Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Neata burtici!

Si la noi a venit toamna! Din pacate a inceput de sambata - cand am fost la nunta (ne-am nasit!!) ceea ce a insemna pt mine sa indur o temperatura sub 20 de grade in rochie de seara, afara, ca doar ne-am pozat!! :)) Totul e bine cand se termina cu bine, insa! Asa ca, sa nu ne plamgem! Pana acu ma plangeam de caldura, acu macar pot dormi ca omu noaptea!! Bebele meu cred ca e somnoros inca (a obosit de la atata dansat, mama lui n-a dansat cine stie ce, dar el s-a dantuit toata noaptea in burtica :)) ). Astept sa se trezeasca!
oxigen - chiar ca ai baiat mare! Clasa a V-a... Ce mult mai e pana acolo!!
Alina - "La multi ain!!" (luni!). Ce frumos suna - luna a 6-a!!
Just - dupa cum spuneam - si noi ne-am nasit, din pacate am apucat sa dorm abia la 8 dimineata!!! Noroc ca nunta in sine a fost una linistita, nu m-a luat nimeni la intrebari, doar mi-au urat de toate! Ce ma distreaza pe mine e ca toata lumea imi ureaza nastere usoara!! :)) Eu una n-am nici un stres legat de acest subiect! Sa fie bebe sanatos, ca masa poate sa mute si muntii din loc!!! :))) Serios! Atata timp cat el e bine, totul e ok!!
Porumbita - sorry pt bubu! Nu stiu cu ce ai putea sa te dai - nu stiu daca e ok sa te dai cu crema pe buba! Poate eventual niste comprese cu ceva! Din cate stiu eu crema nu e buna pt rani! Sa vedem ce mai zic si fetele! Imi pare rau ca nu te pot ajuta!
Cat despre tratamente ale pielii gravide si vergeturi: eu ma dau in fiecare dimineata cu baby Oil de la Nivea si mustela. Sincer chiar vad o imbunatatire - cred ca mai mult de la ulei - se da pe pielea uda! Nu ma mai mananca pielea burticii!! deci cred ca e semn ca functioneste!
mvb - eu iau doar Elevit si fier!
Cadia - "La multi ani!" plini de fericire!!
Ma cam streseaza domnisoru din burtica! Pana la ora asta de obicei facea maraton, acu nu il simt aproape deloc - dupa cum spuneam cred ca doarme!! I-am stricat omului orarul de somn! Cre ca acu doarme ziua si se zbantuie noaptea!! Luam o gura de aer, incercam sa bagam niste anti-stress intravenos sa nu ne panicam!! :))

21+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Cand e targul baby expo,stie cineva?Si oricum..fetele din buc imi puteti da clar magazine de bebei cu adrese si tot ce trebuie?Dar nu din alea super scumpe de fite..In principiu ma intereseaza un patut pliant,carurior chicco ct02(ca e 2in1) sau graco ultima TS+autobaby...si mai sunt,dar astea sunt cele mai importate..pt ca sunt si cele mai costisitoare.Pe net chicco e la 8,5 sau 8,7mil in functie de site,iar graco la 8,3mil..As vrea sa le gasesc la fel sau mai ieftin ..
Aaa si un mag de haine de graviduta..nu mothercare unde o bluza e 2mil..totusi..


18-19-20-21 Septembrie - Baby expo.
Eu zic ca scaun de masina, carucior, chiar si patut, in general lucrurile astea mai scumpe merita sa le iei de la Baby expo. De obicei mai fac reduceri si pica bine. Doar ca nu toate marcile vin la Baby Expo. Dar Chicco vine, la fel si Graco.

Eu merg la Baby expo sa vad ceva haine de gravida. Sper sa gasesc.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cadia parizer dala care miroase rau de tot?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA
Am fost la supermarket sa-mi iau feta cu parizer.Doamne ce ciudatenii mai mananc



nu amestecate, nu?

Andre_ea, ok, nu te mai stresez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cadia, nu e ciudata combinatia. Si eu o practic cu mare pofta. De m-ai vedea cum alerg la raionul mezeluri ambalate si le iau pe toate pe care scrie produs fiert si afumat...Nu am fost niciodata o iubitoare de sunca presata sau alte chestii de astea, dar acum...

RalucaAlexa, sa iti fie de bine cu nasitul!!!! Lui bebe ii place cand mami si tati se distreaza. Simte si el voia buna.

Si eu abia astpet Baby Expo!!!!Sa ne luam chestii pentru omuletul din burtica si hainute pentru mami, ca nu mai incape in nimic.

Poate ne vedem pe acolo!!!

Bee18+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

si eu am o iritatie tare urata pe barbie - nu mananca, nu face nimic, dar nici nu dispare. si mi-a zis de la farmacie sa ma tratez numai cu apa termala avene - da tot nu dispare.

21+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Andre_ea, ok, nu te mai stresez.


Iti dai seama ca nu voi ma stresati.

Colegii de serviciu, rudele mai in varsta. Culmea e ca aceeasi intrebare pusa de o ruda mai tanara nu ma deranjeaza ca atunci cand e pusa de una mai in varsta. Toane de gravida!
Aseara realizam ca ma enerveaza mai tare soferii care conduc ca naiba. In general sunt mai pacifista, dar mai nou ii comentez pe toti. Si stau in dreapta!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Naty speram ca esti odihnita si ca ti-a priit vacanta!

Leditia si al meu sot e ca un cocos de mandru de cand am aflat ca BB e baiat.....cred ca tine de orgoliu!era bucuros si cand am crezut ca e fetita, insa vestea ca e tatic de baiat la facut sa se simta Prometeu!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mersi Andreea,o sa trag o fuga in weekendul acela,ca e musai.Nu gas nik pe aici,plus ca vreau si haine de gravidutza mai de toamna-iarna si aici n-am sanse sa gasesc..Si da,vreau si carut si patut si scoica..si ce-o mai fi,ca vin cu lista dupa mine :)))Sper sa gasesc ceva oferte bune..


POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

hihi
andre_easi eu am o mare problema cu soferii (ce-i drept, eu conduc), lucru care nu ma deranja deloc pana acum! imi vedeam de treaba mea - da' acu parca toate soselele sunt ale mele - propritate! :)))

21+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput