Mamici norocoase de sept -oct 2008 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Ratonelu, cum oprita in evolutie???? Poate exista retard de crestere!!!

Andreea
35+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Ratonelu...te rugam sa ne mai spui o data cat cantareste bebeul tau in momentul de fatza?
Circulara este o data sau de mai multe ori in jurul gatului?

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 34

camera Karinutzei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

ratonelu, tu ma ingrozesti pe mine, pe cuvint! cum oprita din evolutie si tu stai asa? si de ce te duci la medicover si nu la un spital de stat, la urgenta, de ce nu suni dr? eu nu te inteleg, iarta-ma daca sunt putin cam virulenta da' nu inteleg..


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

laureta felicitari pt bebelina si refacere rapida!!!

ratonelu sa inteleg ca ai dat peste alt tampit??offf da nu se mai termina??cum adik oprit din evolutie?? astia se joaca cu cuvintele??tu stai relaxata ca daca il simti pe bebe e ok si daca s-a oprit si sangerarea e si mai bine...totusi pe luni poate iei legatura cu medicul tau poate te mai vede o data

eu o sa merg luni la un alt eco sa-mi tineti pumnii si mie!!!

deci daca esti sigura ca il simti pe bebe nu are cum sa fie oprit in evolutie dar du-te la urgenta asa cum zice si ilia



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

ratonelu, eu nu sunt deloc o panicara, mereu mi-am stapinit emotiile cind a fost nevoie, dar, in locul tau l-as suna pe dr si i-as cere sa ma vada. si daca e totul ok poate sa zica dupa aia ca esti nebuna, ce-ti pasa?


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nikolici daca gasesti ceva carucior sa imi zici, eu stau la etajul 4 fara lift.
Pana acum am ochit 2 modele de Hauck si binecunoscutul Chicco 3 in 1.
Desi cu Chicco nu prea ma impac din cauza landoului, ce o sa fac cu el dupa 6 luni?

Ratonelu adica doctorul ti-a pus stampila aia cu retard de crestere si nu a mai zis nimic?d

37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Irina, nici eu nu as vrea landou si tocmai de aia nu gasesc nimic ca sa-mi placa...as vrea varianta sport dar care sa se si lase mai pe spate pt bebei mici mici.
Daca o sa gasesc ceva o sa te anuntz negresit, eu tot astept BEBE EXPO poate poate imi dau vreo idee.


Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 34

camera Karinutzei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_
Mai am de luat si carucior, inca nu m-am decis.

Eva si eu conform cu UM am DPN 20 septembrie. Dar cred ca aici se opresc comparatiile.
Ce ai facut cu caruciorul?

37+ - Andreea



Draga mea, noi azi iar am fost la shopping! Cred ca ultima zi de shopping intensiv, pt ca eu trebuie sa stau cumintica de acum incolo! Sunt in saptamana 39 (38+2) iar doctoritza mea se intoarce din concediu duminica viitoare, pe 14 septembrie! Si fara ea nu nasc ! No way, José!
Asa ca azi ne-am plimbat din nou prin magazine si la mall. Uite ce carucior am achizitionat si ce scoica auto:
SCOICA AUTO

CARUCIOR

Imi plac de mor, culoarea este minunata, asa de calda! Caruciorul este fff usor, practic, usor manevrabil, intra lejer in lift, masina etc, ma rog, acum l-as scoate la plimbare! Se lasa fff frumos la orizontala, imi place cum e gandit! Plus ca are acea husa care se trage atat de jos ca acopera tot, efectiv nu am ce face cu landoul!

Acum am lansat alta comanda cu tampoane de san, o geanta pt hainutzele puiului pt spital (sa nu ii amestec lucrusoarele cu ale mele), perie din par natural si alte nimicuri, si chiar ca GATA!!!!! Stau cuminte, pregatita, astept medicul si puiul!!!


Andreea_and, cum esti? Eu scot armata de agitate!!!
ANDREEA & MINA

ANDREEA& MINA

ANDREEA & MINA

Simodina, ce veste buna, eu am retinut apa la greu, mi se umfla tare picioarele, asa ca sper sa scap si eu de "kg astea lichide", asa ca tine!

Joy, e o frumusetze ciufulita ta mica, e o bombonica!!!

Edit: Irina, imi place tare patutzul, arata bine si f practic! Sa il stapaneasca sanatos puiul tau!!!


38+ LUCA

AMR 13 ZILE!!!

POZE & VIDEOS
CAMERA LUCA
Toate lucrusoarele lui Luca



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

aoleoooooooo..........staaaaaaati......
doc meu a zis ca sa mai asteptam o sapt sa vedem cum evolueaza bebe...probabail nici el nu stia cand...n-a mai crescut etc....si dac amai creste sau nu..asta a lasat d einteles...
bou de ieri a zis ca e oprit bebe..ca nu mai creste...bla bla blaaaaaaaa
deci ce sa fac???????
de azi dim tot zic ca-l sun....ca bebelu e f puturos..cum spusei....dar apoiimi zgaltai burta si el misca putin...si iar aman sa-l sun si tot asa.
am zis ca daca nici dupa ce-l zgaltai nu misca bebe..asa....macra o data la juma de ora..o sa ma duc.
sa nu credeti ca sunt o tampita careia nu-i pasa...dar deja parca ma simt paramoia......
poate exagerez io.....
ca sa va mai zic una..ii spun si lu bou de ieri(imi cer scuze pt limbaj)....de pic de sange..si-mi spune ca
nu,n-are de unde sa fie"....adik parca mi se pare,frate!! poate am luat-o eu razna.
stau cumintica si sutn atenta la bebe.sa-mi faca preezenta.
nusha,iti tin pumnii.


carla,37+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

RATONELU, SCRIU CU MAJUSCULE CA MA INTRIGA ISTORIA ASTA! PLEASE, DU-TE LA URGENTA! DACA TE TRIMIT LA SPITAL NU INSEAMNA CA SUNT PANICARDA, PARANOICA, ETC, INSEAMNA CA NU SE POOOOOOOOAAAAAAATE SA STAI ASA, DU-TE, TE ROG MULT, LA SPITAL!!!!!!!

38+ LUCA

AMR 13 ZILE!!!

POZE & VIDEOS
CAMERA LUCA
Toate lucrusoarele lui Luca



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput