Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am fost in Morarilor cu Ylari, au bombanit puii si nu ne-au lasat sa ne destrabalam…Asa repede trece timpul cand te plimbi cu cineva!
Cleo ce rau imi pare de necazul din bucatarie. Ti-am spus ca ultima oara cand am gatit, tot asa, am lasat mancarea 1 1/2h la cuptor, in loc de juma de ora… cat despre slabit, in seara aia, brusc, 2 kg. Atat ca mi-an revenit repede cu stomacelul. De obicei nu patzesc asa ceva. Am vazut si eu 59 la cantar, mare minune…Acumm mananc iar, de frica sa nu scada productia de lapte…
Scuze de confuzia cu intorsul pe burtica…al meu nici asa nici asa…unde nici u prea sta in patut, doar in bouncer/carut/brate.
Lorich, vazut jinji de Robitza, e tare dulcel!
Melly cu pupici si scuzele de rogoare!
Dana H, buna idée mi-ai dat tu cu mancatul asta pe nevazutelea. Mirci al meu papa din ce in ce mai des, la 2 ore! Asta chiar daca ii dau bibe, pentru ca papa putin…100 ml, 70…si apoi cere la 2 ore iar!e obisnuit sa-I picure din tzitzi toata ziua in gurita… trebuie sa fac cumva sa pape mai mult la o masa…
Daca spui ca ii dau dintii Teodorei, poate d-asta nici nu mai papa ca inainte..
Ce frumos ca plecati in Chile, cu rucsacul in spate, ce dor mi-e de asa ceva. Abia astept sa ne puneti poze. Nasol ins ace aud de laptik…pai la oboseala acumulata!
Io n-am slabit mult ca nu am profitat de diaree decat 1 zi…dar tot e bine..si 2 kg alea! De la 61 la 59.
Simonix distractie mare maine la botez si azi la pregatiri!
Cleo, ma repezisem repede credeam ca-s pozele de la fotograf!
Jady, tu cand ne delectezi cu niste poze???? Fa-ti un cont pe picassa, cum spunea DAria. Asteptam
Mihaser si eu scriu cu Mirciulica in brate…hihi
Gabitzulear fi super sa reusesti sa iei examenul ala pana intri in CIC!Spor ala lucrarea aia...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Cleo, condoleantele mele pt. dezastrul de la bucatarie, dar iti garantez ca nu se va mai intampla niciodata!!! Of, imi dau seama cum te-ai simtit... eu cu ani in urma am distrus tot asa o bucatarie cand am vrut sa-mi fierb ceara de epilat si am uitat-o pe foc: se arsese tot, iar in bucatarie mirosea a cimitir si ceara parca intrase in aer, se lipise de toata mobila, de pereti... Innebunise Manfred



Miss - si eu, si eu tot cu ceara de epilat acum 4 ani, stateam la cineva in apartament pe vremea aia. Era totul negru in bucatarie. Am spalat fiecare parte din mobila si din vesela si tot ce mai era prin sertare.... Si am mai patit-o o data cand eram insarcinata in 3 luni, dar cu cartofi prajiti. Atunci am distrus hota si am zugravit si bucataria , aaaa si am aruncat tigaia

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Fetelor bebele meu a inceput sa planga la baie, parca il crestez asa face. Tipa si se ineaca si nu-l pot stapanii.

Lorich – am vazut pozele tale, ce scump este Robert. De unde ati luat cadita? Vreau si eu sa i-o schimb lui David k a devenit neincapatoare.
Melly – LA multi ani ! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii in viata.
Laura si Simoncip – distractie placuta maine la botez, iar lui Mirciulica ii urez sa aiba o zi minunata si sa faca fata tuturor cererilor de dans


Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Nicole am luat cadita de la Baby Expo, dar daca te intereseaza genul asta de cadite le-am vazut pe cele OK Baby la Carrefour, da o cautare pe google, a mea nu e ok baby, dar alea sunt si mai si. E adevarat ca in astea cu "geografie" incape copilul mai mult timp, ca nu sta lungit, ci asa, mai in fundulet, pe spate.

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Laura si Simoncip – distractie placuta maine la botez, iar lui Mirciulica ii urez sa aiba o zi minunata si sa faca fata tuturor cererilor de dans


Multumesc mult! am deja emotii...n-am mai apucat sa vrobim cu tipa aia...dar macar stiu ca se potriveste cu fotoliile de pe terasa...


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

LA MULTI ANI Melly, scuze de intarzaiere, sa fii fericita si sanatoasa alatusi de fluturica ta!

Iasminuta de Inais si Mufita de Iulia - pentru cele 3 lunisoare!

Simona bb 2 e pe lista putin mai incolo, sa zic cand va avea Patrick 2-3 ani. Nu prea m-as incumeta la anul, asta pentru ca nu mai vreau sa mai patesc iar ceva si cu bebe 2, deci vreau sa pot sa ma inteleg cat de cat cu Patrick cand voi fi insarcinata, sa am o sarcina cat de cat linistita si la termen daca se poate. Ca toate prietenele cu copii mi-au zis ca cea mai grea perioada e pe la 1 an , 1 an si ceva cand incepe sa mearga si nu te intelegi cu ei si ai de fugit in calea lor permanent.
Sa imi zici si mie ce iti spune doctorul, si Patrick are exact la fel, cute la unul si deloc la celalat. Si ma pune si pe mine pe ganduri.

Cleo multumesc de vorbele frumoase dar si tu esti model pentru noi caci am vazut povestea ta si nu ai calcat pe roze, de fapt stiu ca am avut si eu verisoare si prieteni care au plecat din provincie in Bucuresti si tare greu le-a mai fost la inceput, fara nici un sprijin. Bafta sa-ti vezi copila dormind toata noaptea, e alta viata pe bune! Eu am experimentat alaltaseara atata, deja aseara s-a trezit ca de obicei o data. Nu ma plang, stiu ca si o data pe noapte e parfum. Dar deloc e extaz de-a dreptul.

Miss sunt super suvitele. Asteptam sa vedem cum decurge terapia, dupa asa un eveniment important in viata ta, nasterea lui David.

Dana imi inchipui cat este de dificil si cu doi copii si cu servici, si eu simt ca daca nu l-as avea pe sot as lua-o pe aratura. Si am numai un copil! Fain ca mergeti in Chile, si eu sunt tare atrasa de America Latina. Argentina mi-ar place sa o vad, asta e un vechi vis de-al meu. De fapt eu visez numai la destinatii super exotice Mi-as dori sa vad Mongolia, Argentina, Africa de Sud, Tailanda... Sper ca la pensie sa reusesc si eu. Din pacate nici la sora-mea nu ajung decat din an in Pasti si e la 13 ore de mine.

Gabita si eu trebuie sa ajung cu Patrick la servici, ma innebunesc toti colegii. Insa nu am cum, asta pentru ca nu pot merge cu carutul prin trenuri si autobuze. Adica as putea merge dar mi-e frica, trebuie cineva sa ma ajute, la tren, cand sui carutul, cand cobor. Desi sunt peste tot oameni binevoitori ma gandesc cu groaza daca nu e nimeni pe acolo ce ma fac. Ar mai fi o solutie sa ma duca sotul cu masina insa ar trebui sa stau acolo pana iese el de la servici, dupa 8 ore. Si nu prea ma vad cum cand il apuca pe Patrick nabadaile si vrea la el in leagan. Trebuie sa pandesc o zi libera a sotului insa nu prea exista asa ceva in Canada. 2 saptamani pe an si gata, aatat e concediul.

Nicole si eu vreau cadita mare, al meu nu mai incape in cea pe care o am si ma tot uit prin magazine si mi se par toate mici. Al meu s-a ingrasat cu 400 de grame in doua saptamani, asta dupa ce luase 200 inainte in 2 saptamani. Deci e bine, asta pentru ca a reinceput sa pape formula. Stefany 700 de grame pe luna mi se pare super, nu inteelg de ce te stresseaza doctorul tau. Pai al meu cand a luat 200, deci cum ar veni 400 pe luna, a zis doctorul ca e OK, e in grafic. Poate a crescut in lungime, si asta e posibil.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloress mare si frumos s-a mai facut bebitz Patric, sa va traiasca. Ce frumos a fost imbracat el la botez!!!

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lorich multumim! Si eu am vazut dimineata pozicile lui Robert, e tare dulce cum rade el! Are niste ochi, ca te pierzi in ei, am vazut ca seamana cu tati! Si al meu a avut la inceput ochii de-un albastru inchis, acuma s-au facut un verde si sigur se vor face caprui. As fi vrut sa ii ramana albastri insa no chance ca amandoi avem ochii caprui.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Fetele azi a fost o zi mai buna.
A inceput sa suga din nou, acum astept sa se trezeasca ca il asteapta surpriza etapei, supa de legume.
Sa vedem.
I-am luat si cereale....le incercam diseara.
Multumim pentru aprecieri, am un baiat frumos nu?
Nu e de mirare ca il vedeti de 7 luni. Are greutatea unuia de 6 luni si lungimea de 8 luni. Noi avem deja 72 de cm.
Stam in funduletz de toata frumusetea, nu mai vrem sa ne lase mami pe spate, protestam intr-una.
Maine plecam la ai mei, am emotii e prima data cand isi vad nepotul.
Cleo casa de piatra si toate cele bune micutei crestine. Abia astept sa ne vedem

Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

doloress, noi ne deplasam in marsupiu. E f. comod, fiica mea sta lipita de mine, iar la verticala poate vedea orice, daca oboseshte, pune capul pe mine si adoarme.
Si luni imi fac ordine in ce hartii tre duse, si ma duc la munca cu cerere, adeverintsa, etc. Ma duc pe la 4 si ceva, la 5 sa vina tati sa ne ia cu mashina. Ma gandeam sa duc la colegi un fursec, un vin, ca se mai obishnuieshte, dar o sa am bebe, posheta cu papers-uri.. inca o traista nu mai sunt in stare sa iau.


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput