LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Scuzati de re-aducerea in fata a subiectului, nu, n-am noutatzuri, am intrat numai sa-mi editez un pic raspunsul precedent, sa-i mai tai din patetism, ca era cu totul si cu totul caraghios. Deh, ma luase valu' si eram optimista, insa, nu, la loc comanda.
Sfirsitul lumii s-a reprogramat la o data ce va fi anuntata ulterior, peste ce fac oamenii aia acolo s-a asternut tacerea, noi am revenit cu totii la problemele noastre, Cioaca divorteaza, Nastase vrea sa fie presedinte, iar nationala, vai, tot prost merge, adica arii de interes absolut firesti intr-o tara in care nu exista nici macar o revista serioasa de popularizare a stiintei, si nici macar o emisiune pe aceasta tema la fro' televiziune.





www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ileana,informatiile care le-au capatat pana acum,banuiesc ca sunt deja procesate unele,le-au dezvaluit ceva,noutati?
Si maine poimaine e 21 oct,mai avem nitel pana vine gaura neagra

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Aaa, am inteles ca gaura neagra mai intirzie, pe 21 octombrie se bea doar sampania. In cinstea ei :))))

... noutati, nu, banuiesc ca e prea curind. Poate la anul. Sau peste 10 :)

Eu insa ma asteptam la o bruma de curiozitate din partea marelui public pentru acest mod de a pricepe ce-i inconjoara. De exemplu, din partea celor care de-abia acuma au aflat, de la tv, ca universul a fost creat acum 13,7 miliarde de ani (sau "acum 13,7 miliarde de lei" -cum ne-a spus o tanti la stiri ;) printr-un procedeu :) pre numele sau big-bang.
Nici pomeneala de asa ceva.

Stii, citeam pe vremuri o carte- www.humanitas.ro/carti/carte.php?id=2006" target="_blank">Stiinta Voodoo, despre zapaceala din capul societatii americane privind separatia intre stiinta si pseudo-stiinta. Si, desi cartea nu-i vesela de loc, nu ma puteam abtine sa nu zimbesc in sinea mea gindindu-ma "hi hi, ce fraieri; parca la noi nu-i chiar asa".
Eh, tocmai mi-a trecut. Multumita a tot ce am auzit/vazut in ultima vreme in mass-media.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

La TVR1 au spus ca oamenii de stiinta "refac Big Ben"-ul.Ce mi-e lei ,ce mi-e ani ,ce mi-e Bing Bang ,ce mi-e Big Ben .........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

La TVR1 au spus ca oamenii de stiinta "refac Big Ben"-ul.Ce mi-e lei ,ce mi-e ani ,ce mi-e Bing Bang ,ce mi-e Big Ben .........

...si-au mai spus ca "protonii vor fi accelerati pina la o viteza apropiata de viteza Soarelui".... (revista presei la N24 si la antena3 + ziarul respectiv......)


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Am lipsit o perioada (motivat ) si iete ce-am ratat! Trebuie sa recunosc ca MI-ATI FACUT ZIUA! Mi-au placut remarcile referitoare la Belgia, iar rap-ul ala e BESTIAL !!!! Socanta insa e data de 21. Ce au toti cu data de 21, dom'le? 21 octombrie marea finala (sau mica ), 21 decembrie 2012 sfarsitul lumi... Hmmm, aveti datele acelor prezicatori? Nu de alta, dat exact atunci fi-miu va serba primul lui buletin. Scuze, card de identitate am vrut sa spun. Si ma gandeam si eu ca poate, cu niscai vraji ceva, se amana macar cu o zi sfarsitul...

PS Mi-o venit fi-miu in ziua cu pricina si m-a anuntat senin "mami, azi o sa ne inghita gaura neagra"..."da, mami, a citit tanti ... in..."...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl
Socanta insa e data de 21. Ce au toti cu data de 21, dom'le? 21 octombrie marea finala.

21-22, cine-a tras cu Higgs in noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Si ma gandeam si eu ca poate, cu niscai vraji ceva, se amana macar cu o zi sfarsitul...

Nici o sansa, Claudia, nici o sansa.
O zic urmatorii: calendarul maya, Nostradamus, planeta Nibiru, centura fotonica.
Ba, mai nou, se vorbeste prin tirg ca, de fapt, perioada de "maturare":) a gaurii negre e de 4 ani, o fac acuma, mica-mica-mica, si-i gata de livrat publicului in 2008+4....


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
...Ba, mai nou, se vorbeste prin tirg ca, de fapt, perioada de "maturare":) a gaurii negre e de 4 ani, o fac acuma, mica-mica-mica, si-i gata de livrat publicului in 2008+4....


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details




LOL! So, ajungem la previziunile strabunilor. Si la multiplii de 4. Avand in vedere ca numerele mele norocoase is 4 si 8, o sa fie de bine . O sa incerc si ceva magie alba, cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ileana,ce curiozitate ma?Uite aici pe DC,unde vorba aia,e lume finacati s-au interesat de chestia asta,de cate ori a fost citit subiectul!La moda,aici si oriunde este comentarea unui articol din grandiosul ziar Libertatea sau evz sau placerea vorbitului de pe marginea santului(aka io)sau..sau..sau..
Eu,sincer am ramas surprinsa de cat de multa lume tinara,cu studii, este complet neinteresata de subiect,mi-au spus unele colege chiar ca "n-au astia ce sa faca,zgandare degeaba si ne strica echilibrul,o sa murim din cauza lor"Lume educata,ce sa mai vb. de nea Ion de la Dilga,care s-a dus la birtul din sat,sa comenteze la un paharel,daca vine sfirsitul lumii au ba!


"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput