Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

nu-s in greva

doar ca nu am inspiratie - imi vin idei in general cand vorbeste multa lume aici

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Zilele trecute ma intorceam din oras si ma vede o vecina,singura cu care vbesc de altfel,ca in rest nu stiu nu cunosc,nu ma bag in seamaSi ma intreaba ce mai fac si de pe unde vin,ca deh,il vazuse pe=al meu ca intindea rufe si i se parea total nepotrivit ca el munceste si io ma plimbIi zic asa intr-o doara ca am fost sa ma uit de lucruri pt bb,treburi prin oras,o cafeluta mica..alea alea si incepe "vai dar sa nu iei nimic inainte ca nu e bine" La care eu?Dar de ce? Ea:Nu e bine..Io:da-mi o explicatie logica..Ea ,vizibil incurcata nu e bine mai si gata!Eu in continuare cu zambetul pe buze..pt ca asa zice baba Floarea de la cocotatii de sus?Pai si in spital cu ce-l imbraci?Sau cand iesi cu el?sau cand vii acasa..il culci pe jos?sau umblu cu el in fundu gol prin magazine dupa nastere..?Ah,stai,ca nu-i bine nici asa,ca am auzit eu ca dupa nastere n-ai voie sa iesi afara nici tu,nici el!Deci il tinem asa,sau ne bazam pe tatic,care saracu' munceste de dim pana seara,ca poate ne rezolva el..Mi se pare total nejustificat si aiurea sa spui asa ceva si mai ales imi place foarte tare cand o persoana afirma ceva de genul "nu e bine sa faci nush ce"(ca asa zic babele) dar cand o intrebi de ce nu e bine/habar nu are!
Cam asta e treaba cu superstitiile...sau cu babismele cum le mai zic eu :)))


POZE
Minunica mea
22+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

De vreo trei zile ascult Vivaldi-Anotimpurile......studiile spun ca BB-ii reactioneaza la acest tip de muzica.....si al meu reactioneaza, insa mai mult reacionez eu.....mi se face somn subit!.......si acum ascultam, dar sper sa nu adorm cu calculatorul inn brate!
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ledi iti dai seama ce topic ar iesi daca ai zice pe forum ca in ianuarie te plimbi cu copilu in fundu gol prin magazine???

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

mvb 25 sept???? vai di capu meu...
eu tot la avicena tre sa ma programez pt morfofetala....asa parca mi-a zis colega mea care a nascut in aprilie...
raluca...tu unde ai facut eco morfo?

hai ca incep sa ma panichez...

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Leditia de cand e lumea si pamantul au existat astfel de superstitii.....stii ce trebuia sa faci?....sa o intrebi pe vecina ``si in ianuarie cu ce sa-l imbrac?in cearsafuri?``.....sunt curioasa cand a nascut ea, daca tot asa a procedat!
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ioana pune mana pe telefon si programeaza-te......sunt burtoace fara numar si sa nu ramai pe dinafara.......vin din aproape toata moldova.....mi s-a spus sa ma programez la dr. Socolov, cica e cel mai tare......la el e asa de aglomerat.....poate la ceilalti doctori obtii o programare mai repede!
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Ba gagici, eu am fost la un singur doctor pana acu - care este doctorita mea , dra Mihalceanu! Ea le face pe toate! Treaba ei, nici nu mi-a zis sa ma duc in alta parte! Pe de alta parte la Avicena la cine?? Ca din cate stiu eu acolo e familia Socolov, care tot specializare de dr gineco au!! Cat despre 4D o sa mi-l fac la Cab dr Carauleanu in sapt 26-27. Din cate am inteles eu e cam cea mai tare din Iasi la ora actuala - daca vreti cred ca e ok si pt eco morfo! Programarile se fac cu o saptamana inainte pt ca doamna are si garzi la spital deci nu poti face programari din timp!

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

bai, io vb maine cu doctora mea....cred ca mai am timp pan la 22-23 de sapt....uf uf uf...sper sa rezolv...

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Am inteles ca 4D se face pana la 28 saptamani! sper sa fi inteles bine
22+

Mergi la inceput