Mamici de septembrie - octombrie 2008 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

_Giulianna, noua la curs ne-a zis ca nu e recomandat sa se dea bebicilor altceva decat laptic in primele 6 luni..

Andy, pai citesc Harry Potter si ma gandeam ca 'oi fi invatat si eu sa aplic una alta de pe acolo....un hocus pocus macar.

Apropo:pana azi imi pusesem termen sa nu nasc pana nu se intoarce 'soacra' din concediu....dar ea vine azi....acum imi pun termen sa termin toate cele 5 carti Harry Potter pe care le am in format electronic.Si sunt la inceputul celei de-a treia si citim cam una in 3-4 zile....deci as ajunge destul de departe......Plus ca lui David pare sa ii placa lectura

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Musette condoleante . Imi pare rau ....

Valentina 35 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

inca o data neata !

tzitzi ti-am luat-o inainte cu capitolul nou

nusha, ratonelu imi pare rau ca nu ati primit vestile pe care doreati sa le auziti, eu totusi zic ca o sa fie bine. Doamne Ajuta !

musette condoleante !

multumesc tuturor pentru galerie si incurajari, sper sa vin cu vesti bune de la eco. si la mine ultima data la o dr bebe era mai mic cu 6 zile, iar la alt dr era mai mic doar cu 1 zi. Azi merg la dr la care bebe era mai mic cu 6 zile si sper din suflet sa nu se fi marit diferenta, mai ales ca ma gandesc ca in ultima luna am fost stresata la munca, obosita si mi-e frica sa nu-l fi afectat pe bebe asta.

maryb 31+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe




AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Giulianna vrem si noi pooze cu piciul tau !!!

Valentina 35 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze



Nu prea ma pricep cum sa la pun dar investighez cazul

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Giulianna - din carti pot sa-ti raspund si eu: "primele 6 luni doar san". Nu e nevoie de ceiut atata timp cat bb papa san. Acum mamicile cu experienta stiu mai bine
Tu ti-ai revenit?

38 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata si de la mine,

Sabinel, cum mai esti? Scoatem fetele la apel sau nu?

Nikolici si mie mi-au iesit multe leucocite dra la secretie sau la urina nu mi-a iesit nimik si atunci dr a azis ca nu este nici un motiv de ingrijorare....

Va doresc tuturor o zi linistita si frumoasa!!!!





37+ Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata si de la noi!

July, ce dulce e ciufuliciul tau Foarte misto pozele cum doarme cu manutele sub falcute. Sa-ti traiasca. Referitor la aer, sa stii ca trebuie sa-l dea afara dupa masa, insista, tine-o pe umar. S-ar putea totusi sa nu inghita aer, ceea ce ar fi excelent.

Nusha si Ratonelu, sfatul meu este sa va linistiti, stiu ca e greu dar trebuie pentru bebicii vostri. Amintiti-va cazul meu si cat m-au stresat medicii, cu retard, cu diverse deformatii craniene, cu tensiunea etc. Si totul a fost bine. Ratonelu, ce cred eu ca ar trebui sa te ingrijoreze este sangerarea. Si pentru numele lui Dumnezeu, schimba medicul ala miserupist. Nusha, referitor la placenta, mie uneori imi spuneau ca are grad 2 alteori 3 iar spre final 1. Hai sa fim seriosi doar n-a intinerit, depinde de medic si fiecare face aprecieri in felul lui. Si nu in ultimul rand, nu va invinovatiti, va faceti rau atat voua cat si bebicilor. Curaj

Monica, ma bucur ca te simti mai bine. Rana din suflet se va vindeca, incet incet. Acum trebuie sa te insanatosesti si sa privesti doar in fata. Viata merge inainte. Te sarut si te imbratisez cu drag

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

andy.p daca ai depasit termenul, de ce nu schimbi si semnatura?? ca eu credeam ca mai ai vreo 2 saptamani....dar cand colo, ce aud?!?!?!?




37+ Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

MaryB, ma gandeam eu cand se da de gol 'facatorul' de capitole.Tinem pumnii pentru azi la eco si sa fie totul bine!

Felicic, pai asta e..ca nu stiu cat e de la bebei sau cat de la faptul ca noi influentam fara sa vrem....adica statul in picioare poate pune presiune asupra colului=>scurtare. Sau ruperea membranelor sa fie tot cauza a presiunii exercitate de bebe ca nu ne odihnim suficient.
Io stiu ca bebeii astia sunt smecheri....dar influentam si noi momentul venirii lor fara ca uneori sa ne dam seama.

Si concluzia Denisei am tras-o si eu: 31-32 de saptamani mi se pare un termen onorabil de menajare.Chiar daca sunt femei care duc sarcina fara nici un menajament pana la 40 de saptamani, uneori e mai bine sa fi precaut decat sa stai obligat in pat...

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

andy.p daca ai depasit termenul, de ce nu schimbi si semnatura?? ca eu credeam ca mai ai vreo 2 saptamani....dar cand colo, ce aud?!?!?!?




37+ Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco




Ptr ca dupa dr mea n-am nici 38s..poveste lunga cu bblina micutza,nu vreau sa ma mai gandescCand plecati la mare?
Anca nu stii nimic de Eva ca ne cam pune pe ganduri??

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput