Nou stil de viata (224)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Zuzi...piticeii au plecat singurei....m am odihnit cateva nopti si sunt ca noua.
De cand culc cupilul la 9-9.30 (nu la doiispe noaptea cum faceam noi) ma odihnesc atat de bine si ...am alt tonus.
plus ca ma bucura ca Ada e fericita la scoala.Mi s a luat titamai cataroiu de pe inima...

Deci eu m am hotarat sa tin dieta (de maine voi atat de corecta ca va va lua ameteala).
-dim cafea fara zahar+50 g mozzarella+50 g sunca+1 felie paine+1 rosie;
-ora 11-1 mar sau o piersica
-pranz -pui+salata
-ora 16 - 1 mar/piersica
-seara (pana la ora 7 pm) -peste+salata

Voi continua sa fac 30 min mer jos zilnic.

Hopes tu esti tot cu mine?? Eu te vreau (ca exemplu )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamnelor!

Io is dupa o criza de bila/ficat care m-a pus la pat. La 5 a trebuit sa plec de la birou ca nu mai puteam sta, ma durea si cand respiram. Nu e de la mancare, asa isi face ficatul meu de cap periodic. Sper sa ma repar. Am dormit vreo doua ore si is mai bine.

Carmen, n-ai mai aparut. Teo e ok?

Lou, felicitari pentru proiect! Cu soldurile ai dreptate, trebuie sa ne acceptam, n-avem ce face (eu le-as face , dar n-am ce, asa ca m-am resemnat). Si keep up the good work in lupta impotriva dulciurilor . A, si cu ceaiul Oolong, eu simt ceva efecte dupa 2-3 cani. Dar il beau mai mult pentru gust, ca nu e aspru ca ceaiul verde obisnuit.

Anky, eu nu-s din Cluj, dar firma la care cu onor lucrez are sediul in Cluj si stau aici cam jumatate din timp. Restul la Bucuresti, acasa. Imi place Clujul si mi se pare mai linistit si mai curat decat Bucurestiul. Dar pentru Bucuresti atarna alte lucruri in balanta .

Donna, bine ai venit si sa ai spor la slabit langa fete. Sunt toate niste dragute!

Caro, sa iti fie de bine masa de aseara, si felicitari pentru anii impliniti in formatie de doi!

Anda, chiar ca ai o perioada incarcata! Macar la stoma sa nu te chinuie...

Delia, suna interesant spinningul. Si ca tot ai zis, nici eu nu cred in diete. Adica in dietele de genul: pentru dimineata o maslina si o felie transparenta de sunca. O astfel de dieta duce de cele mai multe ori la yo-yo, ca nu poti manca toata viata o maslina si o "adiere" de sunca de dimineata, nu?

Cris, sanatate tie si puiului! E rau cand te pune boala la pat, dar va faceti voi bine! Si ca m-ai intrebat, nu, nu vreau sa slabesc. Io-s in brigada anti-dulciuri, deocamdata fac training !

Zuzilicea, zice Lou bine, incearca sa nu iti cumperi / aduci in casa lucruri de mancare care nu-s de dieta. Si eu am momente cateodata in care parca as manca ceva, da' n-am la indemana. Dar in scurt timp ma lasa cheful. Si nu-i de lene, dar am timp sa realizez mai bine daca chiar imi trebuie chestia respectiva.

Vik, astept si eu cu interes reteta de paella!

Va pup, ca iar am scris un roman intreg.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Imi place avantul pe care vi-l luati inaintea inceperii unui concurs, . E asa o forfota pe subiect, .
Bafta tuturor fetelor!

Donna, bine-ai venit alaturi de noi si rezultate cat mai bune in primul tau concurs.

Daniela, cum te simti acum? Mai bine? De ce te necajeste ficatul?
...
Teo e binisor, a avut cam multe scaune azi, sper ca maine lucrurile sa reintre in normal.

Anda, am primit mail-ul si am inteles ce am de facut. Cred c-o sa fac tortul zebra, .
Carina ce face, e bine?

Larissa, bine-ai revenit, m-am uitat peste poze, arati ft. bine! Si ai o fetita tare frumusica, cu ochisori superbi!

Tzuni, iti tin pumnii maine, bafta!

aviz amatoarelor: a inceput seria a patra din Prison Break, s-au turnat 2 episoade.
Ma duc sa le vad si apoi la nani, mor de somn!
Noapte buna!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me1 si me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Zuzi, ok atunci...echipa rosie iese la atac. Vezi ca pun batul pe tine daca mai mananci pizza. Hai mobilizarea, se poate. Ai vazut ce bine te simti cand mananci echilibrat.
Daniela, merci..am inteles, fara dulciuri. Bafta atunci! Sanatate multa, sper sa te simti mai bine.
CarmenE, te bagi la un concurs? Ai recuperat din urma?

Cred ca ma bag in pat...inca nu ma simt bine.





Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara fetelor!

Mama ce activitate pe subiect. Se vede ca a trecut vara.
Sa vedem cine a ramas fara coechipiera, ca ma ofer eu: Tzuni, Carolinah, Yubi, care dintre voi ma vreti?

Donna bine ai venit printre noi si succes la slabit.
Larissa bine ai revenit din vacanta. Am vazut pozele, sunt superbe, iar cea mica este o dulceata.
Carolinah mersi pentru sustinere. Ca profesie sunt Biolog, dar fara experienta, pentru ca de 11 ani lucrez contabilitate: sunt asistent manager (adica le fac pe toate intr-un cuvant). Zilele trecute m-am hotarat si m-am inscris la master (Managementul operational al resurselor umane), asta ca sa mai am o patalama la purtator. Cine stie, poate imi va folosi vreodata.

Azi am mancat:
- fructe (prune, o para si un ciorchine de struguri albi)
- un castron cu supa de rosii
- o punga de grisine (100 grame)

Acum va las si va doresc o noapte linistita si o zi usoara maine.
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Carmen si Cris, multam de intrebare, sunt mai bine acum. Cu ficatul e treaba mai veche. Cand am fost mica am avut o problema cu el si se pare ca a ramas putin afectat. Cred ca de acolo mi se trage.

Noapte buna. Va pup pe toate.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Da, Criss ma bag Acu' sa vedem in ce echipa am loc.
Va multumesc tie si lui Zuzilici ca v-ati amintit de mine cat am lipsit si pentru urarile facute cu ocazia evaluarii.Nu mai e cazul de ingrijorare ca azi s-a semnat definitiv contractul; maio ramane sa ne intalnim pentru discutii financiare
Azi m-am cam porcit c-a avut sotul pofta de fasolica cu afumatura si eu am avut pofta de icre
Nu va speriati ca nu sunt , ca tocmai mi-s cu rusii la purtator
Cami multi pupici tie si lui Costin Sa dea DD sa fiti bine pana la capat si sa ni-l prezinti cu mandrete.NU te ingrijora pentru kg; totul va fi bine.Merita cateva kg in plus pentru bucuria de a-ti strange in brate propriul pui
Tzuni diseara, in mod special spun o rugaciune pentru tine si Meri Sunt sigura ca vei veni cu vesti bune si ne dai de baut, mami de mica si cretolina.
Zuzilici curaj si don't give up!Uite, eu merg la sala regulat, mananc cat mai atent si mai putin periculos si totusi stationez de muuuult timp la 88kg, dar NU RENUNT!Ba mai mult, ma inscriu la concurs pentru ca motivatia sa fie si mai puternica.
Nu stiu maine cat timp voi avea la dispozitie ca trebuie sa ma pregatesc pentru plecarea de vineri si mai ales sa-mi storc creierii pentru o tinuta kisch ca e tema party-ului de sambata seara.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Mey, pe unde umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Carmen multam' pentru pontul cu PB 4.Acu' ma pregatesc de vizionare, chiar daca asta inseamna ca ma voi culca, din nou, la 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Helllloooo!

So, m-am urcat la volanul de TIR si iaca am ajung la Belgrade! Uf... de la Viena am zburat cu cel mai mic, mai vechi si mai murdarel avion pe care l-am vazut, dar si-a facut treaba si iaca, sunt aici! Am ajuns de vreo ora, dar intre timp am vizitat si sala de sport, unde am prestat 20 de minute de mers in pas alert, viteza undeva intre 6 - 7, plan inclinat 5. 180 de calorii in minus. 2,02 km. Dupa care m-am mutat pe bicicleta, dar nu am stat decat 10 minute, ca's puturoasa si mai am si de lucru. In total am consumat vreo 250 de calorii. Binisor...

Delia, as fi vrut eu sa scad 700 de grame de la 63,1 numai ca la greutatea aia reusisem sa ajung inainte de a pleca in concediu. Unde - in concediu - mi s-au asezat baclavalele pe fund si am revenit la 63,8, ba chiar 64 in zilele cele mai negre! Asa ca abia acum am revenit la 63,1. Asta dupa cantarul meu de acasa, ca m-am cantarit aici la hotel, la cantarul din camera (care nu este electronic) si care imi arata o prietenoasa greutate de 62 de kg. Cred ca face parte din politica hotelului - sa facem clientii fericiti! Sa comande multa mancare, sa plateasca cat mai mult...

Eftimie.C, felicitari pentru contractul de munca permanent! Bravos!

Anky, stiu ca e concert Madonna la Viena; am fost aproape-aproape sa-mi iau bilet, numai ca din pacate nu e ziua buna pentru mine; caci sunt intr-o alta calatorie...

Vik, te asteptam cu maaaaare drag la noi la "cantina"! Dar nu cu eugenii... lasa ca fac io o praji buna si dietetica pentru vizita ta!

Violeta, felicitari ca te-ai inscris la master! E mare lucru!

Daniela, sanatate! E prima data cand faci asa o criza?? Ai grija!

Donna, bine ai venit si spor la slabit! Daca iti place sa gatesti, atunci sunt sigura ca vei gasi repede o multime de retete delicioase si de dieta!

Mephala, eu n-am vazut nici un episod din Prison Break; am auzit ca vorbeste lumea despre el. E frumos?

Zuzi, cand iti este pofta de pizza, eu iti recomand pizza de casa. Iti dau eu, daca vrei, o reteta care se face super repede, stii sigur ce pui in ea, este muuult mai buna si mai slab calorica decat ce cumperi din oras. Si ti-ai facut pofta! Cat despre mancarea din casa, si eu fac cum spune Lou - nu cumpar acasa mancare care ma poate pune in dificultate. Nu am, nu mananc!

Crisscosty, nu stiu daca te-am felicitat pentru noul job. Felicitari si mult noroc. Si scuza-ma daca am fost purcel cu coada imbarligata si n-am zis nimic pana acum...

Puskin, m-ai intrebat ceva si n-am raspuns; rusine sa-mi fie! Acum sunt la Belgrade, am venit prin Viena. Ma intorc acasa vineri seara si luni vin la tine la Praga.

Anda, succes la dentist. Uf... Cat despre experienta ta cu sportul, si eu am patit la fel. Am facut inot de performanta, cu doua antrenamente pe zi si consum extraordinar. Brusc a trebuit sa fac operatie de apendicita si dupa, evident, n-am mai facut sport. M-am ingrasat ingrozitor... Si nu am slabit decat tot cu sport. Si regim, evident.

Tzuni, am niste cutii de Pringels in camera. Te astept in vizita . Ma gandesc la voi mult-mult si ma rog sa fie totul bine. Uite e 12 noaptea fix si iti trimit toata dragostea mea.










Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput