culcat in sfarsit...am mai calcat 2 camasi pentru imparat si mai bag o poveste scurta

ce am mai facut in ultima vreme...

m-am uitat pentru prima data dupa nastere la un film intreg. sotul spunea ca nu m-a mai auzit de un amar de vreme razand cu asa pofta...pai bine-nteles caci nu am avut motiv...filmul ok nici prea prea nici foarte foarte "Death at a Funeral"...important a fost ca bursucul era deja parcat la somnul de noapte...eu nu eram rupta de oboseala...prin casa relativ ok cu curatenia, vase spalate...asa ca am putut savura momentul.
si inca la capitolul "first"....am facut pentru prima data de cand sunt in Australia baie in cada. In prima parte a anului nu am avut cada...aici cada este considerata o fitza europeana asa ca mai ales casele mai vechi sunt dotate numai cu dus. In casa asta avem cada dar timp nu...dar mi-am facut. Am fost super extra inteligenta ca am refuzat jumatea sa mi se alature pe motiv ca sa ma spele pe spate...ca nu aveam loc amandoi in ea. Cu nostalgie m-am gandit la cada ce o aveam in apartamentul de la cluj...stateam lungita in ea si nu atingeam marginile...era loc si de si de dulci declaratii de amor facute in susurul lin al apei ce curgea la robinet si al salbelor de tun trase de vecinul de deasupra. In cada de aici cu greu ar fi putut sotul sa isi arate iubirea cand calcaiul meu i-ar fi obstruat gura...asa ca pe "to do" list....O CADAAAA MAREEEEEE in casa noastra....sigur ca pana vom avea noi casa noastra vom fi cu proteza de sold si ne-o fi prea greu sa intram in cada si ne vom multumi cu dusurile...reci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunici!
Haideti la o calda!
Eu am recuperat din urma, am vazut bebei frumosi, dintosi si precoci. Am citit povesti de vacanta, care m-au facut sa regret ca nu am avut si eu parte de vacanta, macar cateva zile.
Cuscra cum merge serviciul, te-ai obisnuit?


Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata, randunime!
De cateva zile am inceput sa-i dau cereale seara lui Bubu si avem doar o singura trezire pe noapte...ce bine mai este
I-am luat porumb si orez de la milupa si vad ca le tolereaza foarte bine. In primele zile i le-am dat cu lingurita, dar nu papa mai mult de 30ml pt ca se plictisea, iar de 2 zile i le dau cu bibe si papa 200ml in 2-3 min
Vio, chiar ma gandeam la tine
Gecko, este o placere sa te citesc dimineata
Clau,ce mi-a placut cum ai scris despre alaptatul Rebeccai...asa simt si eu acum cu Luca, mai ales ca pe Alex nu am alaptat-o deloc


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

si iar o mica pauza, sa ii zic bine ti-a priit vacanta la ariel...foarte frumos ai povestit cum a fost...inca un pic si stateam cu impresia ca am fost si eu acolo. si ti-am admirat familia...ce fain dorm ei pruncii pe sezlonguri...cu ce i-ai anesteziat inainte? ulei de peste? ah da...si nu am stiut eu ce specimen de mascul ai tu acasa...pai nu e de mirare ca a fost in lumea lui la sala ca numa fibra e de el...frumoasa familie sunteti.
si eu ca simo m-am intrebat cine e onitza si cum mimo disparuse la un moment dat de pe creanga am crezut ca te-a vizitat si cu ocazia asta ai si botezat-o.

si am mai vazut poze de domnisoara bucalata la rochite echipata...mai stela...tu esti sigura ca Tea te maraie si caraie ca asa linistita pare in poze...departe de mine gandul la noptile tale chinuite.

si mi-am amintit ca de mult am vazut mutritele Andrei de Arizona...si al meu le face...dar de obicei isi inclesteaza maxilarul cu sfarcul meu in gura...vai ce bucurie...sunt curioasa ce senzatii voi mai experimenta acum ca e si dintzos.

si de mult, de mult m-am uitat la pozele cu Teo de lianam si Andrei de Floriio...nu s-ar zice ca aveti copii in greva foamei...sau cine stie poate si soarele ingrasa.

si l-am admirat si pe Barosan si intre trandafiri dar si pe olita ...se citeste usurarea pe fatza lui. si eu ieri i-am pus jumate de supozitor la bursuc...ca sa fiu sigura ca imi primesc cadoul...eu cred ca nu exista o manopera medicala mai dificila pentru mine ca introducerea gumatului ala intre bucile copchilului.

si l-am admirat si pe Eric de la Arad...frumos blonducul foc. Blankar spor la mers la sala...bravo pentru ca ai luat taurul de coarne...acum sper sa te si poti tine...eu de obicei renuntam la prima febra musculara...apropo..ce mai face vecina voastra? s-a mutat sau s-a internat?

si am vazut-o si pe kya...la tenerife...nu te plange ca nu e frumos...nemultumitului i se ia darul si e trimis la bai la olanesti.

si o pup pe roxa de amira, cu pup din asta mimonixian ce mie imi da ideea de mult zgomot, ca e suparata ca trebuie sa mearga la servici. e greu cand trebuie sa faci compromisuri din cauza banilor. dar pana la urma uita-te la pucca si la olgutzica si la valentina...au mers la servici si bebeii au ramas intregi si cresc la fel de frumosi...si cred ca sunt mai fericiti daca au pe langa ei parinti mai relaxati fara a se framanta atat asupra zilei de maine.

si apropo, cu experimentul ala? a venit sfarsitul lumii? adica mai exista lume? ca de aici din australia nimic nu afli...zici ca suntem pe alta planeta

pauza s-a terminat...capul la fund.

PS. Pe sovi a inghitit-o crocodilul?
PS2. Butu hai mai des pe crenguta...nu doar cand e de chefuiala.
PS3. spor la pregatiri pentru mamicutzele ce isi duc puiutii la scoala sau la gradi pentru prima data. Sa se integreze cat mai repede, sa isi faca cat mai multi prieteni...si pentru astia mai mici sa nu aduca acasa nici un carcaias ca sa il imparta cu fratiorul/surioara.
PS4. tuchi inveti? sau deslusesti misterul varsaturii Ilincutzei? sper ca prima varianta.


EDIT. Ca trebuie sa fac o completare la PS3...spor si la mamicutza ce isi duce puiutza la liceu...si daca la astia micii le-am recomandat sa nu aduca carcaiasi molipsitori acasa...Teo tie iti recomand sa nu vii cu vre-un HANDRALAU/PAGANEL/CARCALETE (apelativele ce le-au primit de la mama iubirile mele din liceu) acasa din prima zi...lasa si tu vizitele astea pe mai tarziu...clasa a 12-a eventual...si doar dupa dozarea in prealabil a corasonului matern cu cantitatii suficiente de distonocalm si diazepam.
I pup you all.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ebe08ce044910ea5dee35" target="_blank">Bubu in actiune


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

neatza! strumful meu a adormit mancand ...cu lingurita, nu cu bibe! era asa haios...ma duc sa mai pun nidte poze ca n-am mai pus de mult

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

am promis poze noi...

bau

cu verisoara mea


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

revin...sper ca realizati ca azi l-am lasat pe pandele sa invete...eu am fost cu activitati din astea mai bubulinoase...spalat vase...calcat tzoale...geamuri la 2 saptamani refuz cu inversunare sa o fac.
ah da...si bursucul a fost baiat bun si tocmai a intrat in a 2 a ora de somn...ufff, bine ca a iesit belitul ala de dinte...si bine ca m-a desteptat si pe mine al de sus cum sa ii dau Panadolul ala si acum e asa liniste in casa...

cami ti-am admirat tzopaiciul...frumos sta acolo. si am vrut sa te intreb, la ce scoala va merge printesa? ca frumoasa uniforma are...sau nu o fi uniforma?

si haideti sa va dau pe spate...ieri de ziua mea...fratele cel mare s-a dus la mama cu un buchet frumos de flori...de ce?...pentru ca in urma cu 31 de ani a nascut-o pe sora lui...a fost mama pe spate...si sorasa la fel...nu mi-a venit a crede cand am aflat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

maria,ce lungime are Tudor ca mie mi se pare tare baschetbalist in poza 44. si ce fain ii arata vara'sa popoul...ce s-or mai scarmana ei cand vor creste un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko
si haideti sa va dau pe spate...ieri de ziua mea...fratele cel mare s-a dus la mama cu un buchet frumos de flori...de ce?...pentru ca in urma cu 31 de ani a nascut-o pe sora lui...a fost mama pe spate...si sorasa la fel...nu mi-a venit a crede cand am aflat.


Pur si simplu mi-au dat lacrimile, imi imaginez ce a fost in sufletul mamei tale. Jos palaria in fata fratelui tau, asta demonstreaza ca te iubeste foarte mult.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput