LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Acceleratorul de particule LHC a fost oprit joi din cauza unei "probleme electrice", a anuntat Organizatia europeana de cercetare nucleara (Cern), preluata de AFP.

uite aici capcaune .....scoate banii

fara comentarii...electric..vacuum...tot aia e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Guestus, , uite cei 10Euro:
www.hotnews.ro/stiri-esential-4448155-acceleratorul-particule-fost-oprit-pentru-doua-luni-din-cauza-unei-defectiuni.htm" target="_blank">Acceleratorul de particule a fost oprit pentru doua luni

Cu putin noroc putem chiar prinde anul 2009! (ca sa vedem si noi cum arata un crah imobiliar )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

La TVR1 au spus ca oamenii de stiinta "refac Big Ben"-ul.Ce mi-e lei ,ce mi-e ani ,ce mi-e Bing Bang ,ce mi-e Big Ben .........

...si-au mai spus ca "protonii vor fi accelerati pina la o viteza apropiata de viteza Soarelui".... (revista presei la N24 si la antena3 + ziarul respectiv......)


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details


tare asta
poate e o noua abordare ...si nu stim noi
de asta s-a oprit experimentu' ca nu stiu exact viteza soarelui

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Revelionul e asigurat. Ne vedem si-n 2009!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

au spus la tv astazi ca pana in primava va fi inchis pentru ca doua luni dureaza reparatia si apoi alte nu stiu cate luni pentru intretinere...

Eu am o prietena care sta chiar in Geneva, a fost in tara saptamana trecuta si a ramas socata de ce a vazut aici la tv, la ei nu se mediatizeaza atat ca la noi



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

mda,au zis si aci ca au ceva "scursori" de heliu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Despre cum sta treaba cu "scursorile" :) de heliu si durata reparatiei puteti afla direct de la sursa.

Ma gindesc sa editez titlul topicului, ca acel "numa' miine nu-i poimiine" e, deja, o dulce amintire :(.
"LHC - iarna nu-i ca vara" ar fi mai potrivit, nu?


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
"LHC - iarna nu-i ca vara" ar fi mai potrivit, nu?

Totusi bosoni vine de la Bose, nu de la Base!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

www.hotnews.ro/stiri-esential-6423992-uriasul-accelerator-particule-lhc-tinut-sah-bucatica-paine-cazuta-sistemul-racire.htm" target="_blank">Gaura neagra a inghitit o bucatica de paine ... si s-a-necat!

Mergi la inceput