Mamici de septembrie octombrie 2008 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Multumim de capitol

Asa este Laura, ieri am facut putina curatenie, nu-am spetit, a facut mai mult sotzu (dar probail m-am tot aplecat/ridicat si tot asa), apoi m-am gandit sa facem o plimbare prin parc sa ne relaxam si cred ca a fost prea mult pentru o singura zi. Am luat no spa aseara, am baut lichide si am stat intinsa pe stanga (cum stiam de la voi) si a trecut, dar ma cam speriasem, parca vroia sa iasa bebe, dar nu pe jos, ci asa prin burta, s-a speriat si sotzu, aveam 2 guguloaie mari pe burta, in dreapta si stanga, burta era ca un alien cu 2 capete

36s Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/


hai ca esti tare CD

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Andy si eu am intepaturi uneori mai puternice impreuna cu o scurgere albicioasa ceva mai abundenta...din ce am inteles corpul nostru se pregateste de sosirea lui bb

34+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

AndyP...in leatura cu scurgerile cam grosutze....poate fi o mica ciupercutza...sa intrebi doctorul ce este de facut...si eu trec prin asa ceva si de abia am facut recoltare din col si sa vedem ce-mi da..pt ca o secretie alba alba am si eu...Este ceva normal se pare in ultima perioada a sarcinii.E mai nasol s afie o secreteie incolora..caci atunci se poate vorbi de scurgeri de lichid.
PUPU

Karina Alessia am 34 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Angelinna merci mult de urari!!!!!!!!

Andy asa e normal pe ultima suta de metri ca secretia sa creasca in intensitate,atata vreme cat nu miroase urat nu ai nici o infectie!

Nerantula bafta la dr.!!!!!!!!

Am si eu o intrebare:ce fel de ceai trebuie sa bem de chimion sau de chimen?eu am intrebat la plafar si mi s-a zis ca nu e unul si acelasi si mi-a recomandat de chimion dar pe unele le-am auzit si cu chimen deci sunt in ceata?????????????

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 10 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Pe mine ma cam inteapa de ieri in zona salelor,si am si o scurgere destul de groasa,dar alba.Oare ce o fi?Voi ati patit?

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


Mai, Laura, tu ai DPN pe 4 septembrie , am vazut in listuta. Pai ce sa insemne, tie nu ar trebui sa iti vina vremea sa nasti? De ce ai la semnatura 37+?

37+ LUCA

AMR 18 ZILE!!!

POZE
CAMERA LUCA
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Evastii ca bb-lina mea iese tot micutza la eco ,asa ca dr a hotarat sa mai asteptam ,sa vedem ca tre sa ma intalnesc cu ea saptamana asta..sunt curioasa daca mai ajung la intalnire sau direct la cezariana ca nu prea simt bine .
musette nu e urat mirositoare doar alba si groasa.Eu stiam ca e acelasi lucru,ma interesez sa vad,legat de ceai.
nikolici,ange


37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

andychiar daca e mai micuta bebelina daca ea e pregatita sa iasa acumm numai e nici un pericol,vezi ce zice dr,oricum mai ai putin pana pe 8

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 10 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna dimineata !

ce fac fetele ? o sa revin printre voi acum ca tot am terminat cu serviciul si o sa fiu mai libera. sper sa ma reprimiti

ma bucur ca sunteti bine si sper sa fie asa pana la terminarea acestei odisei.

am o intrebare pentru cele care isi mai aduc aminte. Voi ati avut dureri de burta pe la 31 de saptamani ? eu am avut saptamana trecuta cam in fiecare zi, luam no-spa si trecea, dar de multe ori revenea durerea si trebuia sa iau inca un no-spa. Joi am fost la control si dr mi-a zis sa mai stau acasa sa ma odihnesc ca i se pare ca am colul cam scurt si sa apuc si eu 36 de saptamani macar. Acum imi este frica de o nastere prematura , dar cel mai sigur voi afla vineri cand merg la eco de trim 3 cat masoara colul si cum este.

azi trebuie sa ajung sa-mi iau si medicalul de dr de fam si sa-l duc la servici si asa nu am chef sa ies din casa, imi este frica sa mai fac ceva macar pana vineri cand o sa stiu sigur care e treaba. o sa vad eu cum fac.

va doresc o zi minunata tuturor.

maryb 31+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe




AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Musette asa zic si eu ca acuma si daca se hotareste sa iasa e k.Mai oare ne lasa bb-eii sa nastem pe 8?Sau dr?
Tot legat de ceai mi-am amintit ca mie imi prepara mama de chimen.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Musette

Andy.p daca bblina vrea sa isi cunoasca familia mai repede nu stiu cum poti sa o opresti

34+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mergi la inceput