Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Azi Vanessa mi-a facut cea mai mare bucurie pe care mi-o putea face.Dupa ce am lasat-o la gradinita cu bocete am plecat de acolo cu inima stransa gandindu-ma ca va plange pana ma voi intoarce asa cum a facut in zilele precedente.La intoarcerea mea educatoarele m-au invitat sa vad minunea:Vanessa mea statea la masa cu copiii si "facea placinte" din plastelina.Nu mi-a venit sa cred.Cica a mai plans cate putin dar a participat activ la activitati.I-au facut si poze ca sa ne convinga si abia astept sa le vad.Nu imi venea sa cred.Stiu ca e doar un mic progres dar cred ca e deja pe drumul cel bun.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky_mamica

Ellenuta felicitari pentru dintisorul Evei ...... la cat mai multi si fara dureri. Un pupic dulce de la Luca

Noi o sa ramanem chiar codasii codasilor pt ca nici macar nu se vede nimic pe acolo...........


Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Avem 6 luni si jumatate
Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008



Nici la noi nu se vede nimic si nici nu balosim.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Dana felicitari pt bataile de inimioara ale samburelului,asa cum au spus si fetele parca mai ieri le auzeam si eu pe ale Sofiucai.Felicitari si pt progresele Vanessei.

Eva felicitari pt dintisor.

Crista chiar am vrut sa te sun zilele astea dar m-am luat cu alte cele si am uitat,cred ca mititica Antonia se va obisnui curand fara tine in timpul zilei fetele.

Errena eu stiu ca se da ou de max 2ori pe sapt in prima sapt cate un sfert apoi urm sapt jumatate,urmatoarea trei sferturi si apoi cate unul pe sapt,nu am auzit la nimeni sa dea opt zile la rand ou.

O intrebare: le-au aparut bebeilor vostri floricica pe mana de la vaccinul de TBC facut in maternitate?Sofiucai nu i-a aparut si vom merge sapt viit la o testare la spitalul de TBC,si daca se va inrosi au ei o dimensiune il va reface daca nu va depasi aceea dimensiune nu il va face.(sper ca ati inteles ce am vrut sa spun)


Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dana hai ca sunteti pe drumul cel bun. ai vazut!! ce bine ca incepe sa-i placa piticei!!

mada da, la noi a facut puroi pe la vreo 2 luni .. i-a ramasa gaura acolo si acum s-a facut floricia si e rosie.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Salutare, zuzici
Comoara mea, Thea Patti Stefan Bianca Sa cresteti mari si sa fiti mereu sanatosi si fericiti!
Multumim mult, mult pt felicitari! Theuta mea are 8 luni Mey, fetelor, ce trece timpul asta si cate invata cei mici...stau si ma minunez in fiecare zi, parca vad lumea prin ochii ei, redescopar fiecare lucru ca pe ceva nou....nu speram si nu stiam ca poate fi chiar asa de frumos sa ai un copilas langa tine
Ieri i-am facut vaccinul Prevenar cu 3 mil (mi-a zis ca, deocamdata, doar 2 doze, adica inca una peste 1,5-2 luni, a 3-a doza urmand sa fie facuta la 2 ani), a plans si a facut 37,7, dar i-am dat nurofen de doua ori ieri si de doua ori azi si vad ca-i bine. Dr nu mi-a masurat-o, ci doar a cantarit-o: 8,5 kg, dar o sa verific si pe cantarul meu. Voi cum faceti sa-i masurati?
Elenuta felicitari pt dintisor La cat mai multi si cu cat mai putina durere si plangaceala!
Dana`felicitari, mamico, pt cea de-a treia inimioara Sarcina usoara, usoara si fara neplaceri! SI felicitari si micul progres al Vanessei
Madalina nici Theei parca nu-i vad floricica la brat si mereu uit sa o intreb pe dr depsre treaba asta Tre' sa-mi notez si sa vad ce-mi va spune la ctrl de la 9 luni.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Neata!!!!
??!!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Buna dimineata (inca motzai adica).Madalina, ai observat sa-i fi facut puroi vaccinul la vreo luna-2? N-are semn deloc? Daca nu, ii vor face o injectie micuta in mana ca sa testeze daca are anticorpi, daca nu ii repeta vaccinul. Nu e ceva grav, fetita nasilor nostri l-a refacut zilele astea din aceeasi cauza.Shose deci inseamna ca nu toate carnetele de vaccinuri arata la fel(ca eu nu l-am vazut decat pe al nostru). Ma gandesc ca daca avea pagina separata pentru fiecare tip de vaccinare era greu sa treaca in forma in care ai zis tu. Ai dreptate, cel mai bine intrebi. La maternitate nu i-au facut hepatita B , doar cel anti-tbc?Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

LauraIoana, ar fi bine sa ajute cineva cand masori ca presupun ca o sa vrea sa se miste. O asezi frumos pe spate, pui un semn cu pixul unde e varful capului si unul la talpite dupa ce ai intins piciorusele. Si masori intre semne. Asa o masoara dr. cand mergem. Si noi cand avem chef.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

De cateva zile ma chinui sa va prind din urma cu cititul ca sa fiu la zi…dar nu reusesc ca sunteti foarte vrednice...

Lala- La multi ani sa fii iubita si fericta alaturi de familia ta !

Ellenuta- la mai multi dintisori pentru frumoasa Eva !
Dana- felicitari pentru inimioara si pentru progresele Vanessei, va fi bine, vei vedea. Gata greul a trecut!

si acum cateva cuvinte despre noi: gata suntem crestini si ne cheama Matei-Andrei.
Piticul nostru si-a ales singur cel de-al doilea nume, in sensul ca nu ne hotaram, asa ca sambata cu cateva ore inainte de botez, i-am pus pe biletele 4 nume (Andrei (eu), Ionut (nasa), Gabriel (Laura) si George (nasu)) si a tras din caciula.
A fost superb, am trait 3 zile de vis impreuna cu toata familia, iar Matei a fost un scump si un cuminte. A fost un rasfatat...va dati seama ca atunci cand era treaz era batalie cine il tine in brate si cine se joaca cu el.
o singura exceptie a fost...ca eu in toata nebunia, sa iau tot ce trebuie de acasa, am uitat exact esentialul certificatul de nastere , cel care tata popa a zis neaparat sa il am!
Nu era nimeni in Bucuresti cu cheie de acasa sa il ia (ca eram toti la munte)..., inainte ca Bogdan (sotu) sa plece la Bucuresti sa il ia mi-am incercat norocul cu DPC-ul, asa ca am apelat la AS si la psiholoaga care au fost niste dragute si mi-au trimis copie pe fax!

iata ci cateva pozici: http://community.webshots.com/album/566322163JsSRLT

eu am inceput si munca, dar asa usurel, cate va ore pe zi. In principiu ma duc dupa masa de 10.00 si ma intorc inainte de masa de 17.00.

Pupici si o zi excelenta!



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna fetelor,

la multi ani Lala20,la multe lunite si la multi ani clopoteilor sarbatoriti zilele acestea!

merci frumos fetelor care mi-au raspuns in leg cu bavetica.

Miha am savurat pozele voastre de la botez, ce baiat mare si frumos s-a facut Matei! Abia asteptam sa mai citesc despre voi, ca nu ai mai intrat de mult pe aici!

Felicitari pentru botez si lui Benji, ale carui poze de la ceremonie le-am admirat de asemeni!

Si noi vom posta in curand poze atat de la botez, cat si in vacanta, mai am un pic de aranjat la albume, ca mi-am facut cont pe webshots.




Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput