Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA

Neata fetelor!
Noi azi sarbatorim.Am intrat in sapt.18+ si azi implinim 1 an de la casatorie.
O sa sarbatorim cu Shaorma, facuta in casa si putzin

Flowerbee, am facut si eu vineri shaorma si a iesit super, asa ca azi repetam figura sa ne cinstim musafiri.

Iris, chiar ca ati avut un wnd super! Vroiam sa te intreb ceva, daca pe acolo nu se prea vrea sa se stie sexul bebe-ului, ce culori se cumpara, la lucrusoare, carutz...etc????

Alina, felicitari pentru luna a-6-a si te mai asteptam cu povestiri.

Porumbita, mi-e dr, mi-a zis sa beau cel putin 3 litri de apa pe zi. Nu reusesc eu chiar atat, dar ma straduiesc.Poate ar fi bine sa maresti si tu doza.

Mie imi place toamna f.f.f mult.Abia o asteptam.Ca atare vineri plec pt 10 zile la munteca urmeaza sa sarbatorec 30 de ani

va pupicesc

18+cu CLARA


Cadia, noi am cumparat TOT pentru camera Francescai atunci cind eram insarcinata de trei luni. Deci nu stiam nici macar noi ce va fi. Cumparasem totul in portocaliu si crem, si caruciorul e portocaliu. Aceeasi camera e pentru bebe2, acum stim ce e insa hotarasem ca aceeasi camera ramane, Francesca se muta. Se cumpara mult in culori neutre, iar camere de bebe am vazut la prieteni/colegi in verde deschis, galben, lila, culori care se potrivesc si la bebe fetita si la bebe baietel. Sunt care stiu ce e dar nu spun, ca si noi, si care nu arata camera de bebe la nimeni, deci cumpara si albastru sau roz. Noi cumparasem atunci, pentru inducere in eroare a curiosilor, scaun de masina albastru. Si hainute pentru bebei cumpara la inceput oricum mai putine, se primesc multe. Chiar ziceam ca eu am pentru primele doua luni haine, indiferent ce ar fi bebe, cumparasem mult in portocaliu, galben, verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Fetelor,

Am citit acum la Aspirante si la Mamici de albinutze ca Oana e pe cale sa piarda sarcina. Sunt atat de trista pentru ea... Si-a facut atatea sperante si a trecut prin atatea...

Sa ne rugam pentru ea, poate bebe nu pleaca din burtica!

Bee18+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png


multe ganduri bune sunt indreptate acum spre oana, sunt sigura de asta
oana, iti suntem alaturi si ne rugam pt tine!


Jasmi 16+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

'Neata! Eu mi-s plina de nervi ca nu pot modifica semnatura. Imi zice sa aleg data de nastere a copilului. Am incercat. Tot nu a luat-o. Am incercat sa aleg NU la copii, tot imi da eroare.

Anyway, Roxana, maine e ziua cea mare. Dupa-amiaza. Dar cred ca va povestesc abia miercuri dimineata ca acasa calculatorul e dezafectat.
Si inca ceva, cred ca merg si eu pe ideea lui Iris. Nu de alta da' ma streseaza teribil sa ma tot intrebe lumea ce e bb. Zau de nu imi e mai bine sa zic "nu stiu". Le inchid gura.
Sunt foarte nervoasa sarcina asta, nu stiu de ce.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA
Porumbita, mi-e dr, mi-a zis sa beau cel putin 3 litri de apa pe zi. Nu reusesc eu chiar atat, dar ma straduiesc.Poate ar fi bine sa maresti si tu doza.


Porumbita subscriu! Am inteles ca apa multa mai relaxeaza uterul si rareste contractiile usoare. E indicat sa maresti doza de apa.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Am revenit si eu din concediu.

Sunt moarta de somn, aseara nu am dormit aproape de loc fiindca azi a fost prima zi de gradi a Ioanei (pana la urma ii trecuse giardia, am repetat analiza si e OK, se pare ca prima data ii luasem prea repede dupa tratament). Am avut niste emotii ... si am inca.

In rest sunt OK, ma simt de parca nici nu as fi gravida, nici nu-mi vine sa cred. Auzeam eu de femei care trec prin sarcina ca niste "floricele" fara nici o problema dar nu credeam ca e adevarat dupa ce am tras eu cu Ioana. Dar uite ca se poate si in afara de greturile de la inceput nu am nici o problema. Sper sa fie asa pana la sfarsit.

Sper ca sunteti bine toate, nu am apucat sa citesc nimic-nimic.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 20+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

'Neata! Eu mi-s plina de nervi ca nu pot modifica semnatura. Imi zice sa aleg data de nastere a copilului. Am incercat. Tot nu a luat-o. Am incercat sa aleg NU la copii, tot imi da eroare.

Anyway, Roxana, maine e ziua cea mare. Dupa-amiaza. Dar cred ca va povestesc abia miercuri dimineata ca acasa calculatorul e dezafectat.
Si inca ceva, cred ca merg si eu pe ideea lui Iris. Nu de alta da' ma streseaza teribil sa ma tot intrebe lumea ce e bb. Zau de nu imi e mai bine sa zic "nu stiu". Le inchid gura.
Sunt foarte nervoasa sarcina asta, nu stiu de ce.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani




Si tu vrei sa ne tii in suspans?Eh,important e sa fie sanatos.Dar macar ne dai si noua detalii despre cum decurg lucrurile,da?
Haha,eu pe 9 am morfologica,sper sa nu se schimbe putza intre timp ca face lumea infarct :)))))Plus ca acum m-am obisnuit cu ideea de baietel.Eu oricum am spus doar la rudele apropiate si prietenii apropiati..:)Daca ar fi dupa al meu cred ca si-ar face un tricou pe care sa scrie ca e tatic de baiat(asa ar fi facut si daca ar fi fost fata..)


POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Naty, bine ai revenit! Ma bucur ca Ioana e bine. Prima zi dupa concediu e grea oricum , am experimentat-o si eu saptamana trecuta. Oricum, e excelent ca te simti bine, sa dea dd sa fie tot asa pana la sfarsit! Poze?

Jasmi 16+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA
Mie imi place toamna f.f.f mult.Abia o asteptam.Ca atare vineri plec pt 10 zile la munteca urmeaza sa sarbatorec 30 de ani


LA MULTI ANI!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna dimineata!
O saptamana minunata tuturor!
In dimineata aceasta bebe a zis sa-mi faca o surpriza si sa ma trezeasca din somn...a fost asa haios lovindu-ma cu piciorusele

Naty, bine ai venit din concediu



20+BogdanDoamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Jasmi, Flowerbee, Cami, Roxana, Leditia, Andre ea,, va myltumesc mult de tot pentru urari.
Parca plutesc zilele astea

Iris, si noi am zugravit anul trecut camera lui bebe in lila pentr ca am zis ca merge si la fata si la baiat.Oricum culorile astea "neutre" sunt f.fruomase: verde, lila, portocaliu, crem.
Vreau sa zic ca eu am inceput sa urasc clasicele: rosu,roz si albastru.

Am fost la supermarket sa-mi iau feta cu parizer.Doamne ce ciudatenii mai mananc

va pup pe toate

18+cu CLARA

Mergi la inceput