Gravidute prin FIV (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

rami - primit PM. saru'mana.

29+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Andrada:la eco mi-a spus ca am colul de 44mm,m-am bucurat asa de tare...Dar in cateva minute mi-a trecut bucuria,ca am intrat la gineco si mi-a zis ca e deschis Acum iau gynipral 1/8ore si intre ele cate 1 no-spa.

Rami:eu n-as vrea sa te indispun ,insa mie mi-au trecut greturile prin sapt 19...Sa stii ca gusturile mi s-au modificat,dulciurile si sucurile in continuare nu le suport,dar....privind in urma...parca am si uitat cat de rau mi-a fost...Hai ca mai ai putin.Eu tin pumnii sa treaca muuult mai repede la tine.

Carmen:chiar interesant acel test "non stress".Abia astept sa ne spui despre ce e vorba.

------------------
Flori 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Fetelor,sa nu uit,poate va e de folos celor care luati gynipral:am observat ca ma ia tremuratul daca-l iau pe stomacul gol.De regula dimineata,il luam la 8 si daca ma trezeam prea tarziu si nu aveam timp sa mananc,la putin timp dupa ce-l inghiteam ma luau starile de rau.Acum prefer sa-l iau mai tarziu,ca sa fiu sigura ca mananc inainte.

Pupicei si o noapte linistita,fara contractii sau insomnii

------------------
Flori 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

mie dr mi-a zis sa nu iau gynipralul dupa ora 4 pm. si nu e singurul dr care imi spune asta. sau da il ai de luat 1 la 8 ore, sa incerci sa nu-l iei noaptea tarziu. nu e antibiotic. nu trebuie sa fii atat de stricta cu orele.

29+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Carmen,dar ce ti-au spus?De ce nu trebuie luat dupa 4pm??Mie mai rau imi este dimineata decat seara de la el,asa ca...chiar nu inteleg...

------------------
Flori 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

flori - cica din cauza palpitatiilor, daca il iei mai tarziu, poti avea dificultati sa adormi.
eu am avut de la el palpitatii, imi tremura tot corpul, transpiram si imi crescuse tensiunea si aveam o stare de neliniste. unele fete au zis ca le scadea tensiunea.

29+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

fetelor azi nu ma mai laud ce bine ma simt...

cred ca se intoarce roata si la mine... glumesc...

mi-e incarcata fierea, asa presupun eu din experiente anterioare si mi-e greata de orice mancare. pe deasupra acidul ma omoara, deci trebuie sa fiu super atenta cu ce mananc. ieri am vomat de vreo 2 ori de la senzatia aia ciudata de acid. azi am mancat paine prajita, ceai si acum mi-am fiert niste cartofi si mananc cu sunca de pui.

ma simt slabita si ma doare tare sub sani, care deja apasa ft tare burta. ma doare inauntru, cred ca pe unde e fierea sau nu stiu ce sa zic, pt ca in functie de cum ma intorc in pat cateodata ma inteapa. bineinteles ca nici neplacerile constipatiei si a neeliminarii gazelor nu m-au lasat...

toata-s varza...ma plang voua ca voi stiti prin ce trec...

azi am intrat in week 36 ceea ce e ft bine, dar cred ca daca nu ma descurc cu mancatul ar trebui sa vb cu dr. meu sa vad ce zice. poate niste perfuzii?

voi ati auzit sa se dea suplimente (glucoza si alte cele) prin perfuzie la sarcina atat de inaintata?

astept parerile voastre....

va pup


si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Rami merci pentru raspuns acum m-am lamurit ....daca asa a iesit testul atunci se pare ca chiar e nevoie de amnio dar sunt sigura ca nu e nici o problema ( asta e numai statistica) multa bafta la amnio si sa vii cu vesti bune !!!!

Tuculucu
starea asta a ta acum oare e ceva normal in sarcina asa de avansata sau ai patit tu asa , poate ceva sa nu-ti fi cazut bine ???
Cand te mai duci la control ?? Ar fi bine sa suni pe doctorul tau si sa spui ce ai patit , daca ai deja 36 de saptamani si gemeni deasupra poate e timpul sa vina bebicii pe lumea asta ......
Bebicii poate nu prea mai au loc si te apasa peste tot (burtica , stomac etc)

Fetelor la mine contractiile alea nedureroase care am avut in ultimele zile s-au mai potolit cea ce ma bucura sper sa tina si mai departe tot asa

Andrada ai reusit sa comanzi caruciorul ? O sa-ti trimita prin currier??


kittyke 31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Buna dimineata tuturor burticilor,
Voi la cat timp de la embriotransfer ati oprit utrogestantul?
Doctorita mea mi-a spus sa-l administrez pe cale orala deoarece poate provoca candida( pe cale vaginala).
Doctorita de la Giulesti mi-a spus obligatoriu pe cale vaginala si doar daca apar sangerari sa-l iau pe cale orala, noua doctora cu care voi naste mi-a spus pe cale orala din cauza candidei.
Cum este bine, voi cum la-ti administrat si pana cand?
Pupici

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Flori stai foarte bine cu colul. Al meu era 1.8 cm + inca o parte deschisa.


Carmenuta ai avut dreptate. Eu am incercat sa iau Gynipralul la 6 ore asa cum mi-a spus dr si asta automat implica si o doza/doua dupa 4 pm + dimineata devreme. In prima zi a fost totul ok. Ieri am inceput si dozele de dexametazona pe care le-am terminat dimineata. E, acuma nu stiu daca de la Gynipralul luat seara sau de la combinatia astora doua dar azinoapte am dormit doar de la 10 la 12 si de la 6 la 8 dimineata. In afara de asta imi bate inima ca la iepure, am adrenalina de as putea sa mut muntii si o stare generala de agitatie. Totusi, am si o bucurie: de ieri dupa amiaza nu am mai avut decat 2 contractii si astea complet nedureroase dupa ce in zilele precedente se inmultisera considerabil si aparuse si durere. Asta inseamna ca Gynipralul chiar functioneaza ceea ce e cel mai important. Ma enerveaza ca n-am tensiometru. Poate imi ia azi sotul meu. Nici nu stim de unde sa luam ca sa fie de incredere.

kittyke nu mi-am comandat carut. cred ca in octombrie, ca nu e graba. important e ca l-am gasit. Iti spun cand gasesc solutie sa-l comand.

Tuculucu imi pare rau de starea ta de ieri. Sper ca azi esti mult mai bine. Asteptam, vesti (bune)!!

toate burticile si sper sa avem o zi buna, fara contractii si alte probleme!

Andrada 28+

Mergi la inceput