Puiuti de Randunici 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ariel, mi-ai facut pofta de dus la bulgari!!!!La anul...

http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Hai ca ma bag la somn, acum cat e liniste...
Se pare ca va adormiti puiutii si va bagati la buhuhu!!!


http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Ariel, da-mi te rog detalii despre hotel, despre preturi, am vazut pozele si sunt super. Pe PM, sa nu afle lumea ;).
Vazut poze de barosanel, si de papusika.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Cuscra,am cea mai frumoasa nora
sa va zic cum a ajuns Barosanelu sa faca kk la olita!de alaltaieri nu mai facuse kk,azi-noapte ma- trezit la 2 si a inceput sa se screme la greu..dar,nimic in afara de faptul ca nu a mai adormit pana la 4!iar la 7 iar trezirea si tot nimic in pampers..i-am dat avocado,i-am pus supozitor cu glicerina,termometru-nimic!si era plangacios,nu putea papa-chin!Naty,mi-a zis sa-i dau piersica,dar nu aveam asa ca atunci cand a inceput iar o serie de scremut l-am pus pe olita lui David si dupa ceva chin a venit prima "stiuca" iar apoi a doua si uite asa s-a linistit baiatu si a inceput sa se hizleasca din nou!
Acu spre seara lui David au inceput sa-i curga "lumanarile",l-au luat si frisoane..mi-e ca a racit!asta ne lipsea...dar,nu e de mirare ca azi l-am gasit afara pe burta pe pamant si cu mainile in rau,si erau sloi!plus ca a baut si apa de la frigider,si luni cand am fost la finutul Matei si el si frate-su erau raciti si pe antibiotic,deci nu ma mir deloc!am vb cu mama si maine dimineata il trimit la ea,ca nu vreau sa se raceasca si asta mic..sper sa stea!noi va zicem noapte buna!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Multzam de aprecieri la adresa pozicilor!
Ariel,ne-ai convins cu Bulgaria!Mai nasol ca cica se fura masini in prostie!!
Cuscra,sper sa fie bine Davidutul,dar si Sam.Ce haios ai pove tu de scremutul lui!
NB ca vad ca bate vantul tare pe aici.


Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Sara buna,

de bine ce am inceput sa lucrez de acasa, astazi mi-am petrecut-o in mare parte la birou... si departe de pui. Verdict: ORIBIL!

Vazui ca s-a intors Ariel din vancanta - foarte frumoase poze, foarte relaxati protagonistii. Eu nu am sanse sa merg vreodata in Bulgaria pentru ca nu serveste randunoiul. Nici in Turcia. Poate doar ceva greci, atat! Lui ii trebuie alte destinatii - vara trecuta de exemplu am fost in Tenerife. Avea si bebelina 7 saptamani in burtica . Vara viitoare l-am convins cu Parisul, pentru ca eu nu am fost inca. In rest marea la el inseamna ceva mai exotic. Eu nu am chef sa zbor jde mii de ore (cum ar fi fost pana in Mauritius), asa ca ne mai ramane Croatia, poate. Nu e ea atat de exotica, dar cica merge.
Iar intr-unul din anii urmatori a planificat Republica Dominicana, dar tot al dracului de departe e. Zborul pana acolo e scump, ca cica toata vacanta acolo e ridicol de ieftina...

In fine, gata vorbaraia de vacanta, ca pana acolo mai e mult.

Raman prin zona. Ma duc sa infulec ceva si mai lucrez.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nicoleta, ai pm de la mine :))
stela, am auzit si eu de cazul recent de furt de masina din nessebar...tot ceea ce am auzit pana acum a fost la tv. nu cunosc pe nimeni personal sau sa fi auzit vreodata cand am fost in bg de un vreun caz...cred ca depinde mult si de hotelul la care se merge, de parcarea lui, de paza...aici aveau o parcare uriasa!!! la aproximativ 1500 de camere si dotarile erau pe masura...paza era permanenta, nu numai la parcare, ci si in hotel erau mereu oameni de ordine...
hotelul la care am stat anul trecut, cica ar fi avut parcare...mie mi s-a parut a fi mai degraba o gluma! erau vreo 10 masini ingramadite, pe un spatiu minuscul, in strada aproape, fara paza...
cum nu am masina, nu m-a preocupat aspectul asta...si nici al altora legate de drum, decat conditiile din autocar, care in cazul nostru au fost excelente. onitza, fata de pe dc pe care am cunoscut-o acolo, la intoarcerea in tara nu a avut norocul nostru (cu toate ca am mers prin aceeasi agentie si aceeasi companie de transporturi) si a nimerit un microbuz in loc de autocar!!! Slava Domnului, nu am avut parte de niciun fel de problema in aceasta vacantza! chiar si dinztii lui teo s-au oprit din crescut:)))...acum, ca ne-am intors acasa a reinceput cu raceala, cu dintzoii....
chiar nimeni la buhuhiala????? hmmmmm, pleaca omu' o saptamana si voi va cumintiti toate!! am uitat sa va zic ca si eu am fost cumintzica si nu m-am culcat mai tarziu de ora 1 :)), ceea ce pt mine chiar e o performantza! voi incerca ca si pe viitor sa mentzin aceasta ora, ca ora maxima...chiar daca nu voi reusi, voi face ca sovi si voi numara oile lui becalli, ca ale mele sunt prea putine:) - eu am berbeci, in schimb:))
chiar sovi, super filmuletul cu sash!!! iar mimo, m-a dat gata cu mr musculo! hahaaha.
vali, te asteptam cu drag in Bg! poate, ca tot sunt atat de multe fane, o punem de o intalneala la anu' acolo!!!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

www.phenforum.com/ticker/img,38,70,0,kg,73.5,68.3,58,/weight.png" target="_blank">ce am fost si ce am ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Pup fetele.
Sunt in urma cu cititul, am spicuit un pic din ultimele pagini.

Gecko, sa traiesti, sa infloresti, sa fii sanatoasa si fericita langa Patrick si sotul tau! La multi ani norocosi!

Ariel, superbe pozele din vacanta! Sotul tau are ochi fotografic. Copii tai sunt superbi si aratati minunat ca familie. Foarte haioase pozele 151-154 :)) In rest...se vede ca acolo e un loc minunat de mers la mare.





Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata stol...

v-am pregatit cafeaua si toate cele lichide placute voua. tort nu mai este...de azi inapoi la regim.

vesti de la noi...A IESITTTTTT!!!!! avem un dintisor...asteptam sa apara restul de 19 bucati.

usor roasa de invidia de a va vedea puiutzii miscorosi, am bagat program intensiv de antrenament la bursuc...rezultatul...capul se infinge perfect in saltea...se ridica fundul...se fixeaza talpile...atentie...pe locuri...START...inainte in mers taraitor...arata ca si cum ar rima ceva...dar tot e bine. Intoarceri nu a facut UNA pana acum...dar nimic...nici cel mai mic interes...in schimb munceste din greu sa se ridice in fund...e shui rau de tot copilul asta al meu...numa pe de'andoaselea le face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



Olgutza superbe pozele si Sofiutza are niste ochi mari de tot!!
Stela i-am dat avocado pt toate proprietatile pe care le are, si nu pt kkceala.. si apropo de asta s-a kkcit in mod normal..
Simonette ce baieti mari si frumosi ai!! si iti sta bine freza!
Blankar Eric e copia ta fidela, zic eu.. ca nu il stiu pe randunoi!
Simo hai ma! chiar face la olita?? ce tare!!
Tuchi imi pare rau de sperietura! Bafta cu gradi la Ilinca!
Naty ma bucur sa aud ca te-ai simtit rasfatata.. mai meritam si noi chiar daca randunoii nu prea ne cred,cateodata ..
si cu experimentul si eu gandesc la fel.. uff... si am oarecare frica..ca se intampla prea multe in lumea asta.. si randunoiul la fel a zis sa stau calma, sa nu ma impacientez.. dar..
Liana super bancul!
Gecko yummy tortuletul!! si spor la invatat si tie!
LA MULTI ANI!!! multa sanatate! si tot binele din lume!

din pacate tre' sa ma opresc... revin mai tarziu.. sper..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput