Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Neata fetelor!
Noi azi sarbatorim.Am intrat in sapt.18+ si azi implinim 1 an de la casatorie.
O sa sarbatorim cu Shaorma, facuta in casa si putzin

Flowerbee, am facut si eu vineri shaorma si a iesit super, asa ca azi repetam figura sa ne cinstim musafiri.

Iris, chiar ca ati avut un wnd super! Vroiam sa te intreb ceva, daca pe acolo nu se prea vrea sa se stie sexul bebe-ului, ce culori se cumpara, la lucrusoare, carutz...etc????

Alina, felicitari pentru luna a-6-a si te mai asteptam cu povestiri.

Porumbita, mi-e dr, mi-a zis sa beau cel putin 3 litri de apa pe zi. Nu reusesc eu chiar atat, dar ma straduiesc.Poate ar fi bine sa maresti si tu doza.

Mie imi place toamna f.f.f mult.Abia o asteptam.Ca atare vineri plec pt 10 zile la munteca urmeaza sa sarbatorec 30 de ani

va pupicesc

18+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Cadia, La multi ani! Si la multi altii de acum inainte! Eu fix peste o luna fac 2

Jasmi 16+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cadia, felicitari pentru aniversarea casatoriei! Casa de piatra in continuare pana la 1000 ani si bebei sanatosi!

Eu mai am 15 zile si fac o varsta rotunda: nu zic care.

Vreau si eu la munte...sau in nordul Moldovei pe la manastriri...dar nu mai am nici o zi de concediu...

Bee18+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele....

CADIA felicitari si La multi ani!.....sa va distrati frumos....noi abia in noiembrie facem 5 ani de la casatorie....iar in octombrie....9 aani de cand ne cunoastem....suntem mai batranei....

si mie mi-e dor de munteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
nu am fost deloc vara aceasta....

ROXANAZ....dar crema cu care ma dau e pt gravide caci are pe ea desenata o graviduta....si finuta mea s-a dat toata sarcina cu ea si nu a patit nimic....de ce zici ca LINEANCE nu este buna????

16+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Camelia zau daca am vazut vreodata crema elancyl ptr gravide.... ma uitam si acum pe site si nu am vazut sa aiba o crema ptr perioada sarcinii. de unde ai gasit-o?
Ingrid imi pare bine ca ai vazut pe bb miscaret si ca totul e ok.
Cadia, aniversare fericita si la multi ani impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Cristi 2003 tu iei chiar CALCIU+ D3 sau un alt medicament care are calciu? Nu demult dr. imi spunea ca nu se da la inceput de sarcina calciu, pt ca produce calcifieri......eu nu prea mananc lactate si m-am plans ca nu prea am calciu, desi parul nu imi mai cade ......era de groaza la inceput de sarcina....parca si unghiile sunt mai sanatoase
21+ si voinicul DENIS CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor,

Am citit acum la Aspirante si la Mamici de albinutze ca Oana e pe cale sa piarda sarcina. Sunt atat de trista pentru ea... Si-a facut atatea sperante si a trecut prin atatea...

Sa ne rugam pentru ea, poate bebe nu pleaca din burtica!

Bee18+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Cristi 2003 tu iei chiar CALCIU+ D3 sau un alt medicament care are calciu? Nu demult dr. imi spunea ca nu se da la inceput de sarcina calciu, pt ca produce calcifieri......eu nu prea mananc lactate si m-am plans ca nu prea am calciu, desi parul nu imi mai cade ......era de groaza la inceput de sarcina....parca si unghiile sunt mai sanatoase
21+ si voinicul DENIS CRISTIAN


e chiar calciu + d2/d3 nu stiu exact - adica e pastila separata fata de cea de materna.

21+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor ,calciu provoaca contractii asa ca fiti atente la ce luati

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza si de la noi..
E racoare,insa e soare si placut afara..miroase a toamna si eu nu mai pot de fericire,nu de alta dar acum pot respira si eu..
In weekend am fost sa cautam si noi lucrusoare pt bb,din pacate nu am gasit nik,asa ca s-ar putea sa dam o fuga la Bucuresti.Cand e targul baby expo,stie cineva?Si oricum..fetele din buc imi puteti da clar magazine de bebei cu adrese si tot ce trebuie?Dar nu din alea super scumpe de fite..In principiu ma intereseaza un patut pliant,carurior chicco ct02(ca e 2in1) sau graco ultima TS+autobaby...si mai sunt,dar astea sunt cele mai importate..pt ca sunt si cele mai costisitoare.Pe net chicco e la 8,5 sau 8,7mil in functie de site,iar graco la 8,3mil..As vrea sa le gasesc la fel sau mai ieftin ..
Aaa si un mag de haine de graviduta..nu mothercare unde o bluza e 2mil..totusi..
Asaaa..ieri am iesit prin parc,pe malul lacului..ne-am tras doua capuccino la pachet si am luat-o la picior prin parc..superb ce sa zic,mi-era dor mai ales ca toata vara n-am iesit decat la job..S-au mai dezmortit si oasele mele ca anchilozasera de atata stat in pat :)

Iris,am inteles.

jasmi ma bucur ca nu-ti mai e greata si te simti mai bine.

just sa-ti fie de bine nasitul.

Miere m-am uitat pe fuga in weekend la ce-ai cumparat..frumos,frumos..ce sa zic..vreau si eu

Flo,s-ar putea sa fie de la intinderea ligamentelor la tine..in orice caz daca te doare si ia un no-spa si cand ajungi la medic spune-i de durerile alea.

Ingrid,ma bucur ca ti-ai vazut bebelusul si e ok.

mvb,nici eu nu ma omor cu lactatele si i-am zis dr..dar a refuzat categoric sa-mi dea Ca pt ca da contractii..Mi-a zis sa mananc iaurturi,lapte,branza ca e mai bine asa!Mi-a zis ca-mi da in sapt 34.Asa ca ma straduiesc sa mananc si eu zilnic lactate...desi iti spun sincer nu m-am omorat in viata mea cu ele si cred ca n-am mancat atatea lactate toata viata cat am mancat in sarcina asta..Lapte beau doar cu nessquik,altfel nu-mi place..si doar un fel de lapte..fite,fite..:)))

Cadia,multi ani inainte,sa fiti fericiti si sanatosi.



POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput