Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Kya, asa este, e tare bine sa dorm si eu noaptea cat de cat. Si felicitari pentru vocabularul Sanzianei! Rebe zice ma-ma-ma cand e suparata si ta-ta-ta cand e bine dispusa!

Roxana , eu mai pun in fructe cateodata cereale cu lapte si am vazut ca le mananca, desi ea cu fructele n-are probleme, noi la legume ne sclifosim rau!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Amira cand poti te rog explica-mi caci nu inteleg si pace cum se pune. Deocamdata m-am decis s-o mai las in pace saptamana asta, si daca continua tot asa o sa-i duc pipi la analize. Bebita ta avea si alte semne, in afara lipsei poftei de mancare, cand avea infectia?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:



A papat Stefanoi piureul de legume fara sa se strambeeee! fara sa planga si fara sa-l intinda pe toata fata cu mainile!
Ba chiar vorbea cu gura plina, inghitea si radea la mine!

Ce bine imi pare! ce bine imi pare!
I-am facut un dovlecel mare si un morcov micut, o lingura de orez, apoi i-am pus in castronel peste piure o cupa de cereale cu lapte din alea cu orez si porumb si s-a ingrosat mai bine si a papat tot! 100 ml de piure apoi 100 ml laptic si a adormit in scoica

...revin cu scrisorica!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

bravo stefanoi!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Bravo Stefanoi! Trebuie sa te dau de exemplu Sanzianei!

Noi am plecat la control la dr, sa se uite la soldul ei si la piciorute (sa ma asigur eu ca nu are nici un fel de diplazie de sold, si sa vedem cum mai sta cu "tendinta de picior valg")



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Roxana, multumim! Am luat crema de la Mustela, o caruta de bani , i-am dat pe fata si sper sa-i treza iritatia. I-am mai luat si o jucarica de plus care zornaie.fashaie, tare dragutica. Imi plac tare mult jucariile de la K's Kids, sunt super!

LMA Samuel, David, Daria, NAtalia, Teodora, Rebeca! Sa cresteti mari! Ce de sarbatoriti!


Clau, bravo pt. noaptea linistita! Si la noi a fost linistita, s-a trezit la 12 noaptea, cand v-am zis eu, dar putin, a adormit imediat, apoi la 4 dimi a baut 100 de laptic, apoi la 8 jum s-a marait dar s-a culcat la loc singurel pana la 9 jum

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bravo pentru stefanoiu cumintel si papacios! bubu ti-o aduc pe teo ca poate la tine papa !

Kya bafta la doctor, sa va intoarceti cu vesti bune!

uuuuuu!!! ......soviiii !!!!!! nici un semn? ai plecat si tu la mare, la soare ?

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kya, pai si eu i-am zis de Sanziana ca papa tot si uite ce cuminte s-a facut! Bafta la doctor!

Adevarul e ca ii era si foame si poate de-aia a papat asa bine. Daca ii dadeam lapticul intai sigur nu mai manca legumele.
Pt. ca papase la 4 dimineata laptic, dar nu f. mult, apoi la 10 fructele cu cereale(i le-a dat Lica , am uitat sa va zic ca a venit ) si n-a mai vrut lapte dupa piure...iar la 13 ii era cam fomita

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Lia, saru'mana! Adevarul e ca eu nu prea stiu ce sa le fac la mofturosi...de-aia ma si miram ca nu papa Stefanoi legumele...am zis ca poate dureaza mai mult pana se obisnuieste cu gustul si in nici un caz nu-l fortez, nici macar n-am cum pt. ca tine gura inchisa si maraie/plange...mi-e si mila de el...

Sovicule, iar ne pandesti?

Gecko n-a facut nesquiku' ala loz...Tuchi, spor la invatat, miroase bine cafeluta!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bravo Bubu pentru noaptea buna si pentru masa copioasa a lui Stefanoi!

Meyy, noi intarziem tare mult cu mesele, Rebe are prima masa la 7-8 dimi , lapte, apoi urmeaza fructele pe la 11-11.30 . Tine masa pana la 12 si apoi mai bea si putin laptic. Deci, legumele urmeaza pe la orele 16, daca nu chiar mai bine. Si apoi masa de seara, laptic cu cereale. Ea si-a stabilit programul asa, ce sa fac?

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput