Mamici norocoase de sept -oct 2008 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Hello, fetelor!
De ieri suntem si noi acasa (la mama inca) in formatie completa. Suntem bine, sanatosi si super mancaciosi.
Am o bebelina super cuminte pana acum, nu plange decat atunci cand ii este foame si avem o foooooooame. Desi a iesit o matza cu 2,600 kg, acasa am ajuns cu aceeasi greutate, deci in 4 zile a pierdut doar 140 de g si a recuperat tot atat. In a doua seara de viata manca deja 100 de ml de lapte, de uimea asistentele.
Eu sunt bine, desi inca ma resimt un pic dupa operatie, sincer nu bag prea mult de seama. In primele 2 zile nu am avut strop de lapte, nici colostru, nimic, de incepeam sa ma deprim ca toata lumea numai asta ma intreba. Iar in a 3-a zi dimineata cand m-am trezit eram uda fleasca pe camasa. Bebelina nu suge decat cu mameloane de silicon, dar de 2 zile nu am mai pus bibe in gura, doar la san. Eu depasesc productia la hectar, au zis asistentele ca ma fac doica. In prima zi cand mi-a venit laptele si a supt bebelina nitel, am rugat asistentele sa aduca pompa ca aveam sanii ingrozitor de durerosi si am scos 200 de ml... M-am ingrozit... acu asteptam sa ne reglam una dupa alta, sper sa fie cat mai repede.
Felicitari si de la mine noilor mamici, am citit doar lista de bebelusi, n-am mai citit nimic din urma, dar pare ca totul e ok, tinem pumnii sa fie tot asa de acum inainte.

O sa incerc sa pun macar cateva poze, desi imi merge tare prost netul aici.

in grup.

_
Our future determines our past
Fasolica de S39+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

July bine-ai revenit.Se intorc mamicile acasa.!!
Ma bucur ca ai laptic si ca bb-lina e o papcioasa.Asteptam poze!!!!

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

July ce bine ca ati ajuns acasa, ma bucur ca bblina suge, va asteptam cu poze

Clau e interesant articolul

34+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

July, bine ai venit acasa! ce vesti bune ne-ai adus despre tine si Maia! ce ma bucur ca fetita e cuminte si papacioasa.

39+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

July, bine ai revenit acasa cu "mata" ta , ma bucur ca sunteti bine si ca ai asa mult lapte. Vezi ca am pus un mesaj pe pag. 2 cu conservarea laptelui, nu are rost sa-l pierzi, mai bine il pui la congelator unde din cate stiu se poate tine max. 6 luni.

Poate apelez la tine daca o sa duc lipsa de lapte (Doamne fereste sa nu am), ma primesti??

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem pe 8 septembrie cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile +/- cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

incep sa vina boboceii acasa!!!



37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

JULY, BINE AI VENIT ACASA CU MINUNEA TA MICA!


BOO, ANDY, JULY, CORRINNA, ANCA, FRESH, XOR, ALEXAM, KID, SIMODINA , ( am uitat pe cineva? )CRED CA SUNTETI CELE MAI FERICITE FEMEI DE PE PAMANT ACUM! CU PUII ACASA!

37+ LUCA

AMR 17 ZILE!!!

POZE
CAMERA LUCA
Toate lucrusoarele lui Luca
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

July, trebuie sa-ti schimbi semnatura

39+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Multumim de primire, fetelor! Sa dea Doamne-Doamne sa ajungem la final de odisee, sa numaram numai bobocei sanatosi si mancaciosi!
Poze poate maine, tati a plecat putin in oras si se pare ca a uitat aparatul in masina, deci n-am ce sa descarc.
Azi asteptam vizita unei doamne dr pediatru, sa vedem cum e, poate ne placem reciproc si facem afaceri in continuare

clau vad ca tot 2 in 1 esti, ceea ce ma bucura enorm... vezi... nu-ti mai face griji! Si normal ca te primesc, doar ne cunoastem de 9 luni, nu? :p Deocamdata nu vreau sa stochez nimic, pentru ca daca folosesc pompa exista sansa sa stimulez lactatia si nu e tocmai ce-mi trebuie acum. Am cumparat pompa, dar mai astept vreo saptamana, doua, sa incercam sa ne reglam.

piolica da, ma gandeam si eu ca trebe sa o schimb, dar momentan nu m-am hotarat daca ii spun matza, gandacel, capra sau ce alta forma de alint sa folosesc

cu toate gandurile mele bune pt voi.


_
Our future determines our past
Fasolica de S39+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Muuh, Aly_c felicitari, sa va traiasca flacaii, sa fie sanatosi, mancaciosi, iar voi sa va refaceti rapid!

andy_g bine ai venit acasa


am vb cu AlexaM si nu are net momentan sa intre la povesti, a stat ceva mai mult in spital pt ca bebe Matei a facut icter dar acum sunt bine amandoi. i-am transmis toate cele bune din partea voastra inclusiv urari de "la multi ani" pt duminica.

toate burticile

era sa uit...Alexa spune ca a avut o nastere foarte usoara, si va doreste tuturor sa aveti parte de asa ceva.

32+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput