Mamici de septembrie - octombrie 2008 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

leniy si piciul meu face la fel astazi, isi ridica fundul pe la coastele mele si abia mai respir, ma ridic ma asez nu stiu ce sa mai fac, pana acum n-a fost chiar asa, se vede ca s-a marit
si culmea, prin toate cartile scrie ca d-acum bebe coboara si putem respira mai bine, no way

andy si ei am avut un pic emotii cand ai scris 'am nascut'

37s+
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Cuscra pe tine te anunt prima..numa sa nu nasti inaintea mea

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Anca cred ca sunt aceleasi bibe, numai ca la noi se numesc Born Free, dar sistemul dupa cate am vazut e acelasi. Au caracteristicile astea:
Baby bottle free of hormone disrupting chemical Bisphenol-A(bpa)
Honey coloured plastic baby feeding bottle
Air vent to prevent vacuum build-up
Inner valve to prevent hard suckling
Helps to prevent colic and inner ear infections Nu stiu ce sa-ti spun, prietenii astia ai nostri sunt incantati de sticlute, eu inca nu le-am incercat . Nu stiu cat costa la noi o sticluta din asta ca sa vezi daca piticutza simte vreo diferenta. O merge linkul asta sau sunt eu asa toanta de nu stiu cum sa le pun: http://www.olivers-baby-care.co.uk/Born-Free-Baby-Bottle--twin-pack-/18pol1067p.asp
Chiar asa Eva ia da matalutza un semn de viata ca sunt obisnuita cu postarile tale si acum imi lipseste ceva .
36 + Vladut Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

am revenit
azi 2 bobocei!!! wow, super! felicitari clau si diana!!! multa sanatate, bblushi cuminti si refacere rapida!
sunt pe la 138 recuperez, recuperez...

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

clau si dia, felicitari pentru bobocei! sa creasca mari si sa fie cuminti si papaciosi!

eu pepenesc aici de zor, dupa ce-am mincat 2 portii de pilaf si am tras un pui de somn de-o ora. trai pe vatrai, ce mai!

Nausica33+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

anca am vazut o maimutica cu cercei dulcica foc cum mai stati cu colicile?

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Anca am uitat, incearca si Infacol, aici mi-au spus unele mamici ca face minuni. Cred ca ti l-au recomandat fetele dar poate n-am citit eu. Trebuie administrat cu 5 minute inainte sa-i dai printesei sa pape.
Nausica, bravos, pilaf. Pe mine ieri m-a scos soata la un risotto (super bun de altfel) dar nu mi-au trebuit decat 3 linguri ca sa ma satur. Am impresia ca bb sta numai pe stomac si pe vezica mea, ca de mancat nu mananc dar cum beau o gura de apa ma duc la baie de 5 ori pe ora.

36+ Vladut Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

buna ziua burticutze si mamicutze
doamne de cand nu am mai citit nimik pe forum. nici nu cred ca voi mai ajunge vreodata la zi
felicitari pt mamicutze si bblushi. doamne ajuta sa fie toti sanatosi, cuminti, mancaciosi si fara colici. si sa doarma bine.

noi ne adaptam la viata in 4 (nici nu am timp sa pov cate kestii apar odata cu al 2lea copil in familie). imi e f greu sa acord mult timp si primului baiat si imi pare f rau pt asta, incerc din greu, sotul ma ajuta pe partea asta

va pup, va urez o zi buna si nastere usoara celor care urmeaza





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Helloooooo si de la noi...

Clau, Dyanira sa va traiasca boboceii, bine au venit pe lume, sa aiba parte de un o viata frumoasa si voi sa va bucurati de ei

Purcelusa mea doarme de vreo 3 ore si ceva afara, in carut, neintoarsa. Am pus cateva poze pe contul comun, imi merge foarte prost netul, nu merge mai mult. Si pe aceasta cale multumesc Feliciei ca a pus prima poza, am uitat sa-i multumesc pana acu.
Am vazut ca vorbeati de produse pt ingrijire bebei.... eu am luat toate de la Sanosan, dar sincer am vorbit si cu pediatrul si nu prea le folosesc... doar o crema pt poponeatza, cu oxid de zinc, pt eritem fesier si putin sapun lichid... in rest multaaaaaaaa apa. Momentan ne spalam pe bucatele, la chiuveta, ca nu ne-a cazut buricul si nu putem face baie.
Mie imi picura sanii in continuare , stau cu tampoane toata ziua si noaptea, dar parca nu mai sunt asa durerosi, incepem sa ne intram in ritm. Pe mandra mea ta'su a botezat-o pitt-bull, deoarece are un stil aparte de a incepe sa suga si anume: pana sa ajunga la san plange de mama focului si cand da cu nasul de mamelonul de silicon, deschide gura mareeeee, prinde usor cu buzele, isi strange manutzele pe langa cap, se incrunta toata si incepe sa dea din cap si sa scoata un fel de marait... deci fiara in toata regula.
Ieri a fost ta'su sa o declare si s-a intors cum a plecat, i-au cerut certificatul meu de nastere intru-cat nu suntem casatoriti. La lege scrie ca daca vine mama sa o declare, nu mai trebe certificat de nastere... da' alea au zis ca ele vor oricum certificatul.. si da-i cearta pe acolo... i-au zis ca e un individ refractar si daca mai comenteaza mult nu-i mai iau actele deloc... :-/
Apropo de colici... pe la ce "varsta" pot aparea?

Pup toate fetele si tinem pumnii pt nasterile care vor veni... suntem si noi p-aci si facem galerie


_
Our future determines our past
Fasolica de S39+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

inca un bobocel Sa fie sanatos, voinic si papacios! Felicitari, Dyanira!


anca81: intr-o postare acum vreo suta de capitole clau_geo recomanda acest biberon B-FREE la sfatul unei pediatre de la curs, alaturi de o crema cu zinc pentru bebe. Nu stiu daca se gasesc in farmacii la noi (spunea cineva ca da), cred ca ea si le-a procurat din USA. Poate gasesti postarea respectiva si te ajuta mai mult, neuronul nu mai tine minte exact

33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

fresh ce ma bucur ca ai reusit sa intri pe forum...pe mine chiar ma intereseaza partea cu fratiorul si cum a rectionat.Astept sa mai intri cand ai timp sa povestesti de voi si neaparat sa ne pui pozici

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput