Nou stil de viata (224)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor!
Vik stii tu cantecul ala: Te-am vazut, mi-ai placut , ce ramane de facut... Esti o frumoasa, si-o slaba si te invidiez ca ai nite "craci" de ma bagi in boale... Eu nu ma mai joc. Ce sa fac eu sa am picioarele subtiri ca voi mai fetelor???? Ale mele picioare sunt niste butuci numai buni de pus pe foc cand pleci in camping.
In orice caz Vik arati superb si-mi place si parul si... ce sa mai zic esti o tipa faina, rau.

MamicaDulce pe unde esti? La munci? Hai nu vii la concurs??? Ce face Marc? A inceput scoala?

Caro la cat mai multi ani fericiti impreuna. Ce faci acum? O iei de la capat cu regimul?

Anky ma bucur ca te-ai distrat la concert. Sunt convinsa ca Madonna arata mai bien la 50 decat arata la 20. Oare cum e posibil asta?

Laura bravos. Ai slabit ceva. Un kg tre sa fie floare la ureche acum, nu-i asa?

Adi ce fel de piticei ai avut? Sper ca n-au inceput frustrarile, nu? Si pe unde ai timis piticeii? La Alba ca zapada? hai sa te vad activa si cu meniul postat zilnic, da?

Mephala o ? Cred ca ti-ar prinde tare bine. Teo deja cere la olita noaptea? Felicitarile mele.

Tzuni multumesc pentru ganduriel buna si sa stii c-am s ama gandesc la voi la noapte. Sper cand ma trezesc sa-mmi dai vesta cea mare.

Marilena da' chiar asa te-ai suparat pe noi?

Ruxandra sper sa se rezolve si sa se remedieze situatia. Mi-ar pare rau ca stresul sau altceva sa ruineze dragostea voastra. Poate ca n-ar strica sa mergeti impeuna undeva departe de "lume" .

CarmenE bafta mulat la reevaluare. Sa se lase cu vesti bune, aprecieri pe masura si bani mai multi.

Doamne cat am mai scris. Revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Crys, astept confirmare de la celelalte coechipiere si apoi va trec pe toate 3 intr-o echipa. Tu cum o mai duci cu sportul?

Vik, felicitari pentru sport!
Habar n-aveam ca ii zice spinning , uite asa mai afla omu' lucruri noi. Mie mi se par putin 30 minute dar ce sa fac, trebuie sa ma multumesc si cu atita. Nu stiu cite calorii consum ca bicicletele astea n-au "contoar" dar oricum, si 300 calorii/30 minute si tot e bine - 500 calorii e ciar super; pe o bicicleta clasica stationara nu reusesc performanta asta. La sprinturi din picioare n-am ajuns, nu de alta dar mi-e fundul greu si nu pot insa in rest eu zic ca m-am descurcat bine.
Pe mine muzica ma motiveaza foarte mult, daca e ceva ritmat si dat tare, sa ma vezi ce spor am , daca in schimb e muzica lesinata imi vine sa ma intind pe jos si sa dorm. Noroc ca antrenorul a fost foarte dragut azi si desi eram singura straina intre thai, a pus muzica in engleza.
La masuratoarea in cm nu ma bag, in schimb propun sa ne vopsim echipa verde si sa-i adaugam emoticonul asta . Astept sugestiile tale.

In dupa-amiaza asta am mai facut 30 minute de si 30 minute abdomene&exercitii la saltea.

Acum ma uit pe niste site-uri cu frizuri, vreau sa ma tund si caut ceva sexy.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vik, nu, eu nu sunt cea de la Disney.

Si nu te supara pe mine, insa eu nu pun poze cu mine si/sau copiii mei pe net din motive de protectie a intimitatii, sa-i spunem. Si sunt doar cativa membri DC cu care m-am intalnit personal: Gabi, Tzuni, Buggy, Roandre si cam atat, cred. Dar tot te asteptam la o cafea si la o barfa la birou, sa stii. Fara eugenii, daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Delia ieri si azi nu am mai facut deloc sport Nu m-am simtit bine si am preferat sa fac pauza 2 zile. Dar imi lipseste, de maine ma apuc iar. Daca fetele nu vor, nici o problema...poti sa ma lasi si singura, sa vezi ce "figura" frumoasa fac
Vik ce te invidiez ca poti merge pe tocuri...eu de cand am fost gravida nu mai pot purta si mor de ciuda



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISCOSTY


Delia pai daca s-a format o schipa de 3, eu zic ca facem asa. Deci, votez ptr. 3. Si daca tot facem echipa de 3...Zuzi, Rolo ma primiti cu voi in echipa? ma gandeam sa facem o echipa cu "greutate"...ce ziceti?

Crys si Dany



D-acord ma cherie. Deci Rolo, Crys si Zuzy formeaza echia rosie din acest concurs. e bine asa?

Sanatate multa Crys

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salve!
Sunt prin zona, recuperez ...sunt la cap.223

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Ok! Acum ca m-am pus la punct cu ce-ati mai scris vin sa ma spovedesc ca o oaie neagra ce sunt.

Anda am pacatuit. Am ajuns aseara acasa cu ceva pizza ramasa de la pranz si n-am mai putut spune pass cum am facut la pranz. Drept urmare am luat o felie si-am papat cu salata verde. Am zis c-am sa merg la plimbare pe jos pana la banca si-napoi (cam o ora de sprint). Dar m-a apucat o lene de la pizza aia ca efectiv am cazut ca bolovanul in fata tv-ului si nici ca m-am mai ridicat. Mi-a fost asa de ciuda pe mine. Clar Pizza are ceva in ea care te molesesete si te face sa devi lenes si mai da si dependenta pe deasupra.

Meniul de azi:
MD- cafea cu lapte 2% + o cana de ceai + 3 nectarine
G - 1/2 Pahar de cereale cu lapte.
P - se pare ca avem mancare chinezeasca
Sa vad ce pot alege de-acolo. Daca nu-i nimic cat de cat dietetic am sa mancan macar mai putin cantitativ.
Diseara sigura ajung pe jos la banca si am sa servesc salata verde si pepene rosu.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Zuzilici,cu ce a fost pizza,era si brinza pe ea ??
Daca are brinza pe ea,te umfla,daca tot iti place pizza,incearca sa maninci fara brinza.
Ei,Madonna arata de vis,cum..?.Pai,hai sa vedem,alimentatia macrobiotica,yoga,chirurgie plastica,personal trainer,bucatar personal...etc,nu le mai enumar .Anyway,arata mult mai bine ca multe alte vedete de virsta ei,sau chiar mai tinere.
Gabrielama, ai putea sa o vezi live pe Madonna la Viena pe 23 septembrie,ca tot iti place tie orasul asta.
Bafta pentru fetele care vor sa dea jos 30-40 de kilograme .Inarmati-va cu muuuulta rabdare.
Ptiu...imi place ca v-ati luat asa un elan toate..
Delia,am ramas atit de fascinata de Madonna,incit azi toata ziua am vorbit de ea cu toata lumea care mi-a iesit in cale.
Merg sa fac o mincarica de pui cu legume iar pentru mine fac orez integral cu legume.
O seara cit mai faina sa aveti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Wooow ce dornice de concurs sunteti

Delia eu am crezut ca spinning-ul e plictisitor.... Cel putin asa arata "din afara"
Si eu sunt la fel cu muzica.. Influenteaza f mult dispozitia. Picioarele mele o iau la fuga numai cand pun muzica la urechi
Ti-ai gasit o frizura care-ti place?

Zuzi "cica" daca o mananci cu salata nu-i raul asa mare Zic unii. Pizza nu e ok dar salata ar neutraliza efectele pizzei
Dar daca esti asa pofticioasa poate ar fi mai bine sa eviti sa ai in casa alimente de genu pizza si dulciuri. Si sa ai tot timpul ceva mai light pt dieta.
Eu una n-am mai nimic dulce in casa, ca si eu is ca Daniela la cura anti-dulciuri De fapt nu cumpar mai nimic nesanatos :)

Anda cum iti merge cu lucrarile la stoma? Ma ai mult?
Tu alea 23 de kg le luasei in sarcina? Fusesei slabuta si inainte?
Ce de intrebari

Daniela uitasem sa te intreb daca ai simtit vre-o schimbare de cand ai inceput sa bei oolong.. Eu mai beau din cand in cand da nu pot sa zic ca mi-a dat o tona de energie, dar poate ar trebui sa beau zilnic..

Anky ce fain c-ati fost la concert cu Madonna A fost si la noi anu trecut parca da biletele s-au vandut prea repede.
Arata tare fain tipa la varsta ei da la banii ei isi permite

la restul fetelor

Eu am fost la aerobic si m-am "aruncat" acum in sofa la tv cu un iaurt

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Lou: la mine povestea e mai lunga. Eu am facut gimnastica de performanta 9 ani si am intrerupt brusc la ordinul alor mei care nici nu au avut grija apoi sa ma puna sa mai fac mancare si intr-o vara am ajuns de la 48 de kg la 63. M-am stabilizat apoi in jur de 67 cu cat am si ramas insarcinata. La 6 luni dupa sarcina aveam deja 67 de kg si asa a fost pana m-am intors la serviciu cand dupa aproape 1 an aveam 75.
Legat de stoma, mai am mult. Estimarea initiala era de 1 an pana e gata totul.
Va pup,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput