Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

ce? televizoare arse? aparate in flacari? uf, iar dezinformeaza astia cu televizoru! io n-am vazut nimic azi dimineatza....cert e ca eram si cam chioara de somn...
UF, DE CE E LUNI AZI? NU AVEAM CHEF DE O ZI DE LUNI....nu puteau fi doua zile de duminica?
Raluca, concitadina mea, ci mai faci? la voi in cartier n-o inceput sapaturile??? la mine in jurul blocului sunt sapate transee...praf, mizerie...pamant peste tot...abia gasim unde sa ne parcam masina...

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

fetelor, pe voi va dor salele?
sau m-am babit io de tot?

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Ioana - exact cum descrii tu acum e la mine acasa - in casa!!! :))) In cartier nu am vazut nimic dubios... Da' tu in ce cartier stai??? Eu stau in Nicolina. Vezi - vina ta ca ai masina, nu vina lor ca sapa :))))
Cre ca te-am mai intrebat o data, da' neuronu' gravid refuza sa-mi furnizeze informatia - la ce dr esti??

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

eu stau la Moara de Foc, la semafor...SI DE PE 12.08 s-au apucat de sapat baietzii...cica pe 30.10 termina......si vine si sezonul ploios...

eu sunt la Dr. Holicov...colega mea de birou a avut sarcina supravegheata de ea (ultimele 3 luni a avut hipertensiune) si a nascut cu ea in aprilie prin cezariana o fetita scumpica tare de tot...cum nu cunosc alt doctor...am zis sa merg la ea...

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Am inteles ca e drita buna! Eu sunt la Mihalceanu! Anyway, nastem amandoua la Cuza Voda!! :))
Ce de-a fetite in listuta!!! :))) Deja ma bucur pt Matei :)))

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

hi hi hiiii...ce mandra is de fapta mea....
am comandat pe net o paturica si un termometru de cadita...
bai si taica-miu asta...auzi la el...ca cica nu se face asa ceva de dinainte, nu se cumpara pt bebe....altu' cu idei de astea! pai bine bre, d-apoi o sa umblu io la iarna prin nameti dupa lucrusoare pt bebe??? hm? sau poate se ofera el voluntar!

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanara23

hi hi hiiii...ce mandra is de fapta mea....
am comandat pe net o paturica si un termometru de cadita...
bai si taica-miu asta...auzi la el...ca cica nu se face asa ceva de dinainte, nu se cumpara pt bebe....altu' cu idei de astea! pai bine bre, d-apoi o sa umblu io la iarna prin nameti dupa lucrusoare pt bebe??? hm? sau poate se ofera el voluntar!

ioana

19+

puiutza mica





da la superstitia asta nu se gandeste lumea - umbli dupa lucrusoare cu copilu dupa tine invelit in ce? si nici la spital nu se poate sa nu-i duci haine...

sau te bazezi pe tatic ca in timpul travaliului el sa dea iama in magazinele de bebe - asta mi s-ar parea amuzant de vazut

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Cristi da' ai intrat si tu in greva cu fetele???
ce-o fi cu fetele astea???
io inteleg ca-i luni, da totusi... Helllooouuu!! Anybody there?????

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

:)))
Eu sunt sigura ca daca l-as trimite pe al meu dupa de toate m-as trezi cu haine pt copii de un an!! :))) Daca el e mare, si fisu tre sa fie tot mare nu??? :)))
ioana - eu am spus nu de la inceput ideii asteia! Cand a aflat soacramea ca-s insarcinata - in aceeasi zi, la prima discutie, mi-a zis sa nu cumpar nimic pt bebe! Eu am zis ba da, ea ba nu, eu ba da si pana la urma ca mine o sa fie nu???

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna fetelor din tara si fetelor din Iasi(ce ma bucur sa suntem din ce in ce mai multe moldovence)....am iesit si eu din cochilie....sunt in concediu medical si parca am cazut closca pe cuibar.....toata ziulica dorm....ideea e ca si lui BB ii place somnul grozav!
Ei, fetele din Iasi!.....unde faceti 4D?....doctorul din Iasi mi-a spus sa ma programez la Avicena, insa cei de acolo au facute programari pana pe 25 septembrie inclusiv....am reusit sa ma programez totusi pe 25 sept.....atunci o sa-i vad si fatzuca lui BB!.....

22+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

Mergi la inceput