Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

oare selene ce face?

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

ledi iti dai seama ce topic ar iesi daca ai zice pe forum ca in ianuarie te plimbi cu copilu in fundu gol prin magazine???

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png


imi imaginez ca ar fi tot forumul in capul meu,ma rog,cu mici exceptii..mai stii/

mvb,nu prea ma intereseaza pe mine ce zic altii,nici de mi-ar fi zis ai mei sau ai lui nu bagam in seama.La mine in casa doar eu si-al meu ia decizii,restul n-are ce cauta.:)
Oricum in ultimul timp am auzit la chestii de mi-a stat mintea-n loc vba aia..ca nu iesi afara cu copilu,ca n-ai voie nush ce,ca nu trebuie sa-i iei nimic,ca trebuie sa fi "curata" cand atingi copilul(adik no sex nene,gata),ca nu e bine sa nasti natural ca nush ce pateste mandra si poate ma lasa barbatu..si tot asa.Unele chiar mi se par amuzante rau.Dar lumea vorbeste si eu fac cum cred eu...

POZE
Minunica mea
22+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

daca ar fi sa scultam toate superstitiile din romania nu cred ca ar mai face cineva copii. sau orice altceva. am sta incuiati in casa si gata.

tare e prapastios neamul nostru

ieri mi-am cumparat o carte despre copii de la larousse - seamana coperta cu ghidul sarcinii de la ei. mi se pare foarte buna.

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Faza asta cu madra-i tare de tot!!!
Sa inteleg ca primu copil intotdeauna e conceput pe cale naturala, iar al doilea prin polenizare sau cum???

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna burtici.....

vad ca toata lumea vb deja de 3D, 4D......la cate saptamani tre sa faci aceste eco???? eu merg maine la unul dintre cei 2 doctori dar am doar 17 sapt implinite si cred ca e prea devreme nu????

rein acea durere o am si eu din cand in cand....uneori dureaza cateva zile....dar eu o am la piciorul stang.....si este din cauza sarcinii si a kg in plus care apasa pe nervul sciatic.....sper sa nu ne doara prea tare.....ca am o cunostinta care din cauza asta a mers in baston la sfarsitul sarcinii.....si i-a fost tare greu....

in rest va pup si LA MULTI ANI.....pentru toate Mariile.....

17+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Da' just pe unde umbla?Naty,Alina,Porumbita?
Flower pe unde umblii?Ai vbit cu dr?

POZE
Minunica mea
22+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

aaa...o idee mai buna ar fi sa umblam cu puii la fundu gol bagati sub haina ca matzii aia lesinati, ii scoatem in magazin de la piept si-i prezentam la vanzatoare spre imbracare!

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

il aduce barza raluca!!!

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Vorbiti voi de haine, dar eu tot nu am cumparat nimik......sunt pt cumparaturile de dinainte, insa nu mi-am facut curaj sa ies prin magazine.....daca as scapa, cred ca as lua fara numar
Pana acum am luat 2 carti de basme si o punga cu figurine de animale...ma joc in fiecare zi cu ele......fireste, cand raman singura acasa!
Voi iesi la cumparaturi la inceputul lui noiembrie.....atunci vom cumpara TOT
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

Faza asta cu madra-i tare de tot!!!
Sa inteleg ca primu copil intotdeauna e conceput pe cale naturala, iar al doilea prin polenizare sau cum???

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

tare de tot..eu optez pt polenizare,barza nu-mi inspira incredere

POZE
Minunica mea
22+ cu David Christian

Mergi la inceput