***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (76)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Arthurana, acolo sta si nasa mea... sau in South... oricum, intr-o Carolina, pe-acolo. acu iti trimit mail

tamara, alea de vidat sunt minunate ! am restrans volumul bagajului la un sfert ! sunt tare mandra ! si nu m-am limitat la pus haine cu nemiluita, groase inclusiv o caciula si manusi ca cica is furtuni si maxime de 20 si ceva si minime de 10-15... asa ca istem pregatite pt orice vreme ! si i-am luat si sacul de dormit, ca sa nu aiba posibilitati prea marei de expansiune in pat sa vad cum s-o intelege cu el.

deci, alea de vidat, de la Carrefour, cu parca 17 lei 2 buc, eu am luat 2 cutii + pompa manuala de vidat si fac toti banii, as mai da si in plus. acum ramane de vazut daca rezista si la intors. merita sa folositi, mai ales pt bbei. eu am folosit 3, pt toate hainele Soniei si acum ma uit ca ocupa asa putin spatiu, ca parca as mai tot pune . mai ramane o punga de vidat pt hainele mele, ca nu-mi iau cine stie ce, cateva tricouri, lenjerie, 2 perechi pantaloni si incaltamintea din picioare. mi-ajung !

va si ne auzim maine de la Boston !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Oana, la ce raion erau astea de vidat?
Doxinu, si Mara e cam mofturoasa in ultima vreme, dar ii dau 3 masele dintr-o data si cred ca si niste dinti, nu mai mananca nimic ce nu e pasat fin, ceea ce ma cam oftica, incepuse si ea sa manance pasat cu furculita sau chiar bucatele mai marisoare. Aseara am vrut sa-i dau mamaliga cu branza si smantana, era destul de moale, dar nu a mancat, si tot la iaurt am ajuns. Eu m-am cam saturat de iaurt seara, ea se pare ca nu . Vroiam sa-i fac papanasi, dar am renuntat, astept sa treaca perioada asta de maraieli. Azii-am dat la pranz borcanel, ca era zi de peste si nu aveam file in casa si, orcium, am plecat pana la soacra mea la tara sa facem un gratar. Dar i-am mai pus in plus si niste broccoli fiert, ca borcanelul era de 220 si ea mananca 250. Ieri i-am dat o mancarica din conopida si broccoli si carne de vita.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Voi ce la mai dati dimineata bebeilor? In afara de lapte, adica...Eu ii dau Anei lapte la trezire, si pe la 11 o gustare. La aceasta gustare mananca in general iaurt, sau branzica cu paine, sau cereale cu lapte sau paine cu cascaval si unt. Mama mea, care e responsabila cu mancarea ziua, ma tot intreaba ce sa ii mai dea...Si eu nu mai am nici o idee...

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

AM NET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cat de nasol e cand nu iti merge netul. Nu poti cauta chiar nimic din ce te intereseaza iar despre voi nici nu mai vorbesc deja ma stresam oare ce mai fac capsuneii scumpi.
In perioada cand am lipsit nu s-au intamplat foarte multe iar cum am citit ultimele trei pagini mi-am dat seama ca avem aceleasi probleme.. Nu mai stiu nici eu ce sa-i dau sa pape dimineata si seara, unoeri chiar am impresia ca nu-mi dau interesul destul dar imi stresez mintea cu o zi inainte ce ii dau sa pape. Asa ca puneti liste poate ma mai inspirati si pe mine.
Noi papam iaurt simplu, iaurt danonino, omleta, cremwusti,paine cu Almete, cu pateu, ceva parizer mai bun......si cam atat ca la restul e cu risc. Uneori mananca si noutati dar foarte rar. Trebuie sa o conving ca e bun si dupa aia functioneaza.
In rest avem cam 8.300kg, 74 cm. Pui de om dar scumpa de imi vine sa o mananca. Incepe sa ma ajute prin casa la treaba, imi aduce farasul, duce la gunoi tot ce trebuie, intelege aproape tot, dar inevitabil au aparut si micile crize de personalitate. Uneori le face cand nu o intelegem ce vrea, alteori ca vrea un anumit lucru care nu ii e permis. Uneori ma cam sperie dar sper sa fie ceva de moment.
Hai ca m-am intins dar as povesti acum cu voi ore in sir dar sper sa nu mai cada netul si sa fiu la curent cu tot.
Va pup.

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

io ii dau LAPTE(ASA VREA DOMNUL),cereale cu fructe,cascaval cu unt la cuptor,paine cu unt la cuptor,ii mai dau o miniprajuturica(rar doar cand este foarte mofturos),cate jumatate de cremwusti,omlete facuta fara pic de ulei deci oua copate .............si le tot invart pe astea ca mai mult nu vrea

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Buna fetelor!
Cam slaba activitatea pe aici...
Despre mancare vreau sa va intreb si eu: cam cat ar trebui sa manance un bebic la masa?

Vladut in sfrasit a inceput sa manance un pic mai bine (dupa 4 luni), macar gusta si el din mancare ca pana acum nici asta nu vroia. Ciorbita nu mananca deloc, nici cereale nu mai vrea... inca nu l-am intarcat, mai astept putin.
De pe 15 mergem si noi la cresa, o sa stea 5 ore pe zi. Sper sa se acomodeze repede ca sa pot merge mai departe la cursul de germana.


Didi sau Irinusha vroiam sa va intreb daca puii vostri primeau si micul-dejun la cresa? al nostru nu primeste, trebuie sa-i aducem noi de acasa. Gasisem o alta care dadea si mic-dejun dar mi s-a parut cam murdara. Oricum si suma pe care o platim e mica, doar 43 de euro pe luna si inca vreo 5 pentru pampers.

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

De regula fructe cu branzica sau biscuiti, omleta fara ulei(dar cu cas dulce si putin marar), cas dulce cu rosie, eventual pasat daca nu vrea bucatele, ou fiert cu rosie(astea zdrobite), paine cu unt, uneori branza Fagaras amestecata cu putin marar si intinsa pe paine si cu rosie maruntita pe deasupra(ca fara nu mananca)….si cam atat.Aaaa…sau orez cu lapte, gris cu lapte(desi astea de regula I le dau dupa amiaza cand nu pot sa ii dau ou)

Eu nu ii dau nici un fel de mezeluri si nici nu o sa ii dau…sunt asa cum sunt, nesanatoase, nu mananc nici eu, cu atat mai mult nu i-as da lui…Ma gandeam sa ii mai fac un fel de pateu de intins pe paine, cu ficatel fiert ametecat cu putin unt…o sa caut o reteta de pateu facut in casa…Si i-am dat si salata de vinete(bine, nu in cantitate mare, o felie de paine unsa cu un strat subtire).Nu a avut nici o reactie negative, s-a lins pe botic…


Lavinia, 16+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Lavini, eu am incercat pateu facut de mine din ficatel, unt si branza topita, a iesit super bun dar pe Eliza nu a incantat-o deloc. Am observat ca nu prea ii plac cremele, eventual cu cate ceva pe langa, sa poata mesteca. E atat de mandra cand mesteca la maselute....
Poate ai mai mult noroc si o sa pape.

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna, noi suntem la Amsterdam, in juma de ora incepe bording-ul pt Boston. Am venit sa va pup. eu nu mai pot de somn, S a tras 3 pana acum, iar eu nici macar unul amarat. n-am dormit deloc azinoapte, da deloc. deci n-am mai dormit de 24+7 h. adica de 31 ore. si nu e deloc simplu. S tipa cat o tin plamanii, in joaca, da oamenii din lounge nu parprea fericiti. asa ca am inventat un joculet, se joaca si anume : eu pun degetul aratator la gura si zic Shhhhh. si ea la fel. si asa se face liniste in creierii oamenilor de aici. doar ca daca am apostrofat-o ca a arucat cu o bucata de mar intr-un om nevinovat, mi-a pus ea degetul la guraita, ca sa tac... deci nici asa nu-i bine. auziti voi, ma reduce fi-mea la tacere...


hai ca fug la stiti voi unde ca sa ma duc sa ma caute la imbarcare pana si in pantofi. va zic cu au decurs ostilitatile dupa intrarea la amerucani.



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Kay, drum bun si asteptam vesti! Bag-o pe Sonia la somn si du-te si tu langa ea...pana la Boston e drum lung...

Lavinia, 16+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput