Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza, fetelor!

La Multi Ani, Sebicut! Sa fii sanatos si fericit!

Mexxa, sa iti traiasca flacaul si sa aveti parte numai de bine de acum inainte! Felicitari pentru job!

La Multi Ani tuturor Bucuriilor care au implinit doi anisori: David, Sophie Marie Theodora, Darius Teodor, Adelina Oana, Teodor, Bogdan Ioan, Daria Elena, Teodor, Patricia Maria, David Constantin Marian, Stefan-Andrei, Lukas-Daniel, Dorian-Constantin! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa aduceti parintilor vostri numai multumiri!

Alinush, tu de fiecare data ma determini sa ma mobilizez la scris mesaje pe DC, efectiv nu te pot refuza!
Am citit din urma, ma bucur pentru reusitele voastre si va doresc sa va mearga din plin acolo unde sunteti! Acomodare usoara si pentru Ana Maria!

Starea mea nu a fost una tocmai buna in ultimul timp si asta din cauza ca Rares s-a tot imbolnavit, cred ca si-a scos parleala pentru ultimul an de zile cand nu a fost nici macar racit. In linii mari, a avut: enterocolita cu care ne-am chinuit cam o luna de zile si care a trecut doar cu antibiotic si regim drastic, laringita capatata de la mare, care de asemenea a trecut doar cu antibiotic, dermatita atopica este in plina desfasurare (nu ii mai dau de capat cu niciun fel de crema... am dulapul plin de creme care mai de care mai scumpe si care nu mai au efect la piticul meu), in prezent avem infectie urinara cu proteus vulgaris, pe care o tratam bineinteles cu antibiotic... In situatia data sunt vraiste cu moralul si nu imi arde de nimic ... Am facut o groaza de analize, este imbucurator faptul ca toate au iesit ok, exceptand analiza urinei... Operatia de hidrocel se va amana pana in momentul in care Rares se va vindeca de infectie urinara. Acestea au fost vestile rele despre noi...

Pe de alta parte, sunt atat de mandra de copilasul meu care a inceput sa vorbeasca foarte frumos si clar, purtam conversatii serioase si ne intelegem foarte bine; a devenit foarte intelegator si cumintel, este vesel si plin de energie, papa foarte bine si aproape orice. Este foarte lipicios si pupacios, mai ales cu mine ... Saptamana viitoare ne vom ocupa cu petrecerea piticului, inca nu ne-am hotarat daca va fi acsa sau la un spatiu de joaca pentru copii. Sunt inca in cautari de cadouri.. Sigur, sigur ii voi comanda pe net doua trenulete pentru ca Rares are mare pasiune pentru acestea... Nu va mai spun ca in fiecare seara dam o raita pe la gara ca sa vedem trenul altfel nu se poate!

Mai citesc din urma si revin!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

princess, imi pare rau sa aud ca rares a avut atatea probleme in ultima vreme, eu cred ca are si imunitatea scazuta si la capitolul asta trebuie sa "lucrati", incearca produse gen imnunobaby si vit.C natual, sucuri naturale de citrice, si cat mai multe fructe si legume....sa prinda baiatu' forta sa se refaca
felicitari pt.progrese, stiu cum e sa vezi o mogaldeata de copil ca scoate pe gurita proprozitii si fraze inteligente

Vladone a reusit sa reproduca ieri un cuvant greu "CONTONDENT" si era tare mandru de el
tot ieri, bunicul lui era fericit ca i-a spus Vlad "am fost cu Tia in parc, a Titan"
in fiecare zi ne minunam de el, spune tot felul de chestii de ne lasa cu gurile cascate, are o memorie extraordinara si ii place foarte tare sa vorbeasca
cand iesim din bloc fuge repede la bancuta sa dea noroc cu toti batranii si le zice buna ziua si PA, sunt toti innebuniti dupa el

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Princess, multa sanatate lui Rares!! Felicitari pentru progrese!
Lilina, wow, ce tare e Vladone! Felicitari!
Crisnemes, pupici lui Victor, sper sa nu raceasca. Imi pare rau ca a plans la cresa.


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Xandrutza, m-am gandit la tine si la burtica ta tot timpul! Ma bucur ca esti bine si atat de supla! ... Ai fost atat de darnica in a ne arata poze cu tine gravidutza ... Cred ca de doua ori te-am vazut in poze, asta de acum si inca una! Oricum se vede ca esti o persoana care iubeste sportul!

Gety, o pup pe Maria si ii doresc sa se faca bine repede! Stiu ca i-ai mai dat diferite preparate pentru imunitate, nu au ajutat-o acestea? ... Bafta daca te hotarasti sa iti cauti un job nou!

Tanima, bafta la dr, sa vii cu vesti bune despre fetita ta! Sarcina usoara in continuare!

Alexutza, sarcina usoara si tie! pentru grasunica ta Theo! Este un nume foarte frumos!

Lexi, sa stii ca si Rares doarme aproape tot asa de bine ca si Maria ta! Are o agitatie in el noaptea de nu stiu ce sa ii mai fac! Mai nou, de trei zile nu mai doarme la pranz! Asa ca mai ai o sora de suferinta! Stai sa ma vezi cand incep munca, o sa fiu varza la capitolul oboseala!



Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Princess- sanatate multa lui Rares.O doamne prin cate a mai trecut!

Lilina- - vorbaretului Vladone.

Xandrutza- si multi pupici pe burticutza de la noi. Ne plac tare mult si tu arati grozav.

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

LA MULTI ANI Sebicu!!! Sa cresti mare si frumos, cuminte si sa aduci numai bucurii parintilor tai!
Mexxa anul acesta ati fost greu incercati si va doresc din tot sufletul muuuulta multa sanatate! Felicitari pentru noul job!

Un pupic pentru bucuriile bolnavioare Maria de Gety si Rares de princess

Felicitari bucuriilor vorbarete! Sunt niste scumpi


O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Da, Lilina, la asta ma gandesc! Eu i-am dat vreo trei luni Septilin si i-a mers foarte bine, i-a stimulat si pofta de mancare, insa am luat o pauza pentru ca asa scrie si pe prospect! Acum o sa incercam si cu altceva! Sper sa terminam cu bolile ca m-am saturat! Noroc ca le suporta usor si nu este marait!
Ei, Vladone este tare vorbaret! Stiam asta! Noi inca nu pronuntam cuvinte atat de complexe, dar urmeaza! Lui Rares ii place tare mult sa vorbeasca, bombane cand merge pe strada, comenteaza cand mergem cu masina absolut tot ce vede...

Roxana, o sa vizionez si eu pozele voastre mai tarziu putin! Sa va traiasca micutul crestin si surioara lui! Sa fie sanatosi! Cum mai este Victoras cu hidrocelul? ... Mi-a facut placere sa vorbim la telefon si te voi tine la curent cu operatia lui Rares!

Pufy, felicitari si tie pentru noul serviciu! Cred ca este foarte solicitant si obositor!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Xandrutza- nu ne pui niste poze recente cu Narci. M-am uitat la pozele voastre si cum sunt la servici mi s-a facut o foame uitindu-ma la ce mancaruri bune ai acolo...

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Multumesc mult, fetelor, pentru urari! Sper sa se faca bine puiul meu, sa facem operatia de hidrocel si sa fim si noi ok!

Va pup dulce pe toate fara exceptii!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

La multi ani SEBICU! Sa iti dea Domnul multa sanatate, mult noroc si fericire, o copilarie minunata si o viata senina!

itzysor -ici multi. Concediul a fost super ok, mogaldeata a fost in elemetul ei, tot timpul a vrut numai in apa, "cu baca" la peci. A fost destul de cuminte, cu mancarea nu prea s-a impacat, ea nu agreaza borcanasele deloc, asa incat dimineata ii serveam micul dejun in camera si apoi mergeam si noi la masa, linistiti ca ea e satula si nu doar ciguleste . Hotelul si bungalowurile au fost amplasate intr-o gradina mare de palmieri, maslini, trandafiri, leandri, etc pe un hectar si ceva, loc de joaca pentru copii, foarte frumos. Peisajele pe bratul Sithonia sunt de vis, din pacate din cauza de copil nu am putut vizita multe, ca sa isi faca somnicul de amiaza.
Era si normal ca papusik sa aiba pretendenti si acolo, dar sunt sigura ca nu-l va uita pe Vladone, de aceea nu se lasa asa usor impresionata

princess imi pare rau ca ati avut atatea probleme. Pupam puiul mic!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput