Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Ufff, hai ca incerc sa scriu si eu mesaj, sa vedem daca ma lasa netul asta.

Mommy Magda, Laureta, Eva sa va traiasca puiutii, sa fiti sanatoase si voi si aia mici si sa veniti cat mai repede acasa.
Miruna bine ai revenit, cu intarziere. Ce falcos ai acolo in brate, sa va traiasca!

irina tinem pumnii pt marea intalnire

Musetta Wow, ce putiiiin mai ai . Tinem pumnii sa ai o nastere usoara, bebe Luca sa fie sanatos si mancacios si sa va intoarceti cat mai repede acasa! Da' totusi ce reprezinta ziua de joi, in afara de marea intalnire?? Deh, neuron ex-gravid, nu mai stiu daca ai spus.
vecinico cre'ca nu degeaba ai dat tu cam cele mai multe mesaje despre nasteri, cre'ca se prefigura statutul de prooroc Pe mine m-ai convins...... am o intrebare... mai fac al doilea copil?
claudinna moam, ce falcos ai acolo.. sa va traiasca!

Noi suntem bine, am reusit sa schimbam semnatura intr-un final. Mancam destul de bine, dar se pare ca momentan stagneaza in greutate aproximativ... Momentan ma gandesc ca este in cele 2 saptamani de dupa nastere cand teoretic trebuie sa piarda si sa ajunga la greutatea de la nastere. Pe joi-vineri daca nu se remediaza situatia am de gand sa sun pediatrul. In rest ... de doua zile facem baita si ne place la nebunie... oricat de infometata si "urlatoare" ar fi inainte de baie, cand simte apa tace instant. Sincer, cadita Onda cu suportul acela ergonomic nu mi se pare utila deloc, in seara asta l-am trimis pe al meu sa ia una normala, fara nimic. Sper doar sa se potriveasca pe suportii de la cadita, ca aia sunt utili.
Evident ca n-avem ore fixe de masa, momentan am impresia ca niciodata nu o sa ajungem la idealul asta

Pup toate fetele, gravidoase sau mamici.

clau sper sa ma ierti: Bine ati revenit acasa, sa-ti traiasca minunea Irina!

_
Our future determines our past

bobocica Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Musette bine ca am prins momentul sa-ti urez si eu o nastere cat mai usoara, refacere rapida si un bebe perfect sanatos!nu-mi vine sa cred ca a si venit momentul, parca mai ieri imi spuneai ca esti gravidutza

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia



merci mult!!!!!!!!esti o dulce!hai ca trebuie sa predau stafeta cuiva si abia astept sa ma anunti si tu ca esti gravi!!!tin pumnii!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

July,nu am zis ce reprezinta ziua de joi,va zic dupa, ca mi-e acum ca ma apuca maine si nu mai apuc programarea!.Deci domnisoara ta iubeste apa,super!frumoasa noua semnatura!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

vecinico:[ si ma bucur ca sunteti ok, ca va place apa si ca sunteti papacioase
musette: tie ti-e frica acum de gura mea pocita? mai bine stai cumintica, sa nu te apuce de la emotii
nausica: ce nora rea esti, nu apreciezi efortul si distrugerea

33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

vecinico:[ si ma bucur ca sunteti ok, ca va place apa si ca sunteti papacioase
musette: tie ti-e frica acum de gura mea pocita? mai bine stai cumintica, sa nu te apuce de la emotii
nausica: ce nora rea esti, nu apreciezi efortul si distrugerea

33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei




sa stii ca de gura ta mi-e frica ca mi-am amintit cand am vb noi ieri si mi-ai zis ca ma vezi pe miercuri asahai poate ma sari maine totusi!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

felicic - fa si tu un bine! Zi de Sabinel poate ii faci si ei o bucurie

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

deci, Felicic, uite cum vine treaba. eu nasc pe 21 octombrie.
ca era ziua de nastere a bunicului meu pe care l-am iubit mult de tot. si ca e DPN-ul meu. sint 2 motive suficient de bune, nu-i asa?

zi - se aproba?

Nausica34+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laureta , Andreea , Mommymagda , Eva felicitari mamicilor !!!!!!!!! Sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei !!!!! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate !!!!

Lipsesc 3 zile si se nasc 4 bobocei...

Va poooooop pe toate

Imi pare nespus de rau ca nu am putut sa va servesc personal cu tortul de cioco ieri....

Musette felicitari pentru alegerea zilei Nastere usoara

Poooop si mamicile care au sosit cu bbeii acasa !!!!

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

daca sunteti cuminti, papati tot si dormiti, vorbesc cu barza
garga: bebitza claudinei are putza, destul de mare as aprecia eu , ca bebe are in jur de 5kg

33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Irina nastere usoara!!!!

Musette, ma bucur ca se leaga asa cum vrei tu, sigur nu va fi maine [:D}

Am fost prin oras si m-am intors franta! Maine luam cheile de la casa - finally - si mai am de facut neshte comisioane destul de importante.

Am vazut si eu pui frumosi de clauddinna, de clau_geo, o sa ma bag la citit povesti de nasteri in curand, sper... In resr ce sa mai zic? M-a cam morcovit oboseala si incepe sa ma enerveze mediul ambiant.

Sabinel paote nasti totusi pana vineri.
Nausica, asa se curatza tavile de aragaz old_style. Sper ca n-a costat o avere :)

Va pup pe toate.

35+ Anda Teodora

pozne cu burti si alte nebunii

Mergi la inceput