LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

jur pe bosonii Higgs ca,cititnd subiectul de fata,am avut impresia de deja-vu.parca l-am mai citit candva.m-am uitat chiar la data,crezand ca e un subiect mai vechi readus la lumina.ei,ash.puteti baga mana-n fotoni ca nu suntem deja intr-o gaura neagra?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ortansa

jur pe bosonii Higgs ca,cititnd subiectul de fata,am avut impresia de deja-vu.parca l-am mai citit candva.m-am uitat chiar la data,crezand ca e un subiect mai vechi readus la lumina.ei,ash.puteti baga mana-n fotoni ca nu suntem deja intr-o gaura neagra?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Sper ca nu seamana cu "Ziua cartitei"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ortansa

jur pe bosonii Higgs ca,cititnd subiectul de fata,am avut impresia de deja-vu.parca l-am mai citit candva.m-am uitat chiar la data,crezand ca e un subiect mai vechi readus la lumina.ei,ash.puteti baga mana-n fotoni ca nu suntem deja intr-o gaura neagra?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Nuuu! Seamana mai degraba cu o bucla temporala

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart
Cat despre apocalipsa, e un subiect care nu ma pasioneaza. Eu ma gasesc de partea cealalta a baricadei, visez la intalniri de gradul III cu extraterestri adevarati, ca sa zic asa, nu cu diavoli din iad sau ingerasi din rai.

Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)


Pai citisem ca experimentul asta poate va deslusi si , asa ca cine stie poate LHC-ul de azi va misterul teleportarilor in timppunele bazele "turismului" viitor, in vreo mie de ani ia lumea ozn-ul sa faca o luna de miere in Carapatii anilor 2000:)) Ehei nu se va mai da lumea in git dupa ferarri in garaj ci o nava teleportabila in timp, sa vedeti ce sex nebun or sa aiba aia in "masina", sigur el va dori sa apese numai pe butonul "cu 20 de ani mai tinara". Decapotabilele or sa fie asa ca niste magari lesinati si demodati, o sa vina moda teleportabilelor. Pai cine stie ca si asa mi s-au parut prea umanoide fetele imaginate/ vazute/ visate ale extraterestrilor. Poate asa mici, slabanogi, cu ochii mari si gura mica(model de frumusete) or sa arate locuitorii terrei peste citeva mii de ani.


Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo




de cand astept sa scap de masina, tren, avion si sa plec cu multe bagaje

..si vreau sa plec de Revelion pe Jupiter
..si mai vrea sa ma vad cand eram bb, si pe ai mei tineri....

Iar acuma serios, sunt entuziasmata de cercetarile facute la acest nivel. Poate ca sunt si un pic invidioasa pentru ca n-o sa am niciodata sansa sa studiez la acest nivel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cum functioneaza LHC(daca a mai pus cineva link-ul,scuze)

http://video.google.com/videoplay?docid=-6268050009687787769&vt=lf

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
in vreo mie de ani ia lumea ozn-ul sa faca o luna de miere in Carapatii anilor 2000:))


Inseamna ca ar fi trebuit sa ne fi intalnit deja cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

radeti voi,radeti,dar de www.merinews.com/catFull.jsp?title=Doomsayers%20link%20Iran%20quake%20to%20 Big%20Bang &articleID=141044" target="_blank">cutremurul din Iran ce spuneti?
ori teoria conspiratiei,ori sfarsitul lumii?din 2 una.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ortansa

radeti voi,radeti,dar de www.merinews.com/catFull.jsp?title=Doomsayers%20link%20Iran%20quake%20to%20 Big%20Bang &articleID=141044" target="_blank">cutremurul din Iran ce spuneti?
ori teoria conspiratiei,ori sfarsitul lumii?din 2 una.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Io una cred ca i-am facut pe extraterestri invidiosi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Dau si eu pe aici la spartul tirgului. Mi se pare un experiment foarte important, abia astept urmarea din octombrie.

Eu sincer sper sa fie adevarat ca va putea fi folosit in tratarea cancerului. Cred ca va ajuta destul in multe domenii stiintifice, dar ca ce spun ei acum sint mai mult sperante. Dar numai intelegerea fenomenelor fizice pe care promite ca o va oferi face diferenta.

A fost pur si simplu ridiculizat de presa din Romania, am vazut mai multi cercetatori entuziasti care spuneau ceva si dupa aia subiecte ample despre previziunile lui nostradamus si ce se intimpla daca "ajunge in miini rau voitoare"...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/science/article4744329.ece

un comentariu dragutz la acest art:
"Every time they get a little closer to the God particle, God moves it."

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput