Mamici norocoase de sept -oct 2008 (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

bebelu are 2kg plus minus 330gr...dar cica nu e vorba numai de kg.....

carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

bebelu are 2kg plus minus 330gr...dar cica nu e vorba numai de kg.....

carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

ratonelu, da despre ce mai e vb la 38 de sapt? e un bb la termen! inca o data: eu nu te inteleg!


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ratonelu, mergi la urgenta, neaparat! Nu stiu cum s-o spun in mai multe sau mai moi cuvinte! NU e normal ca bebe sa miste doar cand iti zgaltii tu burta, asta poate fi inertia in lichidul amniotic (imi asum toate rosiile cu care veti da!!), mergi la alt doctor, la alti doctori, NU sta asa!!

37+ AMR 21 zile!!

It's the final countdown !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

deci.joi seara..cu pic de sange si cu tensiune 14 cu 9....si cu bebe retard de crestere aprox o luna e ramas in urma.....nu m-a internat nimeni.....si am fost trimisa acasa.
ca sa mai asteptam....sa vedem ce se mai intampla ziele aste..dac mai creste putin sau daca nu mai creste deloc...ca sunt doua tipuri de retarzi de crestere bla bla bla.
deci.....azi fara pic de sange(si nu ca nu ca mi-as dori sange) ....ce sa mai astept si sa mai cer? si de la cine....


carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Rotonel

Sincer , eu nu as mai sta pe ganduri si m-as duce la urgenta si le-as spune toata povestea! Poate doctorii la care ai fost sunt niste cretini! Inca o parere nu strica, macar sti cum stai, daca iti mai spune inca un doctor acelasi lucru!! Parerea mea...

Raluca

34+ Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Eva am cautat si eu caruciorul si cica e de la 6 luni incolo. Pana la 6 luni folosesti scoica?
Asa pusesem ochii pe un Peg Perego - Aria - 5.8kg. Dar e pentru peste 6 luni. Landou am gasit separat la miniblue cu 150ron si e destul de solid si cu fundul tare, dar... tot nu imi place.


37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ilia,am vrut sa spun ca doctoru a zis ca nu e vorba numai ca e mic.nu e dezv in rest cum trebuie(adik organele,presupun etc)
pana acum mi-a zis mereu,,,,e dezv normal...dar e mi micut decat alti copii dar nu e nimic pt ca si dvs sunteti micuta etc.
acum mi-a zis ce-am zis mai sus....
d-asta a zis sa vedem cum ii este intr- o sap...ca in princiiu bebelusui ii e cel mai bine in burtica la mama lui....dar sa vedem...etc


carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nerantula.....hai ca m-ai ingrozit.
pe bune asta cu inertia?

carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Eva am cautat si eu caruciorul si cica e de la 6 luni incolo. Pana la 6 luni folosesti scoica?
Asa pusesem ochii pe un Peg Perego - Aria - 5.8kg. Dar e pentru peste 6 luni. Landou am gasit separat la miniblue cu 150ron si e destul de solid si cu fundul tare, dar... tot nu imi place.


37+ - Andreea


Nu e de la nici un 6 luni incolo! Noi l-am incercat, se lasa fff bine la orizontala, are 3 trepte, este potrivt unui nou-nascut! Incercasem si un Graco, nici macar acela nu se lasa asa la orizontala! In plus, copilul nu se pune asa direct in carucior, ci se pune fie o salteluta, fie finet! Eu am fff mult finet cumparat, din care am facut paturici, cu care voi "imbraca" interiorul caruciorului pt a il face fix de 180° la orizontala! Du-te si incearca-l, vezi ca un pui sta fff frumos acolo, si bine protejat!

38+ LUCA

AMR 13 ZILE!!!

POZE & VIDEOS
CAMERA LUCA
Toate lucrusoarele lui Luca



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput