Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

La multi ani Cristina!

La multe lunite si la multi ani

Eleni

Robert

sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Sunt la munci si nu am chef de nimic. Mi-e un soooomn de numai pot...Azi noapte m-a trezit Dari de vreo 5 ori...nu stiu ce a avut. Dinti nu prea mai are de iesit deocamdata. I-a iesit acum vreo 2 zile si al saselea. Si ieri mi-a facut iar o surpriza neplacuta: a facut iar diaree. Ma gandesc ca s-ar putea sa fie de la iaurt. Dc nu o fi vorba de vreun balaur, Doamne fereste!
Citesc din urma si revin


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

A, si am uitat sa va spun, avem 9.400 gr la 8 luni, e bine , nu ? A uitat sa ne masoare , dar incerc eu acum.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Dana, am vazut pozele cu mazarica, deja se vad mugurasii de la manute si picioare, vai , imi vine sa plang ,de fericire

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Creata multumim de laude. Abia astept sa ne pui poze cu terasa. La filmulete nu m-am uitat, ca nu pot de la servici. O sa ma uit acasa.
Ramonab nu cred ca e o problema ca nu prea bea laptic atata timp cat mannca bine. Dr Dariei chiar mi-a spus sa-i scot laptele din timpul zilei si sa-i dau doar dimineata si seara. In rest mancare solida. Altfel nu se va invata niciodata sa manance. Ea deja se prinsese ca dc nu mananca mancare va primi lapte,si nu mai vroia sa pape. Asa ca am inceput sa o dezvat. Daca nu vrea sa manance, nu va primi lapte si va astepta pana la urmatoare masa de mancare solida.
Apropos de lapte praf, eu ii dau Nan 2.
Miha74 felicitari pt micul crestin!


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

si acum poze, daca vreti sa ne vedeti

la botez
http://good-times.webshots.com/album/566165324yQwPMX

in Antalya
http://good-times.webshots.com/album/566310039VtPecK

si poze de la zero la sase luni, incepand cu mini sedinta foto din prima lui zi de viata
http://good-times.webshots.com/album/566021188IQtlon






Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui irlandeza

Camelia, Roxana, , adica lichid = orice in afara de lapte ? Daca bea apa/suc cate 20-30 ml /zi , dupa mesele solide e f. bine.Nu vrea mai mult. Iar pipi face destul de mult pe parcursul inei zile, in special dimineata de la 6 pana la 10 schimbam vreo 3-4 pampersi plinuti.
Oare sa merg la dr. ? De unde sa stiu eu daca e infectie sau altceva ? au poate nu are nimic ? Ce ma sfatuiti ?

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008


da, sa fie orice lichid in afara de lapte; ce sa spun, e cam putin (si te-ntzeleg perfect cu "nu vrea" - la fel era si a mea). Eu o pacalesc cu suc de fructe: 70 ml + apa pana la 250 ml. Sau cu ceai de l ahipp (tot asa o lingurita la 150 ml apa).

Ce sa zic?! eu, desi uroloaga mi-a zis ca dak nu face febra peste 38 (numai ca nu e obligatoriu sa faca febra) sa nu mai insist - eu m-am chinuit, ca nu aparea e.coli la analize - nu m-am lasat si-am tot dus pipi.

Dak nu implica prea mari eforturi - nu stiu cum e la voi, se pot face analize cand vrei tu?!; si dak suporta Paty sa-i pui pungutza - fa-i o urocultura, pentru linistea ta.

Si, arata bine pentru 8 luni!



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Dana ma bucur ca Vanessa a inceput sa se obisnuiasca la gradinita. Apropos, vroiam sa-ti spun demult, ea e nascuta in aceeasi zi cu mine, bineinteles nu si in acelasi an . Imi place mult numele ales pt bebe mic.
Elle bafta cu noua afacere. Sigur o sa comandam si noi ceva ca suntem in aria de livrare . Multa sanatate lui Bitzi si poate totusi nu are rosu in gat.
Irlandeza si Dariei i se intampla sa ii mai miroase urina dimineata. Nu des, dar se intampla. Eu cred ca nu e semn de infectie, ca intre timp i-am facut urocultura si nu a iesit nimic. Multumim pt flori si pt gandurile bune!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ema am vazut pozele. Mi-a placut mult ca ati facut botezul in aer liber, pe terasa! Si imi place si ce scrie pe maioul tau. Si cele din Antalya mi-au placut. Sunteti o familie superba!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna!Abia acum mi-am baut si eu cafeaua.Ai mei m-au lasat sa dorm mai mult in dimineata asta.Noroc de mama ca s-a ocupat de Albert.Va multumesc tuturor pentru ca imi sunteti alaturi si ca ma sustineti in sarcina aceasta.In afara da sot si mama(care acum ma sustine si ea)ceilalti se uita la mine de parca as fi ciumata.Peste tot aud aceeasi intrebare:"ati vrut?" spusa cu o expresie a fetei care numai bucurie nu arata.Am ajuns sa imi fie rusine sa mai spun cuiva ca mai astept un copil.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput