Mamici de septembrie octombrie 2008 (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

merci Andy,sa vad cum o sa ma incumet sa-l beau ca eu nu suport gustul de chimen...

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 10 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andy sa inteleg ca vrei sa nastem amandoua odata? eu zic ca tu esti un pic mai avansata decat mine ca si sapt. de sarcina , chiar daca bubulina e mai micuta. Eu zic ca e ok daca nasti acum fiindca greutatea si-o regleaza ea dupa ce te va cunoaste si tin pumnii sa iti fie bine saptamana asta si sa nasti usor si fara probleme.

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andy daca nu e urat mirositoare este foarte posibil sa fie scurgerea care apare frecvent in timpul/si mai ales la sfarsitul sarcinii. Oricum , mai ai foarte putin pana nasti asa ca nu cred ca se mai pune problema de analize si un eventual tratament, ca nu mai ai timp sa le faci. Eu am facut analize la secretie cand am recoltat streptococul si nu aveam nimik, dar dupa tratamentul cu ampicilina pentru balaur mi-a aparut ceva si mi-a dat dr. Canesten. Dar la tine nu mai e cazul...

Maryb eu am contractii din luna a 5a.Si totusi am ajuns in luna a 8 a !!! Cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu serviciul....Stai cumintica acasa si cat mai putin efort. Pana la urma e mai important bebe.

Valentina 35 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Ange nu vreau sa o opresc d-ne fereste,inca ma bucur ,chiar vreau sa o vad ca e bine si sanatoasa la cat m-a tampit dr la fiecare eco.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am facut lista..vad ca mai e si AnaLuciaazi...ii urez La multi ani, bebe sanatos si sa mai treaca pe la noi...
Sper sa nu fi sarit pe nimeni din lista


Andy.p, deci trisezi..pai zi si tu la semnatura dupa UM ca noi toate , nu dupa dimensiunile lui bebe...ca sa nu ma intreb dupa aia de ce a venit bebelina ne-intoarsa pe nepregatite...deci semnatura ta dupa ce e?



35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Azi trebuie sa vina comanda de la chicc bb, abia astept

Tati a capitulat in fata noastra, saptamana asta va merge cu noi in Ikea sa luam patut si saltea...pe urma ma ocup nitel de mine restul bblina...greu mai trece timpul

34+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Musette, referitor la ceaiul pentru stimularea lactatiei eu am vazut o combinatie de chimion, fenicul, anason si alte plante. Este produs de Fares si se numeste chiar Stimularea lactatiei. Voua medicii v-au recomandat sa beti inca de pe acum un astfel ce ceai? Mie nu mi-a mentionat nimic, insa si eu am uitat sa intreb.

Andreea
35+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Tzitzi semnatura mea e dupa eco,si n-am mai schimbat DPN ca mi se tot modifica de la eco la alta.De fapt nici nu stiu care e.
Dupa UM cred ca sunt depasita deja
babytza sa vedem saptamana asta ca avem si control pe masaDar chiar nu cred ca mai e cazul.
Clau asa am zis eu ca voi naste in jurul datei de 8,dar nu stiu sa vedem.Tu sigur nasti pe8?Daca ajungi.
cate sarbatorite avem luna asta!

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

andreutacnu se bea ceaiul in timpul sarcinii numai dupa,ptr stimularea lactatiei.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Andyp, multumesc, banuiam eu
Mary_b, bine ai revenit! Eu am experimentat niste contractii usor dureroase la inceputul saptamanii 32, vreo 2 zile. Au cedat insa la no spa, iar la eco de 33 saptamani colul a masurat 3,5 cm, chiar ceva mai bine decat la alte masuratori anterioare.

Andreea
35+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput