Puiuti de Randunici 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Aa,am uitat sa-ti spun,Ariele,ca acum vreo 3 ore ma gandeam la tine,daca ai venit...

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am scris povestea pt "vacante si calatorii", dau copy paste si aici, caci il am pe te(r)o in brate si mi-e greu sa o iau de la cap:)). am pus si poze muuuuulte!

am plecat cu autocarul prin giurgiu-ruse-varna-c-tin si elena, 5 ore in cap, in care sunt incluse si opririle, de 30 min. drumul cu auotcarul a fost ok, copiii au dormit, noi am vazut un film, aerul conditionat bine reglat, astfel incat sa nu deranjeze...am avut conditii bune de calatorie atat la dus cat si la intors.

am ajuns la hotel, care, de afara, nu parea chiar atat de impresionant, insa, inauntru...wow! frumos! holul de la receptie si lobby bar urias, in nuante de crem, in mijloc amenajat un spatiu verde cu gazon, in dreapta altul cu ficusi si alte plante verzi...peste tot suna lin o melodie calma, blanda...am inteles ca hotelul a fost amenajat in stil ZEN...se potrivea...
buuun, la receptie am dus vocherele, in care al meu a strecurat deja faimoasele "20 de leva" si a cerut o camera linistita, CURATA, tocmai buna de stat cu copiii in ea. receptionera a zambit, ne-a dat cartelele, ne-a montat bratarile si am luat cu asalt camera. era exact cum am dorit sa fie:la et.5,astfel incat aveam o panorama frumoasa catre hotel rubin (care are o arhitectura impresionanta)mare, uriasa de fapt, cu 2 paturi imense (queen size), un patutz pt teo, etc...si ce mai trebuie sa fie intr-o camera...baia impecabila, totul stralucea de curatenie...peste 2 min. a batut la usa sefa cameristelor si ne-a intrebat daca e totul ok si daca mai vrem imbunatatiri...nu mai voiam:)) nu mai aveam de ce!
am despachetat, ne-am luat costumele de baie si fuga la piscina interioara pt ca afara era cam racoare...am tras o balaceala super, in apa termala (temp.36 de grade!!!), teo a intrat prima data intr-o "cada" asa de mare si a fost mai intai uimit apoi in extaz!!! erau acolo tot felul de jucarii plutitoare, inclusiv un colael special de bebe, cu tot felul de mututoaie pe el, care l-au distrat teribil! alex nu se mai dadea scoasa din apa...ne-am intalnit cu onitza, am palavragit putzin, ne-a facut o "scurta" descriere a hotelului si imprejurimilor, am intzeles ca ei au avut ceva probleme cu cazarea, deci traiasca ideea cu cei "20 de leva"!
ne-am dus la restaurant...ma asteptam sa fie mai impresionant...nu prea mi-a placut si nici organizarea...mereu era o goana dupa farfurii, tacamuri...insa, mancarea EXCELENTA!!! o gramada de salate, mancarici cu/fara carne, fructe, compoturi,prajituri - aveai de unde alege...unii erau nemultumiti ca nu era genul de carne pe care il voiau ei...dar noi, mai mult cu legumele nu ne-am bautut capul, noi chiar am domnit cu atatea salate:)) si feluri fara carne....insa sucurile, vinul, bleah! un singur fel de suc (de portocale) era cat de cat mai rasarit si liquiorul de menta cu sprite:)))...al meu mai bea si mastica (ceva gen ouzo) cu sprite...eu preferam sa beau compoturi, pe care le gaseai la orice ora! dimineata erau iaurturi, tot felul de produse de patiserie, lapte, cereale mezeluri, branzeturi...tot ce vrei! noi am mers doar vreo 2 zile la micul dejun, in rest ne aducea al meu in camera compot si niste pateuri delicioase cu spanac si branza...
intre mese se puteu servi gustari la barul de la piscina sau la cel de pe plaja....cine mai putea, noi nu...
in hotel mai erau discoteca (goala mereu, numai DJ-ul care se plictisea singur, sala de bowling - nu ne-a interesat prea mult, restaurantul "la belle epoque" -prea fitzos pt gusturile noastre (erau cativa englezi dichisitzi si cu aspect de "batz in fund":))), sala de fitness, care arata splendid!!! superba, dotata excelent! al meu sotz a fost in extaz total, in fiecare zi petrecea cate 2 ore acolo:), timp in care eu si copii ne relaxam ori in camera, ori in gradina hotelului.mai era si "sala" de internet...de fapt un calculator, dar de care mi-am promis inca din prima zi sa nu ma ating:)
as fi vrut sa existe si ceva pt copii...era o "chestie", dar pe care nu o pot numi "loc de joaca", avea 2/2 m, un tobogan de plastic, o casuta, cateva scaunele si cateva jucarele si o tanti care ii picta pe copii pe fatza, total neinteresant pt alexutza, care voia actiune:)

gradina hotelului, imensa, superba!!! multa verdeata, sezlonguri (gratis), paturi si baldachine (contra cost) langa piscine si in restul parcului, umbrele...locuri de relaxare, cu canapele mari, cu perne imense, pe care te puteai lafai in voie...
piscinele, punctul forte al hotelului!!! SUPERBE!!!! apa termala, calda, un vis! piscina principala enorma, , traversata de un poduletz, inconjurata de flori si baldachine...piscina pt copii micuta, dar frumoasa, de cele mai multe ori goala, caci toti copiii erau in piscina mare:))) dotati cu colacele, plute, aripioare. teo era deliciul tuturor, era cel mai mic inotator!
plaja, micuta, numai cu cei cazati la GHV, ma asteptam sa fie mai curata, insa...hmmm, erau chistoace si viespi!!! noi ne-am inarmat cu autan si n-am avut probleme...apa marii calda, curata, cu valuri , ne-a placut si ne-am balacit. ne speriasem ca initial nimerisem pe alta plaja (de la hotel rubin)...care era cam urata, murdara, catarata pe un ponton, practic plaja pe care se spargeau valurile era o chestie....minuscula...noroc ca am gasit locatia corecta in final...
am dat de un loc de joaca, cu leagane, tobogane, un loc pt pictat diverse prostioare din ceramica (fiica-mea era in extaz!!!), aveam sezlonguri si umbrelute gratis, sucuri,bauturi si gustari la baruletz...
noi, umblareti din fire, am ajuns pe toate plajele, cel mai mult ne-au placut cea de la hotel azalia (de care ne-am indragostit si am zis ca sigur vom merge la el in unul din anii urmatori). superbe ni s-au parut si hotelul sirius cu restaurantul lui in forma de vapor, luminat noaptea, hotelul dolphin marina, care avea un loc de joaca pt copii tare fain si o priveliste superba de pe terasa. o priveliste superba putea fi admirata si de la "grand albatros" (restaurantul cu mancaruri pe baza de peste) si la "cool brize" (casa de inghetata:))
ne-a parut rau caci, desi statiunea este mare, nu a fost amenajata...are cateva zone superbe, insa si unele...hmmm, lasate in salbaticie.
pt noi, familie cu 2 copii mici, a fost bine, liniste, pace si relaxare, mancare buna, curat (chiar daca a trebuit sa "cotizam" pt asta - in fiecare zi schimbau cearsafurile si prosoapele, dadeau cu aspiratorul in camera - multi nu stiau, dar in cuier era o placuta pe care scria pe o parte "pls, clean pur room", iar pe cealalta parte "don't disturb" - daca nu puneai placuta de usa, faceau o "ordine de suprafata", dar daca puneai placuta faceau LUNA! noi am avut un "accident" cu un kk de teo care a evadat in pat si am gasit schimbat la mai putin de jumatate de ora dupa ce am parasit camera).
nu prea exista distractii in statiune (cluburi, discoteci), in afara de cateva terase, centrul comercial, la ora 23 parca apasa cineva pe butonul de freeze :))), dar noi asta am cautat -liniste!!! ne retrageam in gradina, pe un baldachin sau la locul de relaxare, copiii adormeau si noi savuram in pahar "de vorba", intr-o lumina ssuperba, verde, apoi luam copiii si "parcam", pregatiti sa intampinam o noua zi fara batai de cap!
mici probleme am avut, eu cu o alergie stupida la bratara!!!! mi-au mutat-o pe mana cealalta si noroc ca nu am mai avut mult de stat ca as fi facut bubitze si acolo...teo a racit putzin si tusheste, alex mofturoasa la mancare...
ne-am bucurat ca ne-am intalnit cu onitza si familia ei, din pacate pentru putzin timp, dar sper sa recuperam in bucuresti. paul a facut pasiune pt alexutza mea, care insa, a ramas indiferenta la farmecele lui:))...eu i-am zis lui paul, ca fiica-mea este inabordabila, insa, el nu m-a ascultat:). oana este o dragutza si o finutza, sotzul ei e atat de calm si linistit, bunicii oameni tare dragutzi - chiar mi-a parut rau pt micile neplaceri care le-au umbrit vacantza!

cam asta despre vacanta noastra, am reusit sa pun si pozele pana am terminat de scris povestea:). le gasiti jos, la semnatura, in albumul bulgaria - sept.2008



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

www.phenforum.com/ticker/img,38,70,0,kg,73.5,68.3,58,/weight.png" target="_blank">ce am fost si ce am ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ariel,ce frumos ai povestit..imi inchipuiam totul...brava pt o vacanta placuta!Super pozele...am vazut numa o parte,deocamdata..

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Naty,
Ariel,am citit tot si am vazut si poze!tare frumos a fost!ma bucur pt voi!
Ia vedeti un Baiat mare

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Ariel, super vacanta, super pozici
Simo, baiatul mare care face la olita. Ce distractie pe capul lui...


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Tea in ultima vremeAICI (include si inceputul diversificarii)



Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Cuscra

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


LA MULTI ANI GECKO, SA FII FERICITA CU PUII TAI, SANATOASA SI SA AI PARTE DE TOT CE-I MAI BUN!


Super tortuletul, sa ne trimiti o felie

Mai fetelor, multumesc pt. raspunsuri...se pare ca eu habar n-am avut , referitor la tetina...la Vlad n-am avut din astea si Stefan numai de-asta cu supapa si ortodontica a vrut. Si eu in mintea mea creata asa am crezut ca trebuie . El insa nu s-a inecat niciodata si se vede cum face bule in lapte si iese aerul...deci voi ziceti cu supapa in sus

N-am apucat sa citesc mult din urma, am fost plecata la mama sa-mi scurtez rochita pt. nunta. Are o trena in spate si imi era prea lunga in fata si mi-a taiat putin din ea sa nu o calc in picioare . Abia astept nunta, cred ca o sa fie super!

Am vazut ca mami de Razvanel are emotii mari cu scoala Si ce frumos ai scris de Rebe

Am vazut Butucica si Mimo in vizita pe ramurica

Mai citesc si mai revin...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ariel, bine-ai venit acasica! superbe pozele, chiar se vede ca a fost de vis!
ce bine-mi pare ca revine clubul buhuhu


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


La multe lunisoare Teo si Matei!

L-am vazut pe Barosanel pe olita!

Si super Papushik de 5 lunisoare!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput