Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare
sint cu mincarurile pe foc, dar mai dau cite un ochi si pe aici.
sa aveti o zi faina!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Danonik imi pare rau sa aud ca ai greturi, mine cam in luna a 4 a mi-au trecut, ajunsesem sa cred ca voi fi ametita si cu greturi toata viata. Bun sfatul sa rontai ceva inainte de a te da jos din pat. Felicitari Vanessei, pup fata frumoasa sa se adapteze la gradi.

Fetelor cum scriu eu la laptop, am un catelus la picioarele mele care rontaie cablul de la incarcator- e Milan!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Buna dimineata! O cafea si de la mine
Dana ma bucur ca Vanessa a inceput sa se aconodeze la gradinita, iar cand am citit ca ai auzit bataile de inimioara m-am emotionat amintindu-mi cum asteptam si eu de fiacare data sa merg la dr si sa le aud... Felicitari!

Mada stii ca nici eu nu vad floricica de la vaccin cu toate ca dr mi-a aratat-o. Pentru linistea mea, cred ca am sa merg si eu la spital.

Miha am vazut pozele de la botez... mi-au placut mult de tot, se vede ca v-ati distrat... Iar Matei este un dulce, cat de fericit poate fi acum si prin ce a trecut mititelul... Nici nu vreau sa ma gandesc ce soarta ar fi avut daca nu apareati voi in calea lui... Te admir dincer!

Ellenuta felicitari pentru dintisor... Si la noi se pregateste al doilea si cred ca-l mananca gingia ca roade tot ce prinde



Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

emabucuresti, aweya- multumim de aprecieri. Intr-adevar am savurat momentul si ami ales ca am fost doar cu familia.

ca tot vorbiti, nici la Matei nu se vede floricica de la vaccin, dar imi voi nota sa intreb si eu la pediatra.

fetelor la slujba din spatele bisericii, Matei a avut doua tresariri ca atunci cand te trece un fior, eu l-am vazut dar nasa lui l-a si simtit pentru ca l-a avut in brate. i s-a mai intamplat asa ceva cuiva? E ca si cum astepta botezul mititelul, si nu va spun ca exact sambata ne-am intors si noi dupa spate pe burtica pentru prima oara...si din pacate si ultima...dar am inceput sa stam in fundulet din ce in ce mai bine.

mai este vreun clopotel care nu s-a intors inca de pe spate pe burtica? e important pentru mine sa stiu.

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Shose, noua ne-a facut IPV + Hib si Engerix. Daca tie ti-a facut Penta nu mai trebuia si Engerix, pt ca il contine deja. Poate nu se pricepe asistenta. Caci la 6 luni se face Hexa. Off, ce bataie de cap si cu vaccinurile astea!

Si David a avut puroi la manuta pe la 2 kuni, de ma speriasem si dr a zis ca asa trebuie, inseamna ca a prins vaccinul...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Crista un pentru micuta Antonia care duce dorul mamicii ei. Mihaita l-am lasat o zi intreaga cu mama si nici nu s-a sinchisit de mine... mi-a facut PA la plecare si gata!

Ceska am vazut pozele voastre de la botez, Benji a fost un scump, asa de cuminte si mi-a placut costumatia lui, iar tortul era super...

LalaD l-am vazut si pe exploratorul de sertare - Andrei - si sunt invidioasa pe parul lui frumos . Abia astept sa inceapa si al meu sa mearga...

Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Miha ce botez frumos!!!Si puiul e un frumos!!!Cu intorsul de pe spate pe burtica nu stiu daca te pot ajuta,Bibi e prematura si poate fi un pic mai in urma(sper ca nu e miri pe receptie),dar ea s-a intors pt prima data acum 3 saptamani...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

Miha, super poze! Matei e un dulce !

Dana, ce bine ca s-a acomodat Vanesa! Si eu, consider ca e o chestie importanta!

Cristina, off, stiu cum li se-nnoada lacrimile'n barba! Ea se-acomodeaza pana la urma; mai greu e pentru tine, o perioada; hai, c-o sa fie bine si-o sa se obisnuiasca

Madalina, nici buburuza mea n-are floricica; are doar un punct rosu; dar nici-o dr (si-au vazut-o 3 pan-acum) nu mi-a zis ca-i ceva in neregula (si au pigulit-o de fiecare data).

O s-o-ntreb pe pediatra care o are in evidenta cum ar trebui s-arate.

Anca, ce faci acolo, bun?

Am fost dimineat acu pipi; marti i-au rezultatul(Doamne ajuta sa fie ok!).
Ieri am spart niste bani, pe la magazinele de cartier: i-am luat doua treninguri (unul galben si unul rosu), o rochita roz cu fundita (am innebunit la cap; vine toamna si eu ii iau rochii de vara - da' n-am rezistat), sosete 3/4 si o albinutza de plus (ca nu se poat eshopping fara jucarii).

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

aweya am vazut poze cu baiatelul tau, ce dulce e in halatelul lui mic de baie!

miha daca s-a prins cum se face intoarcerea, de acum o sa o tot exerseze, parerea mea. o ideea ar fi sa il impingi tu din lateral sa mai repete cum se face.
si al meu, abia de curand sta in fundulet in carut cand il plimb, mai mult ajutat de centuri. asa a fost el, mai lenes.

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata!!!
Mai fetelor eu is atata de stresata cu copilu asta, nu vrea sa bea lapte, bea 100 de ml sau in cele mai fericite cazuri 150 si gata nu mai vrea cu nici un chip.Abia daca bea 400 de ml pe zi, asta daca ii dau la masa de 18 lapte in loc de altceva.Orice altceva mananca fara probleme, si in cantitati destul de bune , adica minim 200 de gr fructe, legume sau iaurt.Orice mananca, dar laptele nu-l vrea.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput