Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

La Multi Ani Oana !!!!- chiar daca cu intarziere
incearca sa nu scrii tot mesajul din nou ci numai nr sa-l schimbi.

bun venit Iza, sa ai o sarcina usoara si fara probleme si un bb sanatos si mancacios

10+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Multumesc pentru primire, fetelor !
La Multi Ani tuturor Mariilor Eu am zis ca, daca o sa am o fata, Maria o sa fie unul din nume
Tocmai ziceam ca am scapat total de greturi de ceva vreme cand aseara...ceva nu i-a convenit lui bebe. Am schimbat si din pastile, Materna cu Elevit si acum iau 2 magneziu.Utrogestanul il iau doar dimineata cu apa. Daca imi mai e greata si azi ma apuc de studiat de la ce e. Dar sper sa-mi fie bine, mai ales ca maine intram in 15 sapt echografic

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

buna burtici!
eu am fost de dimi la TT. mi-au luat sange si am facut eco. la 2 am rezultatele .pana atunci mor de inima.
de Simina nu se mai stie nimic?

Maria 15+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Maria, spune-mi te rog daca ai facut si dublu test inainte. Am inteles ca se face intre 12 si 14 saptamani?
O mare dilema pt mine zilele astea: parerile despre dt st tt sunt impartite pe net. In primul rand sunt doar orientative datele fiind doar aproximari statistice, siguranta o ai numai dupa amiocenteza si aia din cate am inteles are un grad de risc. Am citit cazuri despre tt care a relevat un risc marisor de sindrom down iar la amnio s-a dovedit alarma falsa.Sunt curioasa daca sunt fete peste 30 de ani carora nu le-au fost recomandate de catre medici aceste teste...

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

maria stai linostita si nu te stresa- nu face bine- si o sa vezi ca totul va fi ok
Lysbeth asa este se poate ca tt sa scoata valori periculoase si apoi sa se adevereasca ca a fost alarma falsa
asteptam vesti de la simina

10+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Maria o sa fie bine!!! Stiu ca e greu cu stresul. Eu se pare ca am rezerve de gandire pozitiva cam pentru 3 saptamani. In saptamana in care trebuie sa merg la medic ma si apuca stresu. Acum am pe joi programare.

Lysbeth eu am peste 30 de ani si am discutat cu medicul meu si am hotarat sa nu facem nici dt nici tt. Cred ca trebuie sa fie alegerea mamicii dupa ce s-a informat bine inainte. In cazul meu am cosiderat ca e mai bine asa pentru ca nu as fi stiut sa gestionez stresul plus ca indiferent de rezultat stiam ca voi pastra copilul.


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Aaaa...Maria nu s-a vazut mai bine ce e bb??

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

Salutare burtici !

Simina : imi pare foarte rau ca treci prin asa ceva...iti tin pumnii stransi sa fie bine ... si sa auzi o alta parere de la un alt medic!

Referitor la kilogramele in plus...eu inca nu am pus nici un kg ... cred ca datorita faptului ca nu pot manca dulce si mi-e greata zi si noapte!
Dar cu celalalt copil am pus in total 25 kg...o gramada !!! ...iar bebeul a avut 3 kg ! Important e sa fie copilul sanatos !!!

Va pupic si sper sa mai am timp azi ... ca cica muncesc

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetelor puteti sa-mi spuneti si mie in ce consta concret dublu si triplu test si cine il face(ginecologul la care mergi sau..)?

Alina 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Alina se face eco si un test de sange. Ginecologul iti poate recomanda eventual. Testul de sange se face la un laborator ce poate analiza informatiile.

15+

Mergi la inceput