Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

Ramonab, lala 20, ginette, grati.ela – multumim de aprecieri. A fost fain, ca a fost si o mini vacanta cu familionul largit ! am creat ceva dezamagiri intre prieteni care vroiau sa vina, dar am zis ca fiind un copil special, ii facem un botez special doar in familie.
Grati.ela, lala 20, emabucuresti- multumesc pentru incurajari. Noi facem si kinetoterapie de la 5 luni, si acolo practica de zor intoarcerile, si mersul de-a buselea si ma joc si eu cu el acasa…dar nu vrea cu nici un chip. Cred ca e si un pic lenes. Oricum sunt fericita ca stam in fundulet, si parca din ce in ce mai bine. Aseara a stat vreo 20 de minute fara sa cada si s-a jucat cu jucarioarele din jurul lui.

Ramonab
- 400 ml de lapte bea si matei, 200 dimineata si 200 seara, si nu primeste nimic dupa mesele cu "solide". Pediatra mi-a spus ca este OK.

miri
- hai ca nu vor fi probleme la capitalisti...banuiesc ca ai facut plata prin banca, asa ca o dovada ai! probabil ca totul este electronic, si voi nu faceti decat sa spuneti numele. Unde mergeti?...ca am scapat amanuntul asta.

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)




Chestia care ma enerveaza e ca bea foarte greu aia 400 de ml, si 400 sunt in zilele cela mai fericite.Tot timpul trebuie sa ii fac ceva, sa ii atrag atentia, sa ii pun tv sa vada reclame, si demulte ori nici asa nu merge.Pur si simplu se pune pe plans si nu mai vrea.In plus daca vreau sa totalizez 400 de ml, trebuie sa ii dau 3 mese pe zi de lapte.Dar ar trebui sa aiba deja masa de la 6 diversificata, nu?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Dana eu tot vroiam sa vad,bibi are prima poza la 5s+ de cand era la mine in burtica,iti dai seama ca nu se vede decat sacul ovular.

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Dana, mai bine ne pui poza de la 12 sapt; dar dak nu vrei sa ne pui, e-n regula !
Si, sper sa-i treaca repede mucii Vanesei; printzesa!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

RAMONA am fotografiat prima poza a lui bebe cu aparatul si acum il astept pe tati sa vina acasa sa imi spuna unde e cablul ca nu il gasesc si nu pot descarca poza.Multumesc pt idee.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Nu, scumpa, la 7-8 bea laptele(250 ml), la 12 legumele cu carne (cam 300 grame), la 16-17 fructe sau iaurt iar la 20-21 lapte (cu mare greu -250 ml). si mai roade, eventual un biscuite sau niste pufuleti, intre mese

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

ancab puiul tau si-a mai bagat masa de la 10(masa de fructe)?Bibi papa la 7.20 (fix) lapte si pana la 1.30-2 nu vrea nimic,dar rafe 350-400 grame legume.nu e cam mult?
Danonique nu ai poza de la ecograf?!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Dana, mai bine ne pui poza de la 12 sapt; dar dak nu vrei sa ne pui, e-n regula !
Si, sper sa-i treaca repede mucii Vanesei; printzesa!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza
Voi incerca sa pun poza mai spre seara ca nu gasesc cablul.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Anca, Stefan are doar 4 nese? Buburuza mea are 5; e drept, ca mananca max 200gr mancare solida.
Nu-i e foame, chiar si cu "rontzaielile" aferente?

Dana, cand poti si ai timp.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Lala, si am uitat sa spun ca nici eu nu-i dau cit cere, ci cit cred eu de cuviinta. el ar mai minca...totusi cred ca la virsta asta nu prea au ei senzatia de satul...

Roxana, varza la cluj am facut...tocmai am papat...a fost yammmmy!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Roxana, refuza categoric sa mai manince ceva dupa laptele de dimineata pina la legume...stringe guritza si intoarce capul....asta e...si cu toate ca are doar 4 mese, cu laptele de seara ma chinui si eu destul de rau...foarte greu il bea...ma gindeam chiar sa-i pun cereale in el si sa i-l dau cu linguritza, poate asa il va minca mai bine...


Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Anca, Stefan are doar 4 nese? Buburuza mea are 5; e drept, ca mananca max 200gr mancare solida.
Nu-i e foame, chiar si cu "rontzaielile" aferente?

Dana, cand poti si ai timp.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Si Albert se incadreaza in categoria mofturosilor la mancare.De cateva zile mananca doar cateva lingurite la pranz iar la masa de fructe rareori termina borcanelul.In schimb lapte bea destul de mult si se mai si trezeste de doua ori pe noapte pt biberon.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput