Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Cristina!!! Sa fiti tare tare fericiti!


si bebelutilor ce serbeaza azi lunitze noi!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Dana, bravo pt. Vanessa, se pare ca e fetita mare de acum, nu mai plange dupa mami.

Madalina, nici nu stiam ca trebuie sa-i apara vreo floricica dupa vaccinul BCG. Noi l-am facut doar la 3 luni, inca mai are putina cojita, am sa fiu si eu atenta ce cicatrice ramane. Daca nu-i floricica e grav ? Tu ce-ai rezolvat la spital ?

Miha74, felicitari pt. micul crestin, sa va bucurati de el.

Ramona.b, poate ca Razvanel se satura cu papa soloda si nu prea mai are nevoie de lapte. La noi e exact invers, bea cam 1 l de lapte in 24 ore, dar cu papa solod stam mai nasol, noroc cu borcanelele......

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Continuare:

Dana, frumos nume ai ales! Eu astept poze (dak vrei sa ne-arati) de la o eco pe care o vei face pe la 18-21 sapt.

Ieri amplecat ca apucata si-am uitat sa-i spun Ancai ca-mi place de mor varza 'a la cluj'.

Si, pupici pentru Stefanel cel activ - nici a mea nu doarme mai mult de 2h legate - in reprize de max. 30'.
Dar la 9 seara, cade lata - in timp ce eu ii citesc povesti ca radio

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Irandeza, dak are crocobalauri in jurul anusului, la spalare poate sa se infecteze si sa apara inf urinaRA



Pai de unde sa-i aiba ? De la kaka ? Daca o spal dupa fiecare iesire.......

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

irlandeza de obicei fetitele sunt mai predispuse decat baietii sa faca infectii urinare, NU zic Doamne-Fereste ca Patti ar avea ceva. Fetita mea a fost suspecta ca ar avea e-coli si mi-a zis dr. cu ocazia asta ca insuficiente lichide pot favoriza aparitia de infectii pentru ca bacteriile stau mai mult timp in uretra.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

E clar, azi sunt dusa - m-am trezit azi noapte la 2 s-o schimb - de cand cu beleaua, n-o mai las de seara pana dimineata cu un pampers (da, stiu nu e bine ce fac, dar prefer sa elimin orice posibila sursa de reinfectie)- si apoi am adormit si m-am trezit la7:30 in "vorbaria" ei; si am plecat campe fuga.

Irlandeza, mirosul de medicament nu are intodeauna, legatura cu infectia urinara; si Adelei ii mirosea pipi si inainte de infectie; chiar, inainte de tratament nu i-a mai mirosit; apoi, de la antibiotic a revenit mirosul.

Infectia este data de bacteriile care traiesc in tractul urinar si pe care sist imunitar nu la poate "tine sub control" - e.coli le avem si noi, dar sist imunitar este complet maturizat si nu le perimite sa "ajunga" infectie - asta este ce mi-a explicat uroloaga.

Kklirea moale ar putea fi un simptom al infectiei urinare; si in plus, din cauza ca sunt gauricile una langa alta, apare si "flora microbiana mixta" - adik trece de la fund la pasa si se complica lucrurile.

Eu zic sa nu te nelinistesti .

Scuze dak te-am 'plictisit' cu palavrageala asta.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Si, asa cum au spus fetele, lichidele sunt esentiale; Adela bea acum cam 300 ml / zi dar inainte, dak reuseam sa-i dau 100ml.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Camelia, Roxana, , adica lichid = orice in afara de lapte ? Daca bea apa/suc cate 20-30 ml /zi , dupa mesele solide e f. bine.Nu vrea mai mult. Iar pipi face destul de mult pe parcursul inei zile, in special dimineata de la 6 pana la 10 schimbam vreo 3-4 pampersi plinuti.
Oare sa merg la dr. ? De unde sa stiu eu daca e infectie sau altceva ? au poate nu are nimic ? Ce ma sfatuiti ?

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna fetelor,

referitor la alimentatie, si eu am inceput sa ii dau ou, un sfert de ou, la 3 zile- sapt viitoare o sa ii dau de doua ori o jumatate de ou, tot la interval de trei zile. Sper sa il tolereze, din ce am citit, dupa proteinele din lapte, cele din ou se asimileaza cel mai bine.Si feirul continut nu e de neglijat deloc.
la doua trei saptamani o sa incep si cu ficatul de pasare. Oare pe asta il pot face la steamer?

cu laptele de san stam prost,ca si tine Alinatudor, am amanat cat am putut mom introducerii laptelui praf, dar chiar nu i mai ajungea, am inceput de 2 zile sa ii dau completare seara dupa ce suge la ambii sani si 60-70 ml de formula nu i-au ajuns. Ii fac progresiv din ce in ce mai multa formula, sa se obisnuiasca cu laptele praf. ii dau nan 2, nan 1 ii dadusera in spital si a fost ok.

Elle felicitari pentru business, o sa comandam si noi bunatatile alea.Pastele sunt facute al dente?

Apropo de mucisori, Elle si Stankuta, si Milan are, inca nu a scapat de ei total, ii tot aspiram cu bb. Ii pun ser si ii mai dau eferalgan seara, ddesi in rest e ok, nu are febra si e vioi. Mi-a placut Stankuta explicatia citita de tine ca si la noi a coincis cu iesirea primului dintisor, in seara cand a facut si putina febra, vineri.

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui creata2008

Asa, pai cam atat deocamdata. A! Si news. M-am reapucat de fumat. Dupa un an si ceva de abstinenta. Ma lasasem anul trecut, in martie, inainte cu vreo 3 luni sa aflu ca sunt insarcinata. Mda. Comentariile, masa si dansul altadata. Si-asa Dani e super-suparat pe mine. Dar pot sa va spun ca nu fumez decat vreo 5 tigari pe zi. Ata ete! Incerc sa citesc macar capitolul asta, dar nu stiu daca voi reusi. Ma lupt in continuare cu durerea de cap.




Glumesc, tu sti cum e mai bine.
Si ai grija cu durerile de cap, sunt nasoale, le cunosc si eu din cand in cand.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput