Gravidute prin FIV (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

LucaLuca sper din tot sufletul ca o sa decurga totul bine pt tine de acum inainte. Si FIV-ul si sarcina. Pana atunci, ai grija de tine!

Andrada 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Andrada de asta vorbesc cand spun ca m-i se amorteste mana....mai ales dimineata e umflata si abia pot tine ceva in mana.
Dar am inteles ca asta este o reactie normala cand eram la doctora mea am uitat sa intreb despre amortirea si umflarea mainilor si m-a intrebat ea deci se pare ca este ceva normal.
MA bucur ca te-ai hotarat totusi sa incerci cu celulele stem poate avem noroc si o sa avem sange destui pentru recoltare si folosim aceasta sansa.


kittyke 31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Fetelor voua v-au recomandar doctorii analiza aia pt depistarea diabetului gestational? Mie nu... Cultura de col ati facut?

Andrada 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Andrada,eu cultura de col tot fac pentru ca am o E Coli de care nu am reusit sa scap pana acum! Sa vad peste o saptamana jumatate daca am scapat de ea!

Am luat legatura cu cei de la Cord BC ..marti trebuie sa semnam si noi!

Andrada transportul se plateste doar o data pentru gemeni, nu?

26+!

Asa crestem Noi!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2008&month=12&day=11&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, am fost dimineata la Giulesti sa ma vada proful. Nici vorba de orificiu intern deschis, colul e lung (5,2 cm) si cat se poate de inchis. Nu stiu ce o fi vazut tipa de la Medlife... Deci nu se pune problema de serclaj, cel putin deocamdata.

Referitor la amniocenteza, mi-a zis si proful ca n-ar strica sa o fac, dar aproape ca mi-a interzis sa o fac cu Predoi, mi-a spus niste chestii...in fine. In cabinet erau si Cocei cu Moisa care au spus acelasi lucru. Proful a zis sa o fac cu Albu, dar in spital. A ramas sa sun din partea lui sa ma programez. Am niste emotii si cu asta...
Macar m-am linistit cu colul pentru moment. Ceva dureri inca mai experimentez si eu, cand sunt difuze, cand sunt ca niste sageti...

Andrada, daaaa, vreau poze pe mail !!! Daca vrei iti dau si mail-ul de acasa : acasa_1@clicknet.ro




pozici

rami 16+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Fetelor, imi pare rau sa citesc ca aveti dureri de burta sau de spate, sper sa treceti cu bine de perioada cu dureri.
Tuculucu, nu cumva sa te apuci de geamuri, bucurate ca esti bine, ai grija de voi, mai aveti un pic si incepe distractia, n-o sa fi singurica deloc.
Catalina, nu-mi vine sa cred ca inca nu esti bine, dute la greci sa te puna pe picior, imi pare rau ca nu poti reincepe lupta deocamdata, dar vei reusi in curand.
Lucaluca, te si pe tine, doua luptatoare ce sunteti impreuna cu Catalina. La primavara o sa tin pumnii pentru reusita.
Andrada, eu n-am facut cultura de col, nici analiza pentru diabetul gestational inca, sa vedem mai incolo daca imi sugereaza docul daca nu intreb eu, iarasi o sa-mi zica ca ma stresez prea mult. Docul meu e pe ideea ca daca nu am simptom sa nu cautam boala. Mie-mi chiar imi convine, ca ma omora analizele si stresul rezultatelor.
Fara dureri fetelor, o zi buna!


Julia 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Vai, Andrada, am primit pozele, ce frumoasa eeeesti !!! Vad ca esti la fel de slaba, doar cu burta, bravo ! Intr-adevar, cand ai facut pozele burtica era ceva mai jos, e bine daca a mai urcat intre timp. Te

Fetelor, la voi de cand s-a cunoscut burta, ca mie nici acum aproape ca nu mi se cunoaste, e mai mult cea veche pe care o aveam. Oare e normal asa ?


pozici

rami 16+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Tocmai scriam de 15 min si incheiasem, cand am pierdut totul

Marush asa am inteles si eu. pana la urma vine o singura data pt amandoua. n-ai de ce sa le platesti 2 drumuri. Pe mine ma costa 5300 ron total si pe Kittyke la fel.

Ramica am trimis poze! Ma bucur ca e ok colul si tin pumnii tare pt amnio. Oricum, eu pot sa jur ca e totul ok atata timp cat toate masuratorile de la eco sunt ok.

Julia merci de raspuns!

Eu am reusit in sfarsit sa vorbesc cu dr mea si i-am spus ca s-a mai scurtat colul si ca s-a deschis din nou si ca de o sapt am contractii nedureroase. Concluzie: de azi o sa iau 1 Gynipral la 6 ore si intre cate un no-spa. O sa fac si 3 injectii cu Dexametazona, 1 la 8 ore. Asta inseamna ca nici contractiile astea nedureroase nu sunt asa inofensive cum spun ei... In rest, mi-a spus sa stau cuminte in pat. De stat in pat, stau deja . o sa incerc sa fiu mai cuminte . Am intrebat de cultura de col pe care mi-o recomandase si n-am facut-o de frica. mi-a spus sa nu o mai fac, sa lasam colul in pace.

In alta ordine de idei, azi noapte am visat carucioare si azi m-am apucat sa caut. Am gasit unul care imi place ca are si landou. E si ieftin: 183 lire sau 269 eur. Nu stiu inca daca pot sa-l comand sau trebuie sa rog pe cineva sa mi-l trimita. E-bay livreaza in Romania?Atasez link sa-mi spuneti cum vi se pare:
http://www.marco4bb.com/index.php?id=131&article=1855



Andrada 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

rami- spun-mi si mie de ce aproape ti-a interzis sa faci amnio cu predoi. eu o sa nasc cu el si sunt curioasa. daca ti-e mai bine, trimite-mi un PM.

si noi am primit contractele de la cord bc. le semnam zilele astea si le trimitem

off topic : mamumanu - mai miroase mobila de la pifu a vopsea?a no\astra soseste pe la sf lunii si vreau sa stiu cam in cat timp dispare mirosul.



Citat:
citat din mesajul lui rami 73

Fetelor, am fost dimineata la Giulesti sa ma vada proful. Nici vorba de orificiu intern deschis, colul e lung (5,2 cm) si cat se poate de inchis. Nu stiu ce o fi vazut tipa de la Medlife... Deci nu se pune problema de serclaj, cel putin deocamdata.

Referitor la amniocenteza, mi-a zis si proful ca n-ar strica sa o fac, dar aproape ca mi-a interzis sa o fac cu Predoi, mi-a spus niste chestii...in fine. In cabinet erau si Cocei cu Moisa care au spus acelasi lucru. Proful a zis sa o fac cu Albu, dar in spital. A ramas sa sun din partea lui sa ma programez. Am niste emotii si cu asta...
Macar m-am linistit cu colul pentru moment. Ceva dureri inca mai experimentez si eu, cand sunt difuze, cand sunt ca niste sageti...

Andrada, daaaa, vreau poze pe mail !!! Daca vrei iti dau si mail-ul de acasa : acasa_1@clicknet.ro




pozici

rami 16+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean


29+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Andrada e foarte frumos caruciorul si nu e scump.....referitor la ebay eu asa stiu ca in Romania nu trimit marfa dar asta depinde si de vanzator (si eu am comandat ceva o data dar din pacate in Romania nu trimiteau, prietena mea m-a ajutat)
Ma gandeam eu ca ajungem si noi la Gynipral pentru ca penultima oara cand am fost la doctora mea mi-a zis ca daca o sa mai am contractii nedureroase schimbam tratamentul si mergem cu Gynipral mai departe...dar pana 18 mai stau cumintica si atunci vom vedea ce mai zice

Rami de ce trebuie sa faci amnio? Din cauza varstei sau nu a iesit bine TT sau asa vrei tu pentru linistea ta? Daca vrei sa faci si eu zic sa mergi la Dr. Albu am auzit ca e si genetician si se pricepe...

Marush da eu am primit deja kiturile , din pacate nu am voie sa deschid cutia (tare curios sunt cum arata dar e interzis)si am inteles in contract ca platesti numai daca se obtin celule stem care se pot congela ....altfel e gratis

kittyke 31 +

Mergi la inceput